• russell crowe'un sinirinden sandalyeyi kırıp,sorgu odasına dalıp,silahı adamın ağzına dayadığı sahnesiyle beni benden alan film.ayrıca simon baker'ın da nasıl iyi oynadığını kanıtlamıştır,hem öyle bir rol hem de the guardiandaki yürüyen karizma,evet güzel filmdir.russell'ın oyunculuğuna yorum yapmayacağım,çünkü o adam höt dese bile bayılıyorum.
  • titanic 'le aynı sene aday oldugundan,hakettigi degeri alamamıstır bir filmdir.en iyi senaryo yu almıstır gerci ama o garantiydi zaten.
    ayrica senarist brian helgeland abi filmde kevin spacey nin oynadigi rolu dean martini dusunerek yazdigini soylemistir bir roportajda.
  • (bkz: james ellroy)
  • her oyuncunun mükemmel bir performans gösterdiği,kusursuz bir senaryoya sahip on üzerinden onluk bir film.ayrıca russel crowe'un büyük çapta dikkat çektiği ilk film olmuştur,ki bir süre daha adını öğretemese de "o sinirli polis vardı ya" şeklinde unutulmaz hale gelmiştir.ayrıca bu film titanic'e gıcık olmak için başlı başına bir sebeptir.
  • bud white karakterinin yanı sıra filmdeki tüm karakterlerin mükemmel işlendiği, bir fil değil aslında bir kitap olduğu her halinden belli olan yapım... izlemedim, okudum sanki..
  • yine önyargılar yüzünden geç izlediğim, kurgusu, karakterleri, oyunculuklar ve 50'li yılların itici atmosferini izleyiciye yansıtmayan anlatım tarzıyla örülmüş mukemmel bir film.
    filmi dun izleyen biri olarak ham yorumumla rollo tomasi karakteriyle keyser sozeye bi gonderme mi var diye dusungum film noir...
  • dün gece kanal d'de tekrar izlediğim fakat dublajından nefret ettiğim film.russell crowe'u muhtemelen tontoş bir dede seslendirmiş iğrenç olmuş..oyunculara bakıp aman şişirmişler kadroyu kesin boktan filmdir dediğimiz ancak izledikten sonra da "oyuncular bu kadar mı isabetli seçilir" dediğimiz film.
  • lana turner sahnesi ile kahkahalar attiran, kim basinger'in kanaatimce tarihin en "haybeden" oscarini aldigi, boyle gizemli, bol dumurlu filmlerden**** ho$lananlarin begenecegi bir filmdir.. film daha cok russell crowe ve guy pierce uzerinde gecse de kevin spacey'in plot'un cozumundeki katkisi(!) her $eyin uzerindedir.. zamaninda televizyon dizisi olarak (da) cekilmesi du$unulmu$, hatta kevin spacey'nin canlandirdigi karakteri zamanimizin jack bauer'i kiefer sutherland canlandiracakmi$ ama bu proje gercekle$memi$..
  • bana fragmanina bakip bir filmi degerlendirmenin cok hatali bir davranis olabilecegini kanitlayan, bir gun gidecek baska film bulamadigimdan nerdeyse kaldirilmak uzereyken sureyya'nin dandik cep salonunda seyrettigim, ve o gunden beri favorilerim arasinda saglam bir yer edinen curtis hanson imzali sinema klasigi.

http://www.imdb.com/title/tt0119488/
  • --- spoiler ---
    "bazıları tüm dünyayı alır ; bazıları ise eski bir fahişeyi alıp arizona'ya gider"
    --- spoiler ---
    (bkz: o kadar)
hesabın var mı? giriş yap