• konu hakkinda akademisyen arkada$lar ile sohbetlerden alintilar:
    1) osurugun koku turu yenilen yiyecek ve sindirim sisteminin t anindaki durumuna baglidir.
    2) ayni saglikli sindirim sistemi ile ayni yiyecekler ayni ciktiyi (kokuyu) verirler.
    3) cikan kokunun yogunlugu ($iddeti), gazin bagirsagin hangi derinliginden geldigi ile alakalidir. derinden gelen osuruk daha yogun olur, cunku gaz cikarken, icerdeki yuzeyinden ba$ka, yararak gectigi bok tabakasindan da koku alir. [sessiz ve derinden osuruklarin yikiciligini hatirlayiniz]

[geyik icermeyen, hakkaten akademisyen, uzman arkada$lar ile tarti$ilmi$tir. ilimde irfanda sinir yoktur.]
  • kötü kokan osuruk genelde "fıss" sesi eşliğinde gelir, bunun bir nedeni de kabaetlerin pozisyonudur. göt yanakları yapışık durmuyorsa osuruk popomuzdan rahatlık ile çıkacağından usulca çıkar ve hedefini vurur. çaktırmadan hedefi vurması itibariyle bir sniper, bir hitman imgesini çağrıştırır. "potttaarrtaaa" yahut "triumphofsteeeel" şeklinde gürültü eden osuruklar ise, basınç yardımıyla göt yanaklarını birbirine şiddetle çarpıştırır ve bu sesler cereyan olur. genellikle bu tarz yellenmeler, 'yumurta yemişte osurmuş' yahut 'içi çürümüş' yorumlarıyla sonlanmaz, daha çok takdir toplar -kaldı ki ortam müsaitse cemiyette prim yapmanızı bile sağlayabilir.
  • aksamustu pazarda satılan çiğ nohutlardan aldım yedim, simdi tuvalette kedimi zehirlenirken uykum kaçar pozisyonda buluyorum. eve termal kamera tutsalar evde yogun bir gaz kütlesi görecekler kesin. ne mide ne bağırsak varmis bende anlamadım ki.
  • insanın kendisinden soğumasına sebep olan osuruktur. sessizdir fakat sesi olmasına pek de ihtiyacı yoktur. babannem tarafından soğuk osuruğu olarak adlandırılır.
  • sıçma zamanının geldiğinin habercisidir
  • bazılarının yaptıktan sonra ''uf burası pis bisi kokuyor'' diyerek sucsuzlugunu ispatlamaya calısmasına neden olan belli bir sekli ve belli bir hacmi bulunmayan (bkz: gaz) insan eseri
  • sessizdir.
  • ~ atin kisragindan, zayifin osurugundan kork!

herkes fis osuruk pis osuruk yazip durmus. ben de baska bir laf birakip gideyim dedim. yoksa ne isim var benim bu baslikta*

not: benim osurugum hep cilek kokar^^
  • sıcaktır.
hesabın var mı? giriş yap