• sahane acilisi icin büyrünüüüüz: http://www.youtube.com/watch?v=6ypzqbjnsgs
  • star wars manyağı hasta ruh için bile seve seve izlenecek olan eğlenceli film. 300 milyon peso, bir apartman ve insanlıktan çıkınca gelinecek son nokta.
  • yer yer içinizi şişiren fakat izlemesi zevkli bir ispanyol filmi. mantık hataları çok sayıda ancak bunları göz ardı etmek ispanyol halkını seven necip türk milletine düşüyor.
  • ilk izlediğimde dylan dog uyarlaması zannettirecek kadar benzer atmosfere sahip bir film. konu ilerledikçe alakasızlığı anlaşılıyor ama bir yerlerden dylan dog çıksa yine de şaşırtmaz. küçük insanların hırslarının yol açtığı küçük kıyamet filmi.
  • o apartmanın avrupa birliği'nin simgesel bir taşlaması olduğunu düşündüğüm film. benim ölçülerimde şahane bir filmdir. iddia ediyorum avrupa birliği ülkelerinin birbirleriyle ilişkisi daha iyi anlatılamaz.
  • 2000 yapımı, keyifli bir kara komedi. bu da imedebe'si sesli güldüren sahnelerinden biri de gelsin, entry şenlensin.

--- spoiler ---

viva de republica!

akıllardan geçen ama seyircinin de oyuncuların da söyleyemedikleri: siktirtme repablikanı!

--- spoiler ---
  • güzel bir darth vader göndermesi barındıran filmdir.
  • la comunidad (2000)

6.8 / 10

ispanyol gerilimlerinin önemli yönetmenlerinden alex de la ıglesia imzalı, trajikomik olaylar silsilesinin birbirini izlediği, aç gözlülüğü ve para hırsını sadece 1 apartman sakinleri üzerinden anlatmış, absürd karakterlere sahip eğlenceli bir kara mizah la comunidad. emlakçılık yapan julia'nın kiraya vermeye çalıştığı evi çok beğenmesi ve orada 1 gece geçirmek istemesi ve sonrasında ölen üst komşunun evinde 300 milyon peso bulmasıyla başlıyor film. bazı mantık hataları ve gereksiz yere fazla zorlanmış sahneleri, filmin ivmesini düşürüyor. her şeye rağmen, başarılı atmosferi ve kara mizah unsurları, absürd karakterleri, aç gözlülüğü ve para hırsını eleştiren, ortalamanın üstünde seyir zevki vermiş ve kara mizah ihtiyacını karşılamış, eğlenceli bir film la comunidad.
  • gerilim dolu film , ben hep gerilim sevmiyorum diye kendimi belirlemişim bu tür gerilimleri seviyorum, sevimli gerilim tarzına güzel bir örnek bu filmde, karanlık apartman, ilginç ve komik yobazlaşmış apartman sakinleri.

başrol de ki kadın oyuncu rolünün hakkını sonuna kadar vermiş. ölçülü bir komedi dozu var, türkiye de bu oyunculuğun hakkını verecek aktris kim var diye düşündüm aklıma ilk (bkz: binnur kaya) geldi, sonra (bkz: demet akbağ) ama ikisinin de abartılı komedi oyunculukları içime sinmedi. sanırım sıdıka (bkz: hasibe eren) bana göre en uygunu olurdu.
  • bazı mantık hataları olmasa neredeyse bir alfred hitchcock seviyesi yakalanacakmış.

gel gelelim yine de iyi bir film. bulursanız kaçırmayın.
hesabın var mı? giriş yap