• kurs birseyler ogrenmek daha fazla bilgi edinmek icin gidilen yer...genelllikle en sevdiginiz seyi ortasinda birakip gitmek zorunda oldugunuz ders...ne zaman bitecek diye beklediginiz ve bu arada 25000 kez saate baktiginiz saatler
  • bedava olsa daha bir zevkli olabilir...
    giderken ayaklarini surudugunuz, ama kurs veren zatin anlatabilme yetenegindeki basari ile dogru orantili olarak,
    ayrilirken bir daha ki dersi iple cektiginiz ogrenme aktivitlerinini yapildigi zaman dilimi.

kursiyerin dikkatine: ne kadar para, o kadar kurs.
    paran var ise alirsin kursu.
    paran yok ise alamazsin ki zaten.
    ancak alim gucu olanlar alabilir.
    siz daha almadinizmi? kursu

hadi hayirli kurslar...
  • (bkz: alışım)
  • kurlardan olusur.
  • benim tez zamanda gidip falcıları rahatlatmam gereken bi eğitim yolu bu. ne zaman, kim kahve içtiğim bi fincana burnunu soksa "sen bi kursa gidicen" diyor. yahu yaş olmuş 1500, ben ne kursuna gidicem bu saatten sonra? bunlar yüzünden oturup kurs düşünür oldum kendime. "sen bi kursa gidicen", "sen kısa bi eğitimden geçicen", bitmedi gitti. bir de arkasından işimde yükselecekmişim bu kursun! yav benim meslek yükselmeye müsait değil bi kere. nereye yükselicem? ben yükselsem yükselsem bihter'e yükselirim.

işim buna müsait olsa, gördüğüm kursa atlayıp parıltısı uzaydan görülen bi kariyer sahibi olabilirdim bu bitmeyen kehanetten dolayı.

biçki dikiş kursuna gidip ev hanımı mı olsam acaba?

oha, bir yaşıma daha girdim editi: bi yöre ağzında 'dolgun, dolu' demekmiş!* örnek geliyor hazırsak;

- "cevizlerin içi bu yıl çok kurs."
  • (bkz: güneş kursu)
  • (bkz: kars kurs)
  • izmir'de kendimi geliştirmek adına birçok çeşitlilikte kurslar aramaktayım; sanattan müziğe, dilden kişisel yaşama kadar... bilgisi olan, paylaşmak isteyenlerle yeşil ışık yakılan mesaj alanında buluşmak isterim.

tanım editi: insanı geliştiren yegane güzel toplulukların oluşturduğu kavramdır kurslar.
  • öğrencilerin üniversite sınavlarına çalışması için, şimdilerde devlet okullarında açılmakta olan eğitim birimleridir. başvuru yapılması için eba üzerinden giriş yapılması gerekmektedir. aşağıda nasıl giriş yapılacağına dair güzel bir anlatımı bıraktım
    eba kurs başvurusu nasıl yapılır?
hesabın var mı? giriş yap