• bacağa yazılan kopyaların hoca tarafından görülmesi ve siz eteği kapatma paniği yaşarken hocanın eteğinizi donunuza kadar kaldırması.
  • hababam sınıfında bolca işlenmiş bir temadır.
  • hele hele bir de hep iyi not alan ama yazisi okunakli olmayan bir kisi iseniz arkadas ortamından dislanmak icin an o andir sizin icin!
  • kopya cekmeyip sinavi hizli bir $ekilde yazdiktan sonra bacaklarina kopya yazmi$ kizlarin frikiklerini yakalamaya cali$mak tam o olarak bu kategoride degilse bile atlanmamasi gerekir.
  • kopya ceken eleman kopyalari siranin icine koyup kapagi kapar, hoca direk görür.
    h-olm v.. ac siranin kapagini..
    v-yok hocam acamam
    h-nasil acamam olum, gördüm kopya cektigini ac sirayi sonra cik sinavdan..
    v-hocam acamam , acmiycam
    h-deli etme olm beni neden acmiyosun gördüm iste.
    v-hocam icinde özel esyalarim var.
    hede hödö 10 dakka gider bu..
    h-eh peki acma.
    gayet normal bi not alinir
  • yapmanın hoş karşılanmadığı ve cezalandırıldığı bir şeyi arkadaşlarla yapıyor olmanın verdiği zevki,sanki sonunda çok büyük bir şey olacakmış gibi hissettiğin saf heyecanı ve kimbilir hocanın durduğu kürsüden ne kadar salak göründüğünü düşündükçe hemen ortaokula dönme isteği yaratan anılar.
  • eger hoca dikkatliyse not da hayati bi notsa tam bi adrenalin bombası olur bu anlar.insanın kalbi küt küt atar. eger gerçekten cok cok riskli bi durumsa bi an gözler kararır , kafada biton düşünce olur...gene de yasamak gerek
  • sınav başlamadan önce sıra üzerine yazılan kopyaları kontrol ederken yakalanılır:
    -napıorsun mush ?
    -(pişkince ) kopyalarımı kontrol ediyorum
    -heheh.. çok şakacısın aynı ben valla ..
    -(ölmek istiyorum!)
  • öncelikle ben anlatanın yalancısıyım. marmara hukuk'ta öğrenci söyleyişiyle baba tabir edilen derslerden birinde arkadaş harıl harıl kopya çeker. sınavın sonlarına doğru hoca bunu farkeder ve kağıdını almak için hareketlenir. arkadaş soğukkanlılığını korur, ayağa kalkar, hocanın yaklaşmasını bekler, fake atmak için yeterli mesafeyi ayarlar ve ani bi hareketle masaların üzerinden de atlayarak elindeki cevap kağıdını kürsünün üzerindeki diger cevap kağıtlarının arasına koyar. hoca ve öğrenciler ağzı açık arkadaşı izlemektedirler. çıkarken hocayı pişkin bi halde selamlar da üstelik.

merak edenler için ekleyeyim, kopya kağıtlarının üzerinde adı yokmuş, diğer ögrenciler (ki zaten birbirini tanıyan az olur koca amfide) adını vermemiş, diğer kagıtların içinde hangisi onun kağıdıydı, anlaşılamamış.
    sonuç; geçti.
    çıkarılacak ders; çok iyi bi taktik, şartlar müsaitse, bi deneyin ya da siz bilirsiniz.

(bkz: bu da böyle bir anımdır)
    (bkz: yok lan ben anlatanın yalancısıydım)
hesabın var mı? giriş yap