• nasıl futbolcu olduğuna henüz karar vermiş değilim, bazı arkadaşlar gibi o derece büyük kabiliyetim yok, ama bugünkü marsilya maçında geçen yılki real madrid-lyon maçında cannavaro'nun oynadığından daha kötü oynamamış oyuncudur. bu arada cannavaro'yu o maçta paspas eden adam da önceki yıllarda yine beşiktaş tribünlerinde kazma olduğuna kanaat getirilen john carew'dir.

işte böyledir; carew kazma, diatta tarihin en kötüsü, tigana korkak ve kürdanlıdır, del bosque kasaptır. beşiktaş hiçbirini beğenmeyecek kadar üst düzeydir.

ama kaptanı ibrahim üzülmez'dir.
  • dün geceki altıpas programında şu ilginç diyalogun öznesi olan adam:

(gürcan bilgiç) -bence diatta türkiyeye gelen en iyi yabancılardan biri. (bu arada ahmet çakarın gözler c sinan sağıroğlu olur)
    (ahmet çakar) -şimdi gürcan bilgiç diatta türkiyeye gelen en iyi yabancılardan biri mi diyor ben mi yanlış anladım? (gürcan bilgiç muhtemel ahmet çakar saldırısını en az zaiyatla kapatmanın telaşı içerisinde hareketlerini hızlandırır)
    (gürcan bilgiç) - eee eveeet ayakları yumuşak filan.
    (ahmet çakar) - yani hagi gibi filan? (ses mağaradan gelmeye başlar, kurban çaresizdir artık)
    (gürcan bilgiç) - yok o kadar değil.
    (ahmet çakar) - hmm o zaman song,götz,zago gibi filan? (kurban belli belirsiz onaylama sesi çıkarır akıbetini beklemeye koyulur)
    (ahmet çakar) -evet arkadaşlar saat kaç bunu bir tarihe not düşelim saat kaç yirmiüçonbir filan gürcan bilgiç diatta türkiyeye gelen en iyi yabancı oyunculardar biridir değhdii...(keyif sigarası yakılır)

sonuç olarak sinan sağıroğluyla tartışmaya girerim, ahmet çakarın yanında su istemem arkadaş.
  • kendisi için türkiye'ye geldiğinde '' 2 sene sonra avrupa'yı peşinden koşturur '' denmişti. bugün itibariyle katar'ın al ahli takımı ile anlaştı. al ahli yöneticileri bu sözü görüp, '' 2 sene sonra biz onu uzaya göndeririz'' diyerek arttırmış.
  • beşiktaş'ın liverpooldan yediği sekiz golün en az üçünde kabahati olan topçu bozuntusu.
  • 2002 dunya kupasinda, ilhan mansiz'in attigi altin golde osurttugu defans oyuncusudur.
  • ertuğrul sağlam'ın "iki üç yıla kalmaz avrupa peşinden koşar" yorumu doğru çıkmıştır. adam bu yaşta da olsa ingiltere ligine gitmeyi başardı.
  • kimin nesidir, ne yapar bilmediğim bir stoper. beşiktaş'ımıza geldiyse hayırlı olsun demekten başka bir şey yok tabii ki...bekleyip göreceğiz.

fakat bu transfer ile ilgili haber'de ertuğrul hoca'nın bir yorumu beni gülsem mi ağlasam mı bilemedim moduna sokmuştur. cümleyi aynen koyuyorum:

"diatta defansif olduğu kadar ofansif düşünen bir oyuncu. iki yıl içinde türkiye değil avrupa'yı peşinde koşturur. bu oyuncu italya'nın juventus takımında oynayan legrotaglie'den daha yetenekli ve teknik"

hocam adam 32 yaşına gelmiş peşinden koşan bir biz varız, 34ünde tüm avrupa mı koşacak peşinden? hadi bir transfer yapıyorsunuz da, bari kendinizi güldürmeyin taraftara...

haberin linki:

http://www.kartalhaber.com/…r.php?haber_id=13001772
  • tarihi 6 kasim 2007 liverpool besiktas macinda bütün liverpool pozisyonlarını -ki yaklaşık 30 ediyor- tribündeki seyircilerden daha uzaktan izleyen futbolcu(!).
  • el hadji diouf ile takım arkadaşı olmuş.
  • marsilya karşılaşmasının sonucunu belirleyen ana faktör olarak görülmesi abes olur. çok da kötü oynamadı aslında diatta. asıl sorulması gereken soru yine diatta üzerinden gidilerek başka bir yönden gelmeli. topu oyuna sokamayan, sevis yapamayan stoper türkiye'de yüz tane var. beşiktaş'ın asıl eksiği oyunu yönlendiremeyen savunma iken bu adam niye alındı?
hesabın var mı? giriş yap