• cüzdan, telefon, sigara, çakmak gibi eşyalarını kalça hizasında, yanda duran, sapı karın ve gögüsten sonra vücudun diğer yanındaki omzun üzerinden geçip sırt ve belden devam ederek çantaya geri dönen küçük bir çantada taşımayı tercih eden erkektir.

"örümcek kafalısıaan, kızlar da memesinin arasından geçiriyo bi kereeee, sana ne keee" gibi söylemleri bi kenara bırakıp bunun kucuk capraz canta tasiyan erkegin son derece objektif bi tanımı olduğu konusunda hemfikirsek subjektif kısma geçiyorum:

bu tip erkek bende hep aşırı düzenli, sıkıcı, her işini günler öncesinden planlayan, bi planı 5 dakika kaysa hayatı kararan insan izlenimi uyandırır. "biraz spontane ol, ilginç ol. eşyalarını ceplerine doldur. hiç beceremiyosan sırt çantası falan tak da daha cool görün. çünkü biliyorum, sevimli çantan alnina projektörle yansitiyo, kimliğini yanlışlıkla o lanet çantanın birinci değil ikinci gözüne koyduğunu fark edersen tadın kaçıcak. ekşiyceksin. bi şeyini de şak diye bulama. bari o kadar heyecan olsun hayatında ulan. ayh." diye bağırmak isterim bunu gördüğümde.

bu adam aynı gün içinde sabah erkenden uyanıp anneannesinin köyden gönderdiği erişteleri teyzesine götürüp eve dönüp başka bi semtten kardeşinin okul kitaplarını alıp bunları eve bırakıp başka bi semtte yüzme havuzuna gidip daha başka bi semtte arkadaşlarıyla buluşup öğle yemeği yiyip (henüz sadece öğlen dikkat ettiysen) daha da başka bi semtte kız arkadaşıyla buluşup sinemaya gidip eve dönüp basketbol oynayıp duş alıp yemeğe kadar kitap okuyup yemekten sonra ders çalışıp dersi bitince ailesiyle bi film izleyip uyuma eylemlerini gerçekleştirme kapasitesine sahiptir. sanki kız arkadaşını öperken değil de rolando yarığına dik ve paralel (o derece düzenli) oluklara sahip beynindeki listeye "ehe bu işi de hallettik" diye bi tik atarken zevk alır.

edeb yahu!
  • kapkaççıların bir numaralı hedefi olan erkektir. başıma geldi de ordan biliyorum.
  • ayda birkaç günlüğüne olsa da benim bu.

hissedilen sıcaklık 50 derece, ben 1.95'im, 90 küsür kiloyum. bu şartlar altında şirket telefonu, şahsi telefon, sigara paketi, cüzdan, çakmak, anahtar gibi şeyleri ceplere mi doldurayım lan? bu yaştan sonra sırt çantasıyla mı gezeyim?

evet? çözüm bekliyorum.

11 yıl sonra edit: şimdi freebag kullanıyorum herkes çok beğeniyor. zamana göre algı da değişiyor işte.
  • özetlemek gerekirse:

- preslenmemiş sigara içebilen erkektir.
    - anahtar, telefon gibi şeyleri cebine doldurarak market soyguncusu şekline mahkum olmayan erkektir.
    - en önemlisi 20'lik viski ile gezebilen errrkektir.
  • bir küçük çapraz çanta bulduğum anda kendisine dönüşeceğim erkek (edit: dönüştüm). her yere sırt çantasıyla gitmek biraz garip gözüküyor (yani defter kitap taşınmayacaksa).
  • (bkz: sen kac beni tanidilar)
    telefon, cüzdan, sigara, çakmak, plaza giris kartı, ofis giris kartı, anahtar bunların hepsini cebine sigdiranlara ayrica saygi duyarım
  • farkında olmadan gerizekalı turnusolu olmuştur.
  • arabası yoktur.
hesabın var mı? giriş yap