aynı isimde "leyla ile mecnun (film)" başlığı da var
  • beni son dakika golü ile dağıtan sevgilimdir.bu nasıl hikaye ya ölüp bitiyorum.ah eb ismail abim ondan mı bu kadar iyi bi insansın sen baban iyi ol dedi diye mi..o gemi kesinlikle gelicek ismail abi.hepimizin beklediği öyle bi gemi yok mu zaten.şekerpare de gelicek merak etme.mahvettin beni sen.
    ne çok giden var bu ara ama böyle sezon finali yapılmaz adilik ya bu..teselli diye ertesi güne 1. bölüm koymuşlar.tamam zaten izliycem de ben onu ama sizin ağzınızdan çıkanı kulağınızın duyduğu yok..

şarkı çok süper yalnız..onun da etkisi oldu ağlamamda.evet.
  • behzat ç. ile birlikte çektikleri bölümle dikkatimi çekmiş dizidir. sonradan takip edememiştim, ama denk geldiğim sezon finali ile gelecek sezon takip edeceğim ikinci dizi olmaya hak kazanmıştır.
  • leyla'nın ince ünlüleri (e,i,ü,ö) kalına (a,ı,u,o) yakın söylediği dizi.

ör: bışeyım yok. sanden de bışey ısteyen yok zaten. olmem, marak etme.

eklenti: kendını duşunuyosun. tambelsın ışte.

o değil de ilk bölümden itibaren bu işe o kadar kafayı taktım ki, kızın sahnelerinde diziden kopuyorum. elimde değil valla.
  • son bölümüyle kiraz masasını kurdurtmuştur birçok evde. ah be naptınız siz.
  • ismail abinin iki sırrının ortaya çıktığı final bölümü ile hüzünlendirmiştir. öncelikle hep giydiği cıvıl cıvıl renkli kıyafetlerinin nedeni babası ile geçen flashbacklerden birinde gizliymiş

--spoiler--
    -annem neden gitti baba.
    -daha renkli bir hayat istiyordu.
    -biz daha renkli bir hayat yaşasak bizimle kalır mıydı baba?

--spoiler--

ayrıca beklediği gemi de içinde babasının oldugu yahya kemal'in sessiz gemisiymiş.

ismail sanırsam bundan 3 bölüm önce de kısa süreli aşkı onu bıraktıgında kalbini mecnuna gösterip şuram ağrıyor diye çocuksu bir saflıkta içinde bulundugu durumu tasvir etmişti. bir o bir de bugünkü bölüm insanın içini yaktı resmen.

ayrıca absürd bir komedi dizisinin insanın bu kadar içine işlemesi ve dizideki en absürd karakterlerden biri olan ismail'in de neredeyse insanı ağlatacak kadar başarılı olması bir komedi dizisinden beklenmeyen bir şeyi başarıyor ve böylelikle de kendine müstesna bir yer edinip gelecek sezonu iple çektiriyor. umarım bozmaz hep böyle kalır.
  • dört başı mamur can sıkıntısının üzerine bal kaymak gibi giden dizi. aferin! sabah kalkıp işe gidicez. hiç düşünmeyin böyle şeyleri.

"yalaaan, yalaaan" diye sayıklarız artık.

aman sabahlar olmasın!
  • daha şimdiden hasreti başlamış dizidir.

(bkz: devreleri yakmak)
  • televizyon seyredemiyorum sayesinde. eşiği öyle bir yükseltti ki tatmin etmiyor hiç bişi. şu sezon finalinden sonra da kapattım televizyonu daha da açmam.
  • --- spoiler ---

giderken de sol kaburganı söküp aldı,değil mi?

--- spoiler ---

aynen öyle oldu be abicim... ayrıca ismail abinin gemiyi bekleyişi sadece bana mı şeb-i arusu hatırlattı.
hesabın var mı? giriş yap