15 entry daha
  • salaklık 1; tazyikli suyla sakın ama sakın bu motoru yıkamayın. ha yıkadınız, benim gibi salak ve üşengeçsiniz.

3 kere tazyikli suyla yıkadım, ilkinde bir sikim olmadı, 2.sinde egzos manifolt borusunun destek vidaları uçmuş, her gaz açtığımda vızınnn zınnn diye ses geliyordu. 1 hafta boyunca bütün vidaları tekrar tekrar sıktım, en son çıldırıp tamirciye götürdüm. vidaların olmadığını söyledi.

3. ye yıkadım denemez benzinlikte ki bebe abi ben yıkayayım mı dedi " ha olur sigara içerim ben de dedim, "amıma koyayım" ; beyni yanmış makinanın, yıkayıp eve dönerken yolda birden gaz kesti, stop etti mi etmedi mi bilmiyorum, bangır bangır müzik dinliyorum. büyük ihtimal etti ama. sonra hiç bir şekilde çalışmadı, marş basıyor, bu motorda yok ama çoğu motorda kill switch var, kill switch açıkmış gibi tepki veriyor idi. ( bu arada yan sehpa pedalındaki zımbırtının kesik olduğunu belirteyim, açıkken stop ettiren şey hani). bujiye su kaçmıştır dedim, kurumasını bekledim, olmadı :(

bi forum sitesinde 200 küsür sayfalık kuba başlığı var, orada sordum, bununla alakalı orada bişey bulamadım. tek salak ben bile olabilirim :( biri sağolsun bujiyi nasıl temizleyeceğimi anlattı, olmadı,

bugün ustama gittim, 3 ihtimal saydı, buji piposunda kıvılcım varsa bujin gitmiştir,
    kıvılcım yoksa; statör ve ya beyin yanmıştır ya da 2si birden dedi.
    statör ve yeni buji aldım. perşembe fuar var bütün paramı oraya saklıyorum. 2sini iade alırım ama beyni iade alamam dedi.
    statörü değiştirdim, buji piposu sökükken kıvılcım falan yok, yani beyin gg.
    150 lira sanırım fiyatı. yarın alıp söküp takıcam. olursa editlerim, olmazsa yarraklardayım.

edit : soketler yanmış, bu sorunu yaşamamak için eğer eliniz anahtar tutuyorsa bütün kabloların soketlerle bağlandığı yerleri selobantla güzelce bantlayıp yalıtım sağlayın.
31 entry daha
hesabın var mı? giriş yap