• 27 eylül 2008 kocaelispor bursaspor maçında attığı golle ilgili olarak;

"frikik vuruşu öncesinde hakem aytekin durmaz topun duracağı yeri bana gösterdikten sonra kendisine "düdüğü bekleyecek miyim hocam" dedim. o da bana "kaleye şut için çok uzak mesafe" dedi. bende "görürüz hocam" dedim ve vuruşumu gerçekleştirdim, gol oldu. galibiyeti kazandıran golü attığım için çok mutluyum. "

açıklamasını yapmış futbolcu.. üstüne bir de el hareketi çekseymiş hakeme cuk otururmuş yeminle..
  • türkiye'nin hemen her şehrinde futbol maçları izlemeye gittim. uefa kupası yarı finali de gördüm, türkiye kupası finalleri de gördüm, şampiyonlukların düğümlerinin çözüldüğü maçlar da.

ancak canlı canlı izlediğim, ve dakikalarca mevzuyu çözemediğim. tabiri caizse aklımın götüme girmesine yol açan golü bu maxim kardeşim attı.

şöyle ki bir trabzonspor taraftarı olarak kendisinin trabzonspor adına attığı 2-3 gole de denk geldim ama hiç biri bu golün yarısı kadar heyecanlandırmadı beni.

http://www.ligtv.com.tr/haber/romasencko şu linkte 1. sıraya koyulan gol.

yani olan biten gözümün önünde canlandı. maçın son saniyeleri. uzatmanın dakikası bile dolmuş. ortasaha civarı frikik.

ben kocaelispor tribününde maratondayım.
    frikiğin kullanılacağı yerin hizasında.

kocaelispor'un yanılmıyorsam neredeyse galibiyeti yok o maça kadar. gelen vuruyor, giden vuruyor. maçın 2-2 bitecek olmasına derin bir isyan var. bursaspor taraftarı ile aralar da limoni.

maksim hakeme acele etmesini söylüyor. müthiş bir panik var. hakem bile gülüyor o bile amına koyim sanki gol atacaksın neyin kafasındasın tribinde, tribünde kocaelisporlular beraberliğe isyan halindeler.

hakem frikiği attırıp kocaelisporlu ilk futbolcunun temasında maçı bitirecek. süre dolmuş, uzatmalar dolmuş. ortasahada amaçsız bir faul atışı.

küt, gol. ne olduğunu anlamak mümkün değil.

ismetpaşa'da ilhan mansız, tabata, mehmet topuz, kwame ayew, taner gülleri gibi adamların efsane performanslarına şahit olmuştum.

ama o gol çok başka bir şeydi.

trabzonspor'da oynayan topçular arasında da kalbimde ayrı bir yeri vardır maxim'in ama. o golü hala unutamam.
  • 27 eylül 2008 kocaelispor bursaspor maçında attığı frikik golü mükemmeldir, herkesin tekrar tekrar izleyeceği belki de yılın golü olabilecek bir gol. ligtv'nin sitesinde var. isteyen akula vuruşu desin isteyen ölü yaprak vuruşu desin.
  • armani magazasindan alisveris eden, ninja'da sushi yiyen, uc yuz bin dolara moskovada karisi ve iki cocugu icin ev almak isteyen, antep'te cani sikilan, istanbul'a gelmek isteyen futbolcu.
  • attigi muthis freekicklerle bile dikkat cekemeyen oyuncu...
    (bkz: dikkat cekememek)
  • 13 ekim 2004 italya belarus maçında birbirinden fantastik 2 gol atmış futbolcu. bunun yanında maç boyu harika bir futbol sergilemiş, ve italyan taraftarlar hiç alışılmadık şekilde rakip takımdan bir oyuncuyu maç bitiminde alkışlamışlardır. italya teknik direktörü marcello lippi oyuncunun ismini bilmediğinden maç sonu röportajında kendisinden 9 numara* diye bahsetmiştir.
  • ah maxim ah. ben senin soldan yaldır yaldır gelebilme ihtimalini seviyordum ve işin kötü yanı sen bunu başarıyordun da. şimdi nerelerdedir kim bilir.
  • yıllar önce açtığım bir cm 03-04* kariyerinde playmaker forward olmasıyla gönlümde asla yıkılmayacak bir taht kuran futbolcu. fenerbahçe'ye alana kadar götüm çatlamıştı.
  • tam bir yıldız futbolcu adına sahip olan futbolcuydu. trabzon ve gâziantep döneminde çocuktum, maçlarını pek izlemezdim ama haberlerde, okulda, gazetelerde falan adı geçince "çok iyi futbolcu ya... maksim romaşenko..." diye düşünürdüm. 4-5 kişiyi çalımlayıp köşeye gol atan futbolculara örnek ver deseler romaşenko derdim. bir diğeri için bkz: sebastien perez
  • play station wining eleven'da ne severdim seni. duygusal bağ kurmuştum ulan seninle sokaklarda top oynarken herkes ronaldo raul nistelrooy roy makaay derken ben senin adını söylerdim.
    biraz vizyonsuzum kabul ediyorum
hesabın var mı? giriş yap