• yine tutmazsa kurt seyit ve şura ırak olarak yoluna devam etmesini beklediğim dizi.

" tutmadı deyin bitirin " diyenler olmuş. bu lafı duyunca aklıma dizinin ilk fragmanı geldi. kendimi yapımcı yönetmen senarist ve hatta figuranların yerine koydum. o iddialı fragmandan sonra tutmadı deyip bitirmek her insanın ağırına gider. kıvanç'ın zeynep'in hatırı yoksa fragmandaki beyaz atın hatırı olmalı. negzel attı be.
  • (bkz: kurt seyit ve şura'yı nereye götürsen tutmayacak)

olmadı kardeş, aylar boyu makale sitelerinde bile kurt seyit'le şura'nın suratlarına maruz kalmaktan öğürdük. sonra gele gele ne geldi? 4 parmak dibi gelmiş popçu sarısı saçlı ağlak şura ve rusya'da vatani görevini yapan kuzey. neden tutmadı ben söyleyeyim, aslında son zamanlarda çoğu dizinin cörtleme sebebi bu: insanlar artık sürekli ağlayan saf kız + "40 karı düdükledim ama aşkı sende buldum" heriflerinden bık-tı.
    tam bir kezo dizisi olan çalıkuşu'nda da aynı formül, bunda da aynı formül: senaryoya itelenmiş şeytani bir yakın arkadaş + hamam sülüğü kıvamında yapışkan bir dul sevgili. ve farkındaysanız yerli dizi tarihinden bir hürrem geçti, o şeytani arkadaşı da, stalker metresi de 2 entrikayla yamalı pazen dona çevirebilecek bir kadın figüründen sonra sürekli ağlayan şura ve daha anadolu'ya vapurla bile geçemeyen tripmatik çalıkuşu gibi kızcağızları kimse izlemek istemiyor artık. ben eskiden vakit geçsin diye bakardım, şimdi olaya ilber ortaylı gibi yaklaşıyorum: çok salaksın keşke ölsen.

yine de "en azından masrafları çıkarsaydık be" derseniz size formül veriyorum: kurt seyit ve şura mardin.

kurt seyit ve şura yanlış otobüse bindikleri için kendilerini istanbul yerine ağalar ve konaklar diyarı mardin'de bulurlar. ağa dizilerinden bir kara delikte sıkışıp kalan özcan deniz'in yolu da oraya düşmüştür. otogarda kurt seyit tost yaptırmaya gitmişken yalnız kalan şura'yı gören özcan ağa kızı tuttuğu gibi konağına götürür. ağanın yaklaşık 400 kg ağırlığındaki anası şura'yı görünce "gavur gelin istemem, seni abbas ağanın kızı zillisu ile evlendirecektik ey oğul" diye ağlar ve bayılır. bu sırada şura da "acaba kurt seyit tost alma bahanesiyle beni bırakıp dudaksız metresi barones bilmemkim'le mi kaçtı?" diye ağlamaktadır. herkes ağlarken olaya günde 2 kez şura'nın ölüm emrini verecek aşiret heyeti de müdahil olur. konakta şura'yı seven tek kişi aşırı kıllı hizmetçi kızdır, şura'yı çok sevdiği için üstüne 1 kutu koleston rus sarısı atar. bu sırada kurt seyit her yerde şura'yı aramakta, "tüh lan biraz zeka özürlü gibiydi neden yalnız bıraktım" diye dertlenmektedir. nihayet şura'nın kaçırıldığı konağı bulur, ağa ve kurt konağın avlusunda birbirlerine atar ve gider yaparlar, şura ağanın haşin ve bıçkın tavırlarından ve ot bitmeyen bu coğrafyadan çok etkilenmiştir, kurt seyit de aslında yeni manitalara doğru yelken açmak istemektedir. sonuçta şura ağayla dayaklı, tecavüzlü ve haşin bir ilişkiye yelken açarken, kurt seyit de istanbul'a gider ve eşsiz bir kezban olan murka ile karşılaşır. ağanın anası şura'nın, murka'nın anası kurt seyit'in hayatını sikmeye devam ederken ikisi de "hassttir lan, keşke rusya'dan hiç kıpırdamasaydık ;(" der ve acıklı bir mardin ağıdı çalar.

halk arasında kezban ıslatan denen bu ağalı formülle en azından bir sezonu tamamlar, alacaklılara borcu kapatırsınız, hadi bakalım, öptüm.
  • sali günü baslayacak olan dizi. ne lan bu kezban paris'te gıbı. adam gibi dizi tutmadı diyin bitirin.

edit:imla
  • sabah sabah ilk bu başlığa geldim dizi yorumlarını okuyayım da keyifleneyim diye, bir kişi bile kaale alıp yorumlamamış la.

tanım: kurt seyit'in hala bütün kızlardan güzel olduğu dizi.
  • maalesef kiymeti bilinememis bir hikaye ve dizidir.
  • çalıkuşu ferideyi setten alıp direk buraya dahil ettikleri dizi. zerrin tekindor da modern çağda yaşamıyor muydu? neyse aynı babaannesiyse demek!
  • izlenmedikçe saçmalayan dizi. zerrin tekindor murka'nın annesi olarak arz-ı endam edecekmiş. yalnız geçen sezon şura'nın hayatını araştırıyordu yanlış hatırlamıyorsam. o kısım ne olacak,bilemedim.
hesabın var mı? giriş yap