• lenovo'nun yüksek f/p oranına sahip akıllı telefonu.

gerçek sekiz çekirdekli 1,5 ghz hızında mt6752m mediatek işlemciyle, 2 gb ram, 8 gb dahili depolama ile geliyor. arkada dual led flasli sekiz, onde beş mplik kamera mevcut. 32gb'ya kadar sd kart desteği var.

ekranda gorilla glass olmaması en büyük handikabı.

çift sim kart desteği var. android 5 ile geliyor. sim1 slotu 4g lte desteği sunarken, sim2 2g.

türkiye'de su an sadece mediamarkt satıyor. güncel fiyatı 699tl.

http://www.mediamarkt.com.tr/…41878.html?langid=-14
  • dün baktım fiyat 799 tl medya markt mağazasında, mm web sitesinde ise 699 tl'ye satılan bir cihaz, almayı düşünüp mağazaya gittiğimde bu cihaz trt bandrol parasından kaçmak için işletim sistemi içine radyo yazılımı yüklenmemiş halde satışa sunulmuş. ne var bunda diyenler olabilir ancak üretici web sitesinde kabak gibi radyo var yazıyor.

satıcı eleman rom atarsanız radyo aktif hale gelir dedi, bende zaten hergün rom atyorum oldu dedim, dalgamı geçiyorsunuz kardeşim madem telefonda radyo çipi var neden trt denen kuruma bandrol parası ödemekten kaçıp telefon da radyo yok deyip türkiyeye getiriyorlar dedim tabiki ses yok, eleman ne yapsın.

işte türkiyede hiç bir şeyin değişmediğine ve 3.dünya ülkesi olduğumuza bir örnek daha, koskoca lenovo ki ibm yapısını arkasına almıştır thinkpad bilgisayarları için ancak bir bandrol parası ödemekten kaçmaktadır.

şimdi amma büyüttün diyen yazarlar için bir iki kelime yazayım, istanbul da bir sürü radyo var, ben kerizmiyim bunları net üzerinden dinlemek zorunda kalayım, burası dağ başımı ? tabiki radyo olan telefon arayışına girerim mesele bundan ibaret.

ayrıca bu konuyu bir resmi yazı ile trt kurumuna sorup sonucu buradan paylaşırım, aynı şeyi lg firmasıda yapıyor, radyo yazılımı yüklü olmayan ancak içinde radyo çipi olan telefonları türkiyeye sokuyor ve satıyor.

insanlar da editlenmiş yani müdahale edilmiş android işletim sistemi romları telefona yükleyerek radyo çipini çalışır hale getiriyor. bu şimdi tüketiciyemi fayda üreticiyemi fayda orasına sözlük karar versin, bu ülke insanı ve devleti keriz yerine koyulmaya çok alışmış değişen hiç bir şey yok ülkede.

ilgili ekran görüntüsü
  • şirket telefonu olarak kullanmaya başladım. inanılmaz iyi bir telefon. 3 katı paraya aldığım şahsi telefonum olan samsung'dan hiçbir farkı yok.
  • kafasi estikce kamerayi netlestirmeyen hatta cani isteyince kamerayi calistirmayan,bazen ibneligine yaptigini dusundugum (madem o kadar ucuza aldin al sanaa... burda bir el hareketi dusunun) sarjdayken bir anda sarj olmayi birakan akilli bir telefondur.ama hemen umudu kesmeyin ben bir yontem buldum.pili cikarmak kaydiyla telefonu acip kapatinca her sey duzeliyor.hatta bazen sevilebiliyor bile,oyle bir telefon.
  • kabaca note 2'nin kalemsiz olanı diyebiliriz.

en büyük hatta bence tek sıkıntısı hafıza 8 gb. hafıza kartı ile 40 oluyor ama uygulamaları karta taşıyamadığım ( taşıyamadım derken ben taşıyamadım. belki telefon taşıyabiliyordur da ben becerememişimdir. ) için yetersiz kalıyor.

ekran kaliteli görüntü veriyor, pil yeterli, gerçekten ince ve hafif yapmışlar.

ay sonuna kadar geçerli hepsiburada % 10 parafpara kampanyası ile 530 tl filan oluyor fiyatı.

note 2 nin 3 kere ekranını kırıp her seferinde 300 küsür tl tamir parası verince böyle bir şey almak elzem oldu. yoksa note 2 candır *

geç kalmış edit: justadream sağolsun anında yetişti imdada. kartı çıkar ekle yapınca ya biçimlendireyim ilave olsun ya da böyle sadece depo olarak kullan diyor. içindekileri yedekleyip biçimlendirince uygulamaları taşıyabiliyorsunuz.
  • hafızası dışında çok iyi olan fiyat performans telefonu. bu bazı uygulamaları sd karta taşıyamayanlardanım bilen varsa yeşillendirsin lütfen.
  • hafıza sorunu kanser ediyor. öyle ki, şimdiye kadar hep alt-orta seviye telefonları kullanmış beni bile kaç para ulan bir iphone 7 moduna sokabiliyor. telefonda 500 mb boş alan var, en fazla 20 mb'lık uygulamanın güncellemesi için bile "yer yok" diyor (sayılar temsili). yahu ben bu telefonda "fotoğraf çekmek için yer yok" uyarısını bile gördüm daha ne diyeyim. 1 tane fotoğraf ya. mecburen sd kart aldım, ama her uygulama karta taşınmıyor (çözümü varsa bilemem). en sonunda mecburen otomatik güncellemeleri kapattım. kendim seçerek yüklüyorum. bakıyorum tinder'a güncelleme varsa hemen indiriyorum*.
  • dün gece bana çok komik anlar yaşattı. arkadaşımı whatsapp'tan aradım, adamın sesi sincap gibi çıkıyor! chipmunk efekti gibi. ben de dayanamadım, başladım gülmeye. neyse, sonra konuşma bitti, bu sefer o beni aradı. zil sesi de incelmiş! yani telefona komple pitch shift efekti uygulanmış gibi. sonra düzeldi. neydi, ne değildi hiç anlayamadım. suçlu telefon muydu, işletim sistemi mi, yazılımlardan biri mi... iyi güldürdü ama neyse ki konuştuğum kişi arkadaşımdı. yoksa saçma sapan birinin suratına patlayacaktım.
hesabın var mı? giriş yap