• çocuklar derin bir nefes alır..cocukluklarini yaşarlar ..ayrıca ironi gibi olacak ama zina suç olarak tck daki yerini alır
  • (bkz: laikçi)
  • yobaz isen,
    cahil ve cesur isen,
    çocuk gelin ve oğlan çocuk meraklısı isen,
    torpille iş ve aş anca elde edebiliyorsan,
    el öpmeden bir arşın yol alamıyorsan,
    cemaat liderlerine sakso çekmeyi seviyor isen,
    dini bir afyon ve sömürü aracı olarak kullanıyor isen,
    ileriye değil geriye merak duyuyor isen,
    kimse seni ezmemiş olsa da herkesin ezik olmasını arzu ediyor isen,
    ilime irfana değil hurafelerin yayılmasını istiyor isen,
    kendinle birlikte tüm çevreni zehirlemek istiyor isen,
    aydınlıktan değil karanlıktan yana isen... tüm bu konularda istemekle kalmayıp aksiyon içinde isen...

seni "laikçiler" siksin kardeşim. senden tuvalet kağıdı bile olmaz, boku kirletirsin sen. ben de senin yerinde olsam "lakiçilerden" korkardım, "ya bunlar başa gelirse" korkunu anlıyorum... sana seçme ve seçilme hakkı tanıyan herkese sen yat kalk dua et.
  • ananızı sikeceğiz oğlum
  • laikçi ne demek göt lalesi ? laik mi satıyorlar ? senin ben o 2 gramlık aklına sıçayım.
  • şaşırtıcı bir yorum olacak belki ama bütün kutuplaşmaya rağmen türkiyenin bazı şeyleri aştığını düşünüyorum. yani laik ve batılılaşmacı kadrolar da iktidar olsa eskiden yapılan yanlışlar artık yapılmaz sanıyorum. gelişen teknoloji, genç ve kalabalık bir nüfus, küreselleşme, zenginleşme ve şehirleşme... türkiye'de kabuk çatladı.

ama post-kemalist bir dönem yaşanır mı, yaşanabilir! zaten 15 temmuz sonrası kemalizm toplumda yeniden kabul görmeye başlamadı mı? izmir marşı, akp'nin atatürk vurgusu, laikliğin önemi... vs.

ileride birileri intikam duygusuyla hareket eder mi, edebilir. fakat her iki tarafta dövüşerek dönüşüyor. laikler dini sosyal yaşamın dışına itmekle çağdaş olamayacaklarını anlamışlardır umarım. dindarlar da istedikleri kadar imam hatip açsınlar, türkiye modernleşmesinin önüne geçemeyeceklerini, toplumu zorla dindarlaştıramayacaklarını...

not: sözlükte her kemalizm ve atatürk eleştirisini trollükle suçlayanlar artık sıkmadı mı? biraz da fikir tartışması lütfen... ve saygı!
  • bu nasıl başlık bu nasıl jargon?
    laikçi diye düttürü bir kelimede ürettin ya bravo kardeşim. ileri varken eğitim varken neden geri?
    sözlük gör bunları rica ediyorum.
  • laikçi diyen ağzına,zemzem bidonu çarpsın.
hesabın var mı? giriş yap