• bu insanlara hak vermek lazim. dusunuyorum da ben de kadin olsam kesin lezbiyen olurdum. cunku kaymak gibi kadinlarla yatmak varken killi killi heriflerle iirenc olur yaa.
  • bir itham değildir.
  • lezbiyen olmak avrupa'da bildiğin moda şimdilerde. "bi(seksüel)" olmak en doğal bi' şey sayılırken, her kişinin, her tecrübeyi yaşaması gerektiği savunuluyor ve bir kere "curious" olup deneyen kimse, kendini "bi" olarak adlandırıyor.

almancı kuzenlerim var. biri ergenliğin verdiği hırçınlık ve kafayı yemiş hormonlarıyla çılgın atmakta, erkek kardeşi ise ablasının bu deli saçması döneminde evdeki gerginliği telefonda bana aktarıyor;

kuzen: celi apla, babayla aplam kavga ediyo biliyooon?
    ben: neden canım?
    kuzen: aplam lespıyen olmuş..
    ben: (yaşının küçük olmasından mütevellit yaşadığım şaşkınlıkla) hmm lezbiyen ne demek ki?
    kuzen: işte dışısı kız içisi erkek gibi olmak.
    ben: temem.

alternatif tanımımız budur rizikocu abi.
  • lezbiyen kadin bazilarina gore; **

-cirkin kadindir
    -erkek gibi kadindir
    - erkeklerden nefret eden kadindir
    -tecavuze tacize ugramis kadindir
    - kendine erkek bulamayan kadindir
    -penis kiskancligi olan kadindir
    - kazik yemis, dogru erkekle tanisamamis kadindir
    -dogru erkekle sevisip, orgazmi yasamamis kadindir
    -sapiktir
    -feministtir. *
    - eline dildo alip onunu geleni dudukleyen kadindir *
    - hormon bozuklugu olan kadindir.
    -kadin eliyle erkek isine elini suren kadindir.
    - bakire kalmak isterken cinsel ihtiyaclarini giderme cabasi olan kadindir.
    - merak yuzunden lezbiyen olmustur. ***
    - bir hevesin pesinden giden, dogru yol* bulunca bundan vazgececek olan kadindir.

(bkz: kinaye)

ya da bazilarina gore; sadece kadinlari seven kadinir. bir insandir.

bonus olarak (bkz: lezbiyenler erkeklerden nefret eder miti)
  • bu yaşam tercihinin en güzel yanı;

merve'lere gittiğinizde anneniz sizi orada efendi efendi ders çalıştığınızı sanır,merve'nin annesi ise güven içinde tv'nin karşısında çekirdek çitler.siz ise merve'nin varlığına bin şükür,bin şükür.evinizin sıcaklığında huzur ve güven içinde takılırsınız.
  • coupling'den jeff murdock'un da önemle üstünde durduğu bir şeydir.

jeff: “oh wouldn’t it be great...?”
    patrick: “what?”
    jeff: “being a lesbian... all the advantages of being a man but with less embarrassing genitals... plus, everytime you have sex, there are four breasts...... two guest breasts...... and two you can take home afterwards oh that’s bloody brilliant!!”
  • bir sekilde anladigim ki (işim geregi desem yanlis anlasilacak) hayatlari cok ama cok zor insanlar.. yani gercek lezbiyenlerden bahsediyorum tabii ki.. oyle "ben lezbiyen'im" diyip dolananlardan degil..

öncelikle, herseyden evvel bi kadinsiniz.. zaten türkiyede yasiyorsaniz ve kadinsaniz bir zorluk var.. sokakta tacizden tutup aile ici tacize kadar.. bir de üstüne lezbiyen oldugunuz ortaya ciktiginda yasayacaklarinizi eklersek kahrolmak içten bile degil.. bir kere türkiye'de seks yaptigi belli olan kadinlara gösterilen davranışlar inanılır seviyede değil. dul kadın'ın amansız tacizlerinin on katını görüyor lezbiyen kadın..

insanlar sanırım iki şeyi yalnış düşünüyorlar.. birincisi lezbiyenlerin seksi çok ama çok sevmeleri.. erkeklerin yetmemesi üstüne bir de kadınları denemeleri.. ki yanlış.. muhtemelen ortalama bir lezbiyen benden az seksi düşünmekte.. ama seviştiği zaman da kadınları tercih ediyor.. burası böyle..

ikinci husus ise "onu bi elden geçiririm tekrar normale döner" dusturu.. ki bu da yanlış.. zira insanların eşcinselliğin doğuştan olmasa da en azından sonradan edinilen bir hadise oldugunu ve değiştirmenin imkansız olduğunu anlamaları gerekmekte.. yanık yarası gibi kabul edebilirsiniz.. yani demek istediğim, lezbiyenle sevişip onu tekrar kadın yapmak imkanlar dahilinde bir şey değil.

erkeklerin lezbiyenleri biseksüellerle karıştırması ve bir şekilde onları arzulaması makul bir düşünce gibi gözükse de lezbiyenlerin epey canını sıkan bir hadise.. yani kadın, kadınlardan hoşlanıyor arkadaş.. kukusu olması içine bir şey alacağı anlamına gelmiyor.. arzulama seviyen, komşu adamı arzulamanla bir olması gerek.. çünkü ikiniz de kadınlardan hoşlanıyorsunuz.. ama yok.. deliriyor erkek kısmısı lezbiyen dediğinde..

bu şartlar altında, toplumun geneli böyle düşünürken, bir şekilde kimliklerini gizlemeyi makul görüyor lezbiyenler.. eh başka çıkar yolu yok gibi gözükmekte.. zira polisinden tut savcısına, erkeklerin egemen olduğu bir toplumda yaşıyoruz. tacizlerden dert yanan, yaşamlarina kast edildiği için savciya giden lezbiyenlerin "anlatın bakalım nasıl sevişiyorsunuz!" sözleri ile sorguya alındığı bir ülkede yaşıyoruz.. hayat zor.. lezbiyenler için daha zor.. lezbiyen olacaksanız iki kere düşünün demek isterdim ama şaka yapilcak bir konu degil.
  • kadının kadını sevmesi ve cinselliğini paylaşması muhakkak erkek için baştan çıkarıcıdır içerdiği cinsel farklılıktan dolayı. ancak aşağıdaki soru da akıllara gelmez değildir bir lezbiyeni düşündüğümüzde;

lezbiyen tercihleri olan bir hatun, kadınsız kaldığında geneleve gitse, içeri alırlar mı acaba?
  • -anne nasıl lezbiyen olurum?
    -halıyı yalıyarak tatlım
    ...
    (bkz: southpark)
  • türkiye'deki görünürlüğü çok çok az olan bir cinsel yönelim türü.

edit: bu entryden "türkiyede çok az lezbiyen var" anlamını çıkarabilen insanlar olduğunu biliyor muydunuz?
hesabın var mı? giriş yap