• uzak mesafe ilişkilerini mükemmel anlatan şarkı. "çok yakaladım kendimi seni düşünürken".
  • sıla'ya (yalnızca düşüncelerini paylaştığı için) 15 temmuz döneminde yapılan baskıyı hatırlarsınız. ceylan ertem oldukça samimi bir şekilde bu videoyu çekmişti, kalben sıla'nın yanında olduğunu duyurarak. "bu efelikler sadece şarkılarda değilmiş, heyt!" notunu da düşerek.
    bu durumdan etkilenen sıla şarkıcıyı aramış ve desteğinin çok değerli olduğunu söyleyerek teşekkür etmiş kendisine, hatta bu paylaşımdan da görebileceğiniz üzere bir araya geldiler sonrasında.
    heh işte sıla bu şarkıyı o dönemde yazıp ceylan'a hediye etmiş, ondan sonra da esmer'i yazmış ceylan hiç beklemiyorken.

ne güzel şeyler bunlar!

şarkı da bu hikâye, hikâyenin içinde birbirini bulan iki güzel insan kadar kıymetli ve özel. yine de amin'in en güzellerinden.
  • kovmanıza rağmen hayatınızdan gitmeyen birileri varsa bazı sözleri ayrı bir anlamlıdır.

ipin ucu bir kaçarsa beter yanarsın
    yanlış bir şey düşünme
    nolur bende ahın kalmasın

hayatımın olmaz, olmaz bir yerindesin.

mantığıma tüküreyim. bencil olmayışıma da tüküreyim. her hareketimin sonunu düşünmeme de sen tükür sözlük.

https://www.youtube.com/watch?v=cwj3ztn0c0g
  • soz ve bestesi sıla'ya ait buram buram sarki.
    tum kovduklarimiza selam cakmak gibi adeta.
  • 2017'nin bize getirdiği güzel şarkı.sıla sesinden de dinlemek isterdim açıkçası şöyle bi heybeden .of.
  • derdim oldu söylemedim
    dedim vaktimiz dar
    onda da üzülmeyelim
    ondan da üzülmeyelim

pek bir güzel ceylan ertem şarkısı.
  • ilk defa ceylan ertem'in söylediği bir şarkıyı beğendim ve tekrar tekrar dinleme isteğine büründüm. meğersem sıla parmağının dokunmasından ötürüymüş bu tekrar tekrar dinleme isteği.
  • "çok yakaladım kendimi seni düşünürken" gibi harika bir söz içeren ve ceylan ertem'in en güzel şarkılarından biri olan şarkıdır. dolayısıyla sıla'nın da. yılların sıla fanı olarak, bu şarkıyı ilk dinlediğimde (sıla'nın bestesi olduğunu bilmiyordum) "abi bu kesin bir sıla parçası" dememiş, aklımın ucundan bile geçirmemiştim böyle ihtimali.

çok sonra baktım söz ve müziğe ve şok oldum. sıla ve efe bahadır imzası taşıyordu.

sanırım şarkının bazı kısımlarının majör-minör arasında gidip gelmesi bende bu etkiyi yarattı. sıla'dan çok fazla görmeyiz bu tarz geçişler.

ama sözler de bas bas bağırıyor bizi sıla yazdı diye. haksızlık etmeyelim.
  • gözlerimi kapatıp dinleyince bu şarkıyı hep kar yağıyor içimde.
  • içimi cız ettiren şarkıdır an itibariyle
hesabın var mı? giriş yap