aynı isimde "leyla ile mecnun (film)" başlığı da var
14713 entry daha
  • ya burak aksak bırak bu işleri abi. evet leyla ile mecnun kitabından bahsediyorum tabi. küfürler, silahlar, değişen karakterler ve aşırı dramlı hikaye. bu kadar değil be.

--- spoiler ---

kitap gerçekten komik başlıyor, içinizi ısıtan iskender baba ve erdal bakkal sizi kitaba bağlıyor. mecnun ve leyla'nın tanışması işeme üzerine oldukça saçma ve komik değil. mecnun kendiyle çok fazla konuşuyor, yavuz abiyi ve ismail abiyi diziyi izlemeyen biri kesinlikle anlayamaz. hikayede bir alt metni olmadan direkt sıkıştırılmışlar araya.

en üzücü olay ise kesinlikle arda karakteri. benim ve tanıdığım bir çok dostumun sevdiği karakter ardaydı. arda'nın o tuhaf hallerine, saflığına tutulmuştuk. arda ve mecnun geyiği diye bir efsane de var ortada. sen bu adamı alıp sadece elinde silah tutan, mecnun'a yumruk atan ve küfür(gerçekten küfür) eden, insanları tehdit eden bir karaktere dönüştürüyorsun.

hele ki son kısımlarda yavuz abi'nin ve leyla'nın sonları. içimden iyi ki sana final yazdırmadılar dedim.
    --- spoiler ---

olabildiğince pozitif tarafları görmek istiyorum ama göremiyorum. sanırım burak aksak buhranlı bir zamanında son 50 sayfayı yazmış.
5905 entry daha
hesabın var mı? giriş yap