• tesadüfler sonucu bulduğum film..uzunca bir süre izlemek için aradım sonunda izlediğimde de buyulendigim film..dondum kaldım bir süre nasıl olur da bugüne kadar izlememiştim ben..biraz abarttım gibi ama deger çünkü anlamı büyük bende..
    ayrıca youtube da tindersticks in another night için bu filmin görüntülerinden olusan bir video yapılmış gercekten çok iyi olmuş..
  • istanbul çarşı sahnesinde , kamera arkası çalışan arkadaşların , yoldan geçenlere filmde duyulacak şekilde ''evet arkadaşlar devam edelim evet evet '' dediği film , türkçe bilenler izlemez diye düşündüler zaar.
  • hayret kimse yazmamış: acayip derecede fatih akın filmlerine benzettim. büyük keyif aldım. düşünenin ellerine sağlık.
  • hakkında önceden hiçbir şey bilmeseydim godard mı çeken acaba diye düşünmeden edemezdim.. kadını godard kadınlarına benziyor fazlasıyla.. belki de en iyi şekilde kotarılmış dönem filmidir.. '99 yılında çekildiğine inanası gelmiyor insanın..
  • (bkz: ghandura)
  • en dogru soz obeklerinden birini barindiran guzel filmdir.

"sarhoşken söylenen her söz, ayıkken düşünülmüştür."
  • daniel auteuil'in vanessa paradis'e bıçak fırlattığı sahneler pek çok sevişme sahnesine taş çıkartır cinstendir gerçekten. ikisi de müthiş oynamış.*
    ayrıca çalan hicaz oyun havası, filmin sıcaklığını daha bi artırmıştır kanımca.

http://www.youtube.com/watch?v=bglr25ejtfe
  • güzel bir şeyler olmasını bekleyen kadının başına güzel bir şey gelmesiyle başlayan bir güzel hikayeye sahip, güzel film
  • "saatlerce tüm fotoğraflarına baktığına değil, tek bir fotoğrafına saatlerce baktığın kişiye aşıksındır." cümlesi ile seni senden alan filmdir.
  • müzikleri güzeldi, şu sahnesi cacıktı, yok efendim kız güzeldi, diyaloglar sikikti diye bir ayrıma giremeyeceğiniz, her şeyiyle güzel olan fransız filmi. en güzel aşk filmleri kategorisi içine muhakkak alınması gerekiyor.

filmde şans ve müzik kulağı ile ilgili güzel bir benzetme de var:

- şansım hiç gülmedi, şu kıvrık, yapışkan sinek kâğıtlarını bilir misiniz? ben onlar gibiyim. çevredeki bütün pisliği çekiyorum. elektrik süpürgesi gibiyim, tozları çekiyorum. şanslı sayıyı hiç çekemedim. denediğim her şey yanlış çıkıyor. dokunduğum her şey ekşileşiyor. bunu nasıl açıklıyorsun?
    + kötü şansı açıklayamazsın. bu şey gibidir, müzik kulağı gibi, vardır ya da yoktur.

filmin en beğendiğim cümlesi ise tabii ki "kaybetmeyi öğren, yoksa kazanmayı bir hak gibi görürsün." oldu.
hesabın var mı? giriş yap