• bir zamanlar yediden yetmişe herkesin severek izlediği, skeçlerine güldüğü hatta halk arasında tiplemelerinin sıkça taklidinin yapıldığı oyuncu, tiyatrocu, kısacası sanatçı.

ta ki malum hükümete muhalif olana, siyasete atılana dek...

onu da tüm diğer muhalif olanlar gibi acımasızca yaftaladılar. ne dinsizliği kaldı, ne alkolikliği, ne hainliği... oysa ki o kimsenin kayığına binmemiş, hiç güçlüden yana olmamıştı. o halkın sesi olmayı, olabilmeyi her dönem başarabilmişti.

ışıklar içerisinde uyu büyük usta... çocukluğum... güzel insan...

son mektubunda bahsettiğin
    (bkz: daha iyi bir dünyada görüşmek üzere)
  • son demlerini tükenmişlik sendromunda yaşayan, abartı ve gereğinden fazla agresif tavrıyla fatih altaylı ile olan programdaki tutumu yakışmadı
  • tüm siyasi skeçleri haricinde, kendine sanatçıyım diyen tüm yalakalara yaptığı eleştirilerle son derece haklıydı...

son dönemlerde artık hem politik hem toplumsal olaylar kendi skeçlerinin bile önüne geçecek kadar vahim komedi dram boyutuna gelmişti...

benim için en değerli son skeçlerinden biri fatih altaylı'yi kendi programında yerin dibine sokmasıydı...aslında fatih altaylı vasıtasıyla yalaka medyanın ne kadar boş ve vasıfsız olduğunu canlı canlı bir levent kırca klasiği skeç tarzına getirerek sunmasıydı...

hakkını helal etmedin biliyorum büyük usta levent abi...
  • senede bir iki defa, levent kırca'nın fatih altaylı'nın programına konuk olduğu yayını seyrediyorum. zaman geçtikçe değer kazanıyor.

levent kırca "zıvanadan çıkıyor insan bazen" derken fatih altaylı'nın şıngır mıngır çayı karıştırması, hüpleterek bir yudum aldıktan sonra gözlüklerinin üzerinden bön bön levent kırca'ya bakışı.. muhteşem bir bilinç akışına tanıklık ediyoruz, gerilim saniye saniye yükseliyor.

..
    l: ben sustum seni dinliyorum
    f: levent abi şimdi bakın.. hakkaten.. işi, işi.. başka bi boyuta götürüyorsunuz..
    l: karagöz oynatma.. sustum ben seni dinliyorum
    f: karagözü siz oynatıyorsunuz. karagözü oynatıp böyle laf ebeliği ile benimle baş edemezsiniz. siz ne kadar laf ebesiyseniz ben de o kadar laf ebesiyim
    l: hadi ya
    f: evet!
    l: laf ebesiyim denmekle laf ebesi olunmaz ki fatih
    f: nolcak şimdi, şarkı mı söyliyeyim ben de sizin gibi?
    l: söyle
    f: bir zamanlar bilmem ne diye
    l: söyle tabi söyle, ne var bu da haklılığını gösterir
    f: iş mi bu? iş mu bu ?
    l: şarkı söyleyemeyecek kadar gerginsin
    f: iş mi bu
    l: iş bu
    f: allah aşkına ben mi gerginim siz mi gerginsiniz?
    l: bağırma
    f: bağırırım, ben mi gerginim siz mi gerginsiniz?
    l: bağırma, çok yanlış
    f: türkiye'yi geren sizsiniz, ben mi geriyorum türkiye'yi?
    l: bağırma
    f: ben çıkıp kürsülerden kimseye küfür etmiyorum allah aşkına
    l: bak bağırdığın için susuyorum, bağır. bağır bağır.. beni buraya bağırmak için mi çağırdın?
    f: niye bağırayım levent abi?
    l: bağırıyorsun?
    f: niye bağırayım?
    l: bağırırım dedin demin?
    f: bağırırım tabi?
    ..
  • tokat atışını görünce gülmeden edemediğim şahsiyet. allah rahmet eylesin.

şurda bol bol görebilirsiniz.

tık
  • işten eve gelince olacak o kadar tv'nin herhangi bir bölümünü youtube'daki kanalından açıp izliyorum. yemin ediyorum, kafam tertemiz oluyor.

izledikçe şaşıyorum, gülüyorum, düşünüyorum, üzülüyorum.. tam bir tiyatro diyorum içimden. bizi bize anlatan bir emek bütünü.

içinden geçtiğimiz -ya da levent abi türkçesiyle, içimizden geçen- şu hayvani umutsuzluk dolu günlerde rahatlatıyor beni. sağ ol levent abi. hem senden hem ekip arkadaşlarından allah razı olsun. yaptığınız iş çok büyük.

o kadar emek sarf ettiğiniz eser ne işe yarıyor? sadece beni rahatlatıyor, nefes aldırıyor, o kadar.

bir de, dümbüllü'nün kavuğu neden levent kırca'ya verilmedi?

- muhalif
    - komedyen
    - tiyatrosu olan, gençleri yetiştiren tiyatrocu

her neyse. olacak o kadar.
  • yaşasaydı kesin yemekteyiz programını hiciv edecekti.
  • mizahı sevme sebebidir. yavşaklık ve küfür olmadan mizah. güzel adamın açılımıdır.büyük ustadır.ama öldü işte.sonuç hep aynı.
  • son zamanlarda tekrar izliyorum. ne kadar zeki olduğunu ne kadar ince espri sahibi olduğunu hayretle fark ettim. allah rahmet eylesin.
  • fatih altaylı : dogu perincegi yıllardır tanirim ya

levent kırca : ee yıllardır taniyorsun ,tanıyamamıssın yanlış tanimizsin.
hesabın var mı? giriş yap