• kaçan kovalanır mantığıyla hareket eden köpeklerdir.
  • aracı aniden durdurun. köpek havlamayı bıraktığı gibi mahçup olmuş gibi bir durum alır.
  • arabalarin yengec gibi yan yan gitmedigini ogrenmis olduklarina kanit olan nedendir..
  • o değil de benim biricik insan canlısı köpeğim ve daha bir çok bildiğim köpek topal, sakat ve tekerlekli sandalyeyle yanından geçen engelli insanlara havlıyor ve ben bu durumdan çok utanıyorum.
  • genlerinde bulunan bekçilik duygusundandır. mıntıkalarını koruyorlar belli bir yere kadar kovalarlar, mıntıka dışına çıkınca kovalamayı keserler.
  • egzoz kokusudur.
    insandan kat kat güçlü koku alma duyuları olan bu sevimli hayvanlar belki motor gürültüsüne de itiraz ediyorlar ama bence bu kokuya katlanamıyorlar.

yoksa itliklerinden değil.
    işyerimizin bulunduğu caddede 15'e yakın üyesi olan bir aileleri var. mahalleli özenle bakıyor onlara. bugün arkadaşım arabasını onlara yakın bir yere park etmiş. öğle vakti arabanın kapısını açarken havlamaya başladılar. en yakındakini çağırdım, başını okşayıp sakinleştirdim. arabaya binmek için döndüğümde o da arkasını döndü ve havlayan diğer köpeklerin yanına dönerken havlamaya devam etti. 'sizi seviyoruz ama onu istemiyoruz' der gibiydi.
  • arabalara havlayan köpeklere dikkat edilirse sadece birbirine benzeyen arabalara havladıkları görülür. mesela bazıları sadece taksilere, bazıları da sadece siyah mercedes'lere havlarlar mesela. muhtemelen bu tarz bir araba kullanan insanın saldırısına uğramıştır bu köpek ve artık bu arabayı kendine tehdit olarak görüyordur.
  • köpekler bizim duymadığımız frenkanstaki sesleri duyduğunu birçoğumuz biliyoruz.bence motor bölümünden rahatsız edici bi ses çıkartıyodur korkudan filan havlıyolardır.
  • bence lastikler veya jantlardır. zira bir araba rölantideyken köpeğin havladığını görmedim ama ne zaman ki araba hareket ediyor köpek başlıyor har hur har hur demeye..
  • havlamanın yanı sıra giden arabanın lastiğini ısırıp, kafasının lastikle birlikte döndüğünü gördüm. muhtemelen dişi takıldı. sürücü abimiz allah tan fark etti de boynu kırılmadı itin.
    bu yüzden otoban, otoyol gibi yerleri mesken tutan bu canlılarımıza daha uygun ve yaşanabilir bir ortam sağlayıp oraya taşınmaları, hem insan sağlığı ve vicdanı hem de bu canlıların sağlığı adına çok daha uygun olacaktır.
hesabın var mı? giriş yap