şükela:  tümü | bugün
 • podcast dinleyerek ingilizcemi geliştireyim diyenler için iyi bir kaynak. çok temiz ve anlaşılır ingiliz aksanıyla özellikle orta üstü seviyedekilere hitap ediyor. yüzlerce saatlik podacastleri direk download edebileceğiniz link aşağıda. en alttan bir numaradan başlayın işte.

  http://teacherluke.co.uk/…rchive-of-episodes-1-149/
 • ingilizce listening için epey güzel bir podcast. şuan 407 bölümü bulunuyor :| hepsi ücretsiz ve döküme (transcript) sahip.
 • son günlerde dinlemekten en çok keyif aldığım podcast.

  kendisinin de bahsettiği gibi diğer "öğretici" podcast'lerin aksine hem normal hızda ve anlaşılır biçimde, hem de dinleyenin ilgisini çekebilecek konulardan konuşuyor.
 • son zamanlarda spotify'ı açma nedenim ve daha önce keşfedemediğim için hayıflandığım bir listening kaynağı. luke abimizin güncel konulara değinerek hazırlamış olduğu podcastler gerçekten keyifli bir listening alıştırması sağlıyor.
 • bir ingilizce öğretmeni tarafından hazırlanan ve b1-b2 seviyesindekiler için dinlenebilecek en güzel podcast serisi. hem çok fazla bölümü var (600'e yakın), hem neredeyse hepsinin transkripti var, hem çok sade ve açık konuşuyor, hem de ingilizce'ye ve genel kültüre dair sürüyle bilgi veriyor. çok güzel ya. sırf buna rahat çalışabilmek için yazıcı aldım, transkriptleri basıp basıp çalışıyorum. her podcastte illa ki bilmediğiniz kelime/deyim/phrasal verbler oluyor ve hoca bunları genelde çok sade bir dille açıklıyor.

  https://teacherluke.co.uk/

  spotify'da da tüm bölümleri var.
 • bu kadar az entry girilmesine şaşırdığım müthişimsi podcast serisi. işe gidip gelirken arabaya bağlıyorum telefonu acayip güzel oluyor. her bölüm yaklaşık bir buçuk saat ve her gün git gel bir bölüm bitiriyorum. ingilizce geliştirmek için çok ideal bir şey bence arabada bu podcastleri dinlemek. o saçma sapan radyolardaki reklamlarla kafanızı şişirmeyin siz de podcast dinleyin. spotify'da bulunduğu gibi kendi programı da var bu luke babamızın.

  edit akbayram: en az 1 aylık premium almanızı tavsiye ederim. ingilizcenizi geliştirmeniz için gerekli çok iyi bölümler var ve bu bölümlerin hepsinin pdf dosyası da bulunuyor. premium bölümlerde daha çok grammar podcastleri var ve sevdiğiniz bazı podcast serileriniz varsa mesela ben alan partridge'ı anlattığı 3 bölümlük podcastlerini çok sevmiştim, onların language reviewlerini de içeriyor. yani o bölümlerde kullanılan dil, deyimler vs. hepsini irdeleyerek anlatıyor.
 • spotify'e tüm bölümleri yüklenmiş. gece gece daha güzel bir haber alamazdım herhalde. bunu buraya entry giren ekşici kardeşlerime teşekkürü bir borç bilirim.
 • inşallah böyle güzel çalışmalar artar, yoksa öğretici adı altında tipik konuları değil ingilizce, türkçe bile dinlemek istemez. oysa güncel konu olursa ve üstüne ingilizce bilgi yerine bilgi olan bilgi veriyorsa zaten ingilizce istemsizce gelişir. burada önemli olan bence ingilizce ögrenmek değil ufuk genişlerken ingilizce'nin gelişmedir.
 • dinleme yapmak isteyenler için güzel bir podcast serisi. oldukça anlaşılır şekilde konuşuyor arkadaş.
 • spotify linki bağlantıda yer alır.