• sahipleri muhtemelen mafya olan, veya yüksek yerlerde "abi"leri olan kişilerdir.
    zira acıbadem caddesinde müşterilerine çift sıra park yaptırıp trafiğin içine ediyorlar, fakat dokunan yok.
    koca caddede trafik tek şeride düşmüş vaziyette sayelerinde.

ben allahın unuttuğu bir sokakta 4 dakika çocuğumu okula bırakıp çıksam, çıktığımda arabayı çekmiş oluyorlar ne hikmetse ama bunlar koca caddeyi işgal etmiş, bütün acıbadem'i felç ediyorlar skleyen yok.
  • çok affedersiniz kerane ismi.

çeşitli tipte ve çapta kukuları var gibi.
  • -lütfen çikolatalı pasta istediğimizde, çikolatalı pasta gönderin. çikolatalı pasta, tarafınızdan kahverengi krema yığını olarak algılanıyor. düzeltirseniz mutlu oluruz.
  • ne zaman gitsem kuyruk var, pastalarını denemek bir türlü kısmet olmadı. insan azıcık bize de bırakır yahu. neyse çalışanları çok nazik.
  • acıbadem'de açıldığını duyduğum, ilk fırsatta gideceğim, dün pastasını tatma imkanını bulup orgazmik anlar yaşamamı sağlamış mekan. umarım tutunurlar ve o bölgedeki ceviz ağacı'na biraz rakip olabilirler.
  • aslında isletmesi eski kuğu pastanesinin isletmesi ama kendilerini çok geliştirmiş pastane/kafe. garsonları çok düzgün insanlar ve ikramda sınır tanımıyorlar gerçekten. kahvaltısı çok fazla ve garsonlar sizi uyarıyorlar bir tane yeter diye ki oldukça mantıklı bir hareket. haftasonu sabahları yer bulmak çok zor.
  • yıllardır bozmadıkları kaliteleriyle, dükkana girdiğinizde gösterdikleri güleryüz ve sürekli bir şeyler ikram etmeleriyle ve dahi tüm bunları son derece uygun fiyatla sunmalarıyla istanbul'daki favori pastanemdir kendileri.

pastaları mükemmel, herbiri ayrı lezzetli. hatta bir adım ileri gideyim pelit ve divan'ın pastalarından daha iyi olabilir. eşimle her gittiğimizde hangilerini alsak diye epey düşünüp dururuz. sonrasında ise buradan pasta alıp caddebostan'da(bağdat caddesindeki şube ekseriyetle doludur) yemeye gideriz ki yapmayı en sevdiğimiz aktivitelerden biridir kadıköy'de.

keşke avrupa yakasında da şubeleri olsaydı. ama her yerde şube açıp kaliteyi bozacaklarına butik olarak devam etmeleri çok daha güzel olur. umarım hep bu şekilde devam ederler.
  • pandemiden sonra fiyatlarını daha korkunç beklerken insaflı davranmasıyla takdirimi kazanan işletme. pastalarının lezzeti ortalamanın hala çok üzerinde. bu seviyede gidip fiyatları uçurmazsalar her zaman ilk tercih olmayı hak ediyorlar.
  • tatlılarına bayıldığım pastane. acıbadem'de çalışan bi abi var bütün ürünleri sürekli öven: hoş geldiniz x yeni çıktı belçika çikolatalı, mascarpone peynirli, tereyağlı müthişşşşş. enerjisine bayılıyorum moodum yükseliyor. umarım burayı okur bi gün.
    favorilerim manarola, ibiza, siena. bulle de yeni gözdem.
  • buraya laf edenin götünü keserim. ciddiyim. pastalarını yediğimde mutluluktan tepinerek ağlamak istiyorum, çığlık atmak bu lezzeti bu coşkuyu herkesle paylaşmak…
    buraya aşkım portakallı pastasıyla başladı. eğer portakalı tatlıda seviyorsanız bu tatlı orgazm garantili. ilk çatalı aldıktan sonra bir süre şok içinde düşündüm o neydi gız diye. o kremasının kekinin kıvamı gerçekten inanılmaz. tatlı bitene kadar konuşamadım düşünerek ve tadarak yedim. cheesecakeleri falan inanılmaz hafif. off bilemiyorum parmaklarım uyuşana kadar övebilirim şu an burayı. gece gece düştü yine aklıma..
hesabın var mı? giriş yap