• dr. house burada bir cameo yapsa, ya da lightman princeton borough'ya konuk olsa ciddi soyluyorum seyirci krize girer; dogruyu kovalan iki sarkastik karakterin soz duellosunda neye ugradigini sasirir.

lan fox'a bir email mi atsam?
  • 13 eylül'de sezon finali yapmasına rağmen, bugün 3.sezonu başlayacağını öğrendim. bir ay bile sürmeyen sezon arasıyla lost, dexter, entourage, californication izleye izleye 7-8 aylık sezon aralarına alışmış bünyelere ufak bi şok etkisi yaratabilecek dizidir.
  • 3.sezonun ilk bölümü çeşitli internet sitelerine dün itibariyle düşmüş olan dizidir. çok sevdiğimdir.
  • house m.d.ile inanılmaz karakter benzeşmesi olan dizi.eğer ilerleyen sezonlarda (inş yareppim amin) gillian foster'la bir münasebet olursa aha tam house'a döndü diyeceğim. ama yine de candır, izlenmesi tavsiye edilir.

ayrıca 3. sezon başladı diye sevinemiyorum bile.çünkü biliyorum ki tam alışınca sezon arası verecekler ve teeee yazın tekrar başlayacak (bkz: lie to me 2. sezon ve glee ilk sezon). ah fox yaktın beni!!!
  • herkesin aksine lightman yerine foster'i sevenlerdenim.
    nasıl tatlı bir kadındır, her hareketi nasıl da "kadın"dır..

lightman'in zekasindan cok "baba" olusuna hayranim ben, kiziyla iliskisine.. *

bagimlilik yapan bir dizi *.
  • çok fazla bölümü üst üste izleyince insan elinde olmadan tvde ya da karşısında birilerini konuşurken görünce mimikleri incelemeye başlıyor ve kendi çapında değerlendirmek için kasıyor..

bir de benim gibi ödlek ve her izlediğinden etkilenen insanlar için ise dizinin en rahatlatıcı yanı lightman ne kadar kötü durumda olursa olsun kurtulacak olmasıdır sanırım.
    dehşete kapılmadan önce telkin ediyor insan kendini, saçmalama ona birşey olursa dizi biter, saçmalama geçti, geçicek diye izleyebiliyorsunuz, biri izlese deli olduğunuzdan şüphe duymaz o kesin.
  • lightman türlü duyguyu, hissetmiyor olsa da üretebiliyor. yapamadığı tek şey yalandan gülmek. adamın kibarlıkla derdi var.
  • ilk beş bölüm sonrası anladımki lightman çok fazla house izliyor, hareketleri rahat tavırları, davranışları baya house'u andırıyor.
    1. sezon 5. bölümde; suçlu ile konuşurken bir anda masaya çıkartıp yemek yemesi tipik bi house haşarılığı..
  • 3.sezon 4.bölümden sonra araya girecek dizidir, 2011 de devam edecekmiş. umarım haziran ayını bulmazlar gene.

giderek de güzelleşiyor. dizinin başında konu dar gibi gelse de, her hafta yeni bir heyecan ve olayla akışı iyi sağlıyorlar. dr. cal lightman'ın eşi ve kızı rolündekiler birbirlerine o kadar çok benziyorlar ki bir ara gerçek anne-kız sanmıştım.

tim roth oyunculuktaki ustalığını başarıyla sergiliyor dizide, bakışları tavırları yürüyüşü bile rolüne karakterine çok iyi oturmuş durumda. dizinin final zamanlarında gilbert foster ile cal lightman arasında bir aşk, ilişki, çekim bekliyorum.
  • yahu bana bu diziyi niye kimse onermedi ki daha once? fantastik bir seymis.

--- spoiler ---

- let there be lightman!

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap