• bir arkadaşım ve birçok aile dostumuza bulaştı, bir arkadaşımın dayısı bu sebeple vefat etti. çoğu sağlık sektöründe çalışıyor. kimi 20 günde kimi 7 günde atlattı. çok yüksek ateş, solunum sıkıntısı, eklem ağrıları, ishal, halsizlik gibi ortak rahatsızlıklar çektiler. umarım artık bir yolu bulunur bu kadar kalabalık ortamlar varken bu salgının bitmesi imkansız yoksa. herkese geçmiş olsun
  • yaşlı bir tanıdığımız dün koronadan öldü
  • hayatını kaybenler 3 kişi (yaşlar 28, 57, 55)

hasta olup atlatsnlar çoook fazla

bu işin şakası yok en son güzel abimiz (bkz: cavit murtezaoğlu) nu kaybettik, her kayıp çok üzücü ,
  • bir çok arkadaşımızın entrysinde gördüm ve açıklamak istedim.
    arkadaşlar covid ilk başladığında filyasyon ekipleri temaslı herkese test yapıyordu.
    artık bakanlığın kararı doğrultusunda bir kişi pozitif çıkarsa o kişiyle beraber aynı evde yaşayan ev halkına test yapılmıyor. o kişilerin de evde 14 gün izole kalması isteniyor. ayrıca yeni karar doğrultusunda covid pozitif hastanın 5-6 gün sonra alınan kontrol numunesi de alınmayacak.
    yani ev halkına test yaptırmak isteseniz de yapmayacaklar!
    kontrol numunesine gelmediniz diye isyan etseniz de gelmeyecekler!
    amaç turizm sebebiyle pozitif vaka oranının düşük tutulmak istenmesi diye düşünüyorum.
  • kuzenim, 37 yasinda vefat etti.
  • amcam , esi ve cocuklari gecen ay atlattilar.

iki ogretmen arkadas ve bir komsu. hiçbiri ile temasim yoktu şükür.

edit : amcam ve esi 70 yas ustu ve kronik rahatsizligi olan kisiler. amcamla konustugumda ozellikle tat ve koku alamadigindan bahsetti. gerci su bile icemiyorum demisti.
  • benimdir.

yaklaşık 15-20 kişi. toplam 4 ölüm. hepsini uzak ya da yakından tanıyorum.

edit: ölenlerin tamamı yaşlı ve kronik hasta. iyileşenler arasında 60 yaş üstü tanıdığım da var. hatta şu an 70 yaş üstü tanıdığım evde karantinada normal hayatına devam ediyor. gençlerin hepsi sıfır sorunla atlatıyor ya da atlattı.

edit2: buradan "gençlere bişey olmuyo" sonucu çıkmasın. biraz farklı bi hastalığınızla birleşse mahvolursunuz. maske ve mesafe gerçekten etkili bir korunma yöntemi. dikkat edin, can tatlı.
  • farklı illerde yaşayan halalarımın aynı haftada pozitif çıkmalarıyla katıldığım güruhtur.
  • bir tanıdığımız korona tedavisi sonrası evde kalp krizinden vefat etti (hastanede aldığı ilaçların yan etkisi olduğunu düşünüyorlar)
    30 lu yaşlarda bir doktor arkadaşım da evde ilaç almadan atlattı.
  • aynı aileden yaklaşık 10 kişinin yakalandığı hastalık .bazılarında önce negatif sonra pozitif çıktı. 25 yaşlarında sağlıklı olan kili bile 3 haftadır hala yatıyor. erkek olanlarda ( 1 tanesi kronik şeker hastası) hiçbir belirti olmadı daha çok kadın ve zayıf olanlarda sarstı çok çookkk zor nefes alıyorlar.
    1 tanesine küçük torunlarına baktığı için çocuklardan geçti ve durumu ağır, kilolu kalp hastası.
    yaşlı olan 80 yaşlarındaki ananemin kan testi negatif , aptal hastane hastanın sürüm testini kaybetti , kendisi covid hastaları ile aynı evdeydi fakat odasını ayırıp yanına sadece maske kullanarak girilmiş şuan için fazla belirti yok tekrar sürüm testi yapılacak.
    gerçekten ilginç genç olanlar ateşler içinde yatıyor ama yaşlı olanda fazla bir belirti yok halsizlik dışında . kimse yaşına yaptığı spora falan güvenmesin bu virüsün kimi vuracağı belli değil
hesabın var mı? giriş yap