• lenf bezlerinin her biri.
  • atamızdan yadigar şeylerden sadece biri.
  • kafamı sola çevirince boynumun sağ orta kısmında belirginleşen kitlesiyle beni benden almış beze.. umarım iyi huyluyuzdur.

kış uykusu güncellemesi: 1.5 sene ardından zararsız olduğunu öğrendiğimden olsa gerek varlığını unutup yoklayarak bulduğum leblebi boyutunda ödem. uzun vadeli (kaybolana dek) kullanacağım ilaç verildi kullanmadım. kafamı sola çevirdiğimde sağ kulağım altında belirginleşiyor, ameliyatla alalım denildi onu da kabul etmedim, boş yere bıçak altına yatmaya ne gerek var yaşlanınca sarkar ya da dövme yapmak zorunda kalırım diye vs vs. duruyor öyle
  • kasık lenf bezi iltihap olursa geçmiş olsun gaz sancısı gibi karnınıza kramplar girer
  • lenf bezi vücudun savunma sisteminin bir parçası aynı zamanda toplayıcı sisteminde bir parçasıdır.
    buraya getirilen antijenlere karşı burada yanıt oluşturulur aynı zamanda hücreler arasına sızan sıvıyı negatif basınçla toplayarak ödem oluşmasını engeller.
  • kulak iltihabı sonucu şişerek ebemi bellemiş olan bez. hatta bezler.

geçen hafta sağ kulağımda hafif bir tıkanıklık hissetmem üzere doktora gittim "ufak bir iltihap var, damla veririm 2 güne geçer" dedi. 2 gün geçti, kulaktaki sorun bitti ama boğazımdaki lenf bezlerim davul gibi oldu. yutkunamıyorum, gömlek giydiğimde yakaları batıyor, sağa sola zor dönüyorum. işyeri hekimi "normal, bekleyeceksin biraz" dedi ama inmemekte ısrar ediyorlar.

gözünü sevdiğim, in artık acı çekiyorum *
  • lenf bezi şişmesi enfeksiyon hastalıklarının habercisidir
  • kafamda enseme doğru 3 - 5 yerde ağrısız bir şekilde şişmiş bezlerdir. internette okuduğuma göre ağrısız lenf bezleri kansermiş. vurarak ağrıtmaya çalışacağım. ben bu kanseri yenerim.
  • 2 ay once covid geçirdim.
    lenf bezlerim sisti ve agrimaya basladi.
    sonra antibiyotik kullandim.
    ultrason çekildi.
    kalinlasma var enfeksiyona baglidir dendi tekrar antibiyotik kullandim.
    sonuc olumsuz hala sis agridan cok sanki boğazlarımda dolgunluk ve asagiya dogru cekme hissi var.

nasil gececek artik bilmiyorum.
    edit: 2021 covid geçirince sonrasi lenfodit olmuştum. aylarca geçmedi ultrason takibiyle kuculmesi takip edilmisti.
    fakat şuan görüyorum ki bunu yasayan çok fazla insan var ve bununla ilgili çok fazla soru geldi bu entryye.
    bende editleme ihtiyacı duydum.
    bilimsel bir bilgim yok fakat gözlem ve insanların yazdıklarına bakılacak olunursa, covidden ve aşılardan kaynaklı bir lenfodit oluştuğunu düşünüyorum.
    yüksek mg antibiyotiklerle kullanılarak zor iyileşme oluyor.
    benim şuan tekrar sis kulak altındaki beze,
    gelişme editlenecek.
  • sağ kulağımın arkasında şişmiş olan şeyler. doktora gidene kadar kafamda kurduğum hastalıklar,doktora gidince de son bulmadı.umarım çabuk geçer,yoksa korkudan vasiyetimi yazmaya başlayacağım.
hesabın var mı? giriş yap