226 entry daha
  • kruvasan çikolatalıysa ekstra mutlu edebilecek elitistlik. elitliğimin değil damak zevkimin kölesiyim. hamur işi ve kahve ile yapılan kahvaltidir çok da abartmayın, give kruvasan a chance. deneyin çok güzel oluyor valla
  • şeyimin kenarı elitistliğidir. yurt dışına çıktığımda en nefret ettiğim şey bu ikili. yok, tek nefret ettiğim şey.
  • sadece brüksel'deysen güzel olan etkinlik.
  • elitistlik değil midesizliktir. sabah sabah ağır yağlı ve şekerli bir çörek ve yanında bu ağır tadı destekleyen bir içecek olan kahve. bakın ben bunu kekoluk olarak bile değerlendirebilirim, ramak kaldı yani.
  • elitist değil acelesi olan insanın yaptığı mantıklı bir eylemdir. evde kahvaltı hazırlayacak vakti olmamıştır. yoldan alır bir kruvasan bir espresso, ardından günün telaşına kapılır.

kat kat hamurlu ve nefis tereyağlı kruvasan ve mis gibi kokan, seni uyandırarak güne yüksek başlatan kahve ikilisini simit çay ikilisine yeğlerim doğrusu.
  • give a chance to kruvasan diyen ergen vs. midesizlik diyen ergen.. fight!
    bu ülkenin insanı gerçekten kusma isteği uyandırıyor... afgan arkadaşlarla neredeyse seviye yükselecek yakında...
  • salatalikla olmamis peynir cokelegini (beyaz peynir) ayni anda yuzunde koca bir cahil gulumsemesi agzindan sular aka aka agzina atip uzerine 7283772 derecede kaynar dandik rize cayini yudumlayip "ohhhhh cok gezel olmeş" diye kendinden geçerken ağzına koca somun ekmek sokuşturan cahil cuhela takiminin tabii ki anlayamayacagi elitistliktir.

nasil ki creme de cassis icmemis insana creme de cassis'i anlatamazsiniz, ben de size du pain et des ıdées'den taze taze alinmis croissant veya pain au chocolat'in yaninda yudumlanan kahvenin damaginizda ne turden bir lezzet patlamasi yaratacagini tabii ki anlatamam.

yaz helvasi iyidir bosverin siz.
  • bir yudum çikolata veya avokado ezmesi ile daha da lezzetli hale getirilebilir bir kahvaltı
  • poğaça + vişne suyu kahvaltısının fransa versiyonu.

elitislik anlayışını sikeyim
1107 entry daha
hesabın var mı? giriş yap