• vicdan ve akıl yoksunu bir başlık

bir canlının başına kürekle vurulması yeterli değil midir?

birşeye tepki vermek için illa bir canlı ölmeli midir?

bu tip davranışları bir hayvana sergileyen insan, potansyel bir cani değilse nedir?

düzensiz olarak sokak köpeklerinin çoğalması önemli bir sorun, bu konuda elbette akılcı ve vicdanları incitmeyecek bir çözüm bulunmalı ama hayvanlara bu tip şiddet uygulamayı normal gören insanlarda cezalandırılmalı sonrasonda takibe alınıp, rehabilite edilmeli.
  • o köpek değil! en başa ekleyeyim çünkü inananlar var.
    çüş be… ya kaç gündür yazmak istemedim şu konuya… dedim bir yerde aklıselim galip gelir. yeter. o cehennemden sahiplenilen başka bir (1) canın insanlara iyi gelen yeni hayat görüntüleri ve bundan başına kürekle vurulan köpek ölmemiş gibi algı yaratılıyor.
    siz ne cins insanlarsınız lan? hakikaten sınırınız var mı sizin hayvanın ölüsünün üstüne bile içinizdeki pisliği kusabiliyorsunuz?
    ulan kediler çuvallardan çıkmış, günlerce içeri kimse almamışlar içerde yoğun mesai yapılmış, çıkan hayvanlar bir deri bir kemik. ulan bir kere ayarınız olsun be bir kere!
    yetmiyormuş gibi o kadar gerizekalısınız ki öyle bir işkenceden sonra hayvanın genel durumunun o şekilde kalabileceğine inanıyorsunuz ya da üç beş safa oynuyorsunuz. pisliğinizde boğulun yeter ya!
  • aynı köpek değil yahu... öldürülen köpeğin üst rengi koyu renk. siyah veya koyu kahverengi gibi ve daha iri.. ayrıca boyun beyazlığı bu köpek kadar geniş değil... kaldı ki olay üstünden 5 gün geçmiş hiç mi kafada yara olmaz, şişlik olmaz, dikiş olmaz. 3.5 kg lık döküm demir olan o küreği bütün gücüyle 2 kez kafana yiceksin, hadi ölmedin yara bere şişlik olmayacak öyle mi? bırakın allah aşkına orada ki bütün köpekler birbirine benziyor üstlerinde ki desenler dahil. milletin gazını almak için ortaya atılmış haber... ayrıca başlığı açan kişi senin vicdanına sokayım ben neymiş boşuna laga luga yapmışız ölmemiş çünkü. ulan böyle bir düşünce yapısı mı olur. işte görün hayvandan nefret eden zihniyet böyle bir şey.
  • haber doğruysa;

"yaşamak, kötülüğe karşı direnmektir!" sözünün tüm canlılar için geçerli olduğunu gösteren olaydır.

çok sevindim.

tüylü dostumuzun en kısa zamanda sağlığına kavuşmasını, travmalarını atlatmasını ve kendisine güzel bir aile bulmasını diliyorum.
  • şayet bahsi gecen köpek, barınakta darp edilen köpek ise çok memnun oldum. lakin bu köpeğin başında hiçbir darp belirtisi, yara, bere bulunmuyor. bana da pek aynı köpek gibi gelmedi. bu köpek aynı barınaktan çıkarılan başka bir köpek olabilir. öte yandan bu hayvan, demirle dövülen köpekse bile, ölmemiş olması işlenen suçu hafifletmez. çünkü hayvana nasıl vurduğunu gördük. şahıs, şiddete meyyal, tehlikeli biri sonuçta.
  • meriç keskin konya barınağından bir köpek sahiplenmiş evet ama bu köpek başına kürekle vurulan köpek değil. başka bir köpek.

sadece cins köpekleri sahiplenme ile kalmamasını ve bunun adeta bir akım olmasını dilerim. gerçek hayvanseverlik icraatten geçer.
  • konu ölmesi ya da ölmemesi kadar basit olsa keşke.

tüm kalbimle bu haberin doğruluğunu diliyorum.
  • aynı köpek değil. açacağın başlığı ve yapacağın algıyı sikeyim.

"milyonlarca insan tarafından köpek katili olarak suçlanan zanlının uğradığı iftira nasıl telafi edilecek?"

köpek katili zaten, öldürmek istiyor, öldürmek için vuruyor ve hayvan ölüyor.

hadi şimdi siktir git.
  • ölüp ölmemesi değil, zaten bu saatten sonra yaşıyorsa yazıktır bu canlıya.
    önemli olan bir canlının böyle şiddete maruz kalması. ne yapmış olabilir ki, kürekle kafasına vurdunuz sayın orospu çocukları? ve hangi vicdanla ölmediği için seviniyorsunuz?

her gün, mahalemdeki 20'yi aşkın köpeği besliyorum.
    isteyene adres verebilirim. ankara, yıldız kule karşısında boş bir arazi var. hah işte ben her gün öğle saatlerinde buradayım. her gün kuru ve yaş mamalarla besliyorum. kendisinden başka canlıya tahammülü olmayanı beklerim!

başıboş, düzensiz köpekler ve canlıların insanlara özellikle kadın ve çocuklara saldırmasını, yaralamasını veya onları korkutmasını ya da ölümüne sebep vermelerini elbette onaylamıyorum. akılcı bir çözümle halledilecek olaylar, nedense çözüm bulacak kurumlar tarafından hasıraltı edildiğini düşünüyorum.

ekşisözlük tanımı ile köpek tapar olmak başka, köpek veya hayvan sevgisi başka.
    siz, yasak olan ve tehlikeli ırk olarak nitelendirilen pitbull besleyen orospu çocuklarına dişinizi gösterin!
hesabın var mı? giriş yap