• recep tayyip erdoğan 1, lady gaga 2 numaradır mağdurlukta(!)

bu iki ismin fanatik takipçileri de aynı: hoca osurursa cemaat sıçar.

lady gaga hayranlarına dönersek, gerçekten, kadını itici yapan en büyük ve tek unsur. çoğunluğunda müthiş bir akıl tutulması var ve kafaları çalışmıyor. madonna hayranları ve madonna tek düşmanları, her seviyesiz ithamda bulunuyorlar. en önemlisi lady gaga'yı savunurken kullandıkları tavrın zeka yoksunluğu.

mesela şekilcilik, lady gaga aldığı kilolar yüzünden gündeme gelince her lady gaga hayranı bu haberlerin ne kadar yanlış olduğunu savunur ama söz konusu madonna'nın yaşını belli eden fotoları olsun hepsi seviyesiz yorumlar yapar. seviyesiz little monsterlar beyin mi yok sizde? sonuçta ikisi de sayılarla alakalı; ne kilo ne de yaş ikisinin başarılarına engel olmuyor. cinsiyetçi tavrınız da ikiyüzlüce! madonna'nın 'burjuva' feminizm sularında yaptıklarını (ki lady gaga da aynı) gayet muhafazakar bir şekilde eleştiriyorsunuz, lady gaga'yı judith butlar sanıyorsunuz.

valla madonna hayranları azize demiyorum çünkü sağlam yerin dibine sokuyor çoğu gaga hayranını. ilk zamanlar üzülürdüm lakin gel gör ki hak ediyor bu little monsterlar. çünkü yalan temelli fikirler sunuyorlar... göz göre göre, utanmaları yok ve hep bir ucuz mağdurluk edebiyatı. her bi boktan madonna ve hayranları sorumlu. bir de gaga'ya bok atan biz oluyoruz. ulan sözlükte gaga'yı en çok koruyan ve kariyerine en hakim olanlar bok attıkları madonna hayranları. madonna'yı yerin dibine sokup sokup çıkaran yine bok atmaya çalıştıkları madonna hayranları. eee o zaman bu little monsterların tavrı niye böyle. ben ciddi ciddi 9 ay boyunca annelerinin karnında göbek bağından kopuk yaşadıklarını düşünüyorum. bu yüzden çok da kızamıyorum, üzülüyorum!

(bkz: it ürür kervan yürür)
  • lupita nyong'o ve josh gad'in başrolünde olduğu korku komedi filmi. abe forsythe, yazıp yönetti.

fragman
  • tam bir loser olan dave isimli eleman, yegeninin ogretmenine asik olur. tesadufen bir okul gezisine katilma ve dolayisiyla ogretmenle vakit gecirip onu tavlama firsati yakalar. fakat bu gezide hic hesapta olmayan bir zombi istilasi yasanir.

uzuuun zamandir izledigim en eglenceli film.
  • eğlenceli bir film. tam 6,5 puan eder. saçmasapan bir konudan olabildiğince iyi iş çıkarmışlar :)
  • --- spoiler ---

la vita e bella'nın zombili versiyonu olan film. filmde yer alan 'korku' ibaresi, korku öğesi olan 'zombi' barındırdığı içindir zira film romantik komedi tadında. okul gezisi sırasında yaşanan zombi istilasını oyun olarak göstermeye çalışarak çocuklarda oluşabilecek bir travmanın önüne geçmeye çalışan öğretmen ve ona ayak uyduran, vurdum duymaz dayı dave'in romantik hikayesi.
    dave, death metalik alemlerde takılan, çıkarcı, umursamazdır. öğretmen miss caroline ya da hitap edilmeyi istediği ismiyle audry ise, geçmiş yaşantıları sonrası öğretmen olmayı başarmış, kendini bu drumda korumak için muhfazakar bir hristiyan olmuştur zaman içerisinde. zombi istilası içindeki mücadeleleri her iki karakterin de kabuğunu kırarak bir orta yerde buluşmalarını sağlar. bu orta yer de neil diamond ve taylor swift olur.
    zaman zaman sıksa da yine de eğlenceli bir iş çıkmış ortaya. sonlara doğru görülen zombi korosu eğlenceli olmuş. sosla iyi gider..

--- spoiler ---
  • lupitanın 36 yaşında olmasına rağmen 20'lik kız gibi göründüğü filmdir. hoş kadın helal olsun.
  • biz lady gaga hayranlarının adı!
    paws up little monsters!! we were born this way!
  • zombi klişelerinden başka bir şey değil!
  • 1989 yapımı çocukluğumun filmidir. türkçe altyazısı varsa anadilde izlemek isterim...
hesabın var mı? giriş yap