• (bkz: hugo)
  • bu markayla ilgili şöyle bir sorun var, hatırlarsanız birkaç yıl önce marks&spencer'ın da içlerinde olduğu bazı markaların çocuk giysilerinde kanserojen boya, baskılar, vb. kullanıldığına ilişkin haberler yayınlandı, sonra bir şekilde geldi geçti bu furya. o zaman tema grubu marks&spencer'a fason üretim yapıyordu (sanırım hala da yapıyor) ama şimdi de ürettiği özellikle koyu ve parlak renkli (ki çocuk giysilerinin çoğu böyledir) giysilerinin boyası hala tahriş edici özellikte. vesselam, en azından kamu sağlığına verdiği önem açısından benetton'a benzemeyen bir firmadır.
  • büyük beden çalışması ve nispeten uygun fiyatları ile tercih sebebidir.
  • bu yaz yapmış olduğu %50'ye varan indirimler yüzünden tişörtlerde uygun beden bulmanın epey zorlaştığı giyim mağazasıdır. büyük bir gazla girersiniz fakat kalan xxl modellerin arasında pazardan alışveriş yapıyormuş gibi mal arama yarışında bulabilirsiniz kendinizi. sonuç mu? "neden götlü göbekli değilim ki ben yaaa.."
  • hazır giyim sektöründe pazarın lideri olan kuruluş.160 civarı olan mağaza sayısının da bikaç sene içerisinde 300leri görmesi planlanıyor.şirketi diğerlerinden ayıran konu ise alınan ürünlerin iade prosedürü.beğenilmeyen, sorunlu, bedeni yanlış gibi birçok nedenden de olsa müşteriyi çok zorlamadan ürün iadesini kabul ediyorlar. **
  • spam maillerle hakkında "leyla zana aldı almayın aldırmayın, kullanmayın alacagınız her lcw ürünü size kurşun olarak geri dönecektir" şeklinde asılsız iddialar çıkarılan hazır giyim firması, çamur at izi kalsın ın son örnegi.

http://www.gazeteport.com.tr/news/gp_097529
  • burada da bir duyurularını gördüm:
    http://hukukcugenc.forumup.com/…&mforum=hukukcugenc
  • sanirim en igrencinden bir iftira ile karsi karsiya kalmis bir marka.
    bildigim kadariyla iftira her yasal sistemde ciddi bir suctur. ifade ozgurlugunu temel bir deger olarak degerlendiren, yahudi lobisinin cirit attigi ulke olmasina ragmen yahudi soykirimini inkar eden en sansasyonel isim irving'in dahi arkasina siginabilecegi kadar kapsamli bir ifade ozgurlugu anlayisi gelistirmis olan abd'de dahi iftira sucuna karsi ciddi yaptirimlar getirilmistir.

burada soz konusu iftiranin yayilma yolu findik kadar beyin tasimayan bir avuc moronun her gelen maili yuz kisiye yollama hastaligi.

simdi eger turkiye'de becerikli bir savci kalkip da turkiye'de isp'lerle, turk telekom ile vb. isbirligi icine girip bu maili olusturanlari ele gecirmeyi ve mahkemede ciddi bir cezaya carptirmayi basarirsa onemli bir adim atmis olur.

ama gelecegimiz acisindan daha da onemli bir karar ise, bu maili forward eden ve dolayisiyla islenmis olan iftira sucuna yardimci olmus olan her ademevladi hakkinda da sorusturma acilmasi olur. acikcasi bu salaklarin herhangi bir cezaya carptirilmasini beklemiyorum, ama belki bir miktar para cezasi, mahkeme celbi falan derken biraz gozleri korkar, ya her onlerine gelen maili forwardlamamayi ogrenecek kadar akillanirlar, ya da patates kadarlik beyinleriyle internet mefhumunun kendilerine iki gomlek fazla geldigini anlayip hurriyet'in kelebek ilavesinde fotoroman okumaya baslarlar. boylece bu forwardci angutlarin kokunu yavas yavas kaziriz umudundayim.
  • hakkında son zamanlarda spam maillerin dolaştığı marka. markanın sahibi olan tema holdingi açıklamala ile yalanladı.

http://www.hurriyet.com.tr/…16.asp?gid=196&sz=73928
hesabın var mı? giriş yap