• 50'lerin en iyi parcalarinin basinda gelir. cocuktuk o zamanlar ama daha dun gibi hatirlarim, az tepinmiyorduk o bacak kadar boyumuzla. rosemary clooney ablamizin o muhtesem sesi hala kulaklarimda cinliyor.
  • popüler bir facebook fotoğraf albümü adı. nasıl mı?

italya'ya gitmenin farzlarından birisi bu,

roma'da aşk çeşmesine para atılacak
    gladyatör kıyafetli tiplerle fotoğraf çektirilecek
    gondola binilecek
    pisa'da kuleyi düzeltiyormuş gibi poz verilecek
    bol bol makarna yenilecek
    free shoptan limoncello alınacak

veeee mutlaka ama mutlaka dönüşte bütün aktiviteler facebook'a yüklenerek albümün adı 'mambo italiano' konacak. başka türlü olmaz, o albümün adı 'mambo italiano'dur. 'çok guseliss' 'bbsm ne gusel gesiyosun boyle kıskandııım :p' tarzı yorumlar itinayla yanıtlanmalı, 'mambo italiano' sürekli 'news feed' de tutulmalıdır.
  • çocukken ve henüz ingilizce bilmiyorken duyduğumda çok beğendiğim ve sözlerini popomdan uydurup söylediğim şarkı. "mambo galeyano" idi bana göre o zamanlar. hey gidi.
  • dean martin ve connie francisin soyledikleri, dean martin yorumu daha haraketli ve eglenceli olan 1950ler sarkisi. sarkida, eski gunleri yadetmek, gezmek, kiz pesinde kosmak, ve eski turkuleri dinleyip eski muzikleri dinlemek icin napoli'ye donen bir oglanin (veya soyleyenin cinsiyetine gore kizin) basindan gecenler anlatilir. bakar ki artik eski melodiler yok, herkes mambo yapiyor. sicilya'nin da bu cilginliga kapilacagindan falan dem vurulur, all you calabresi do the mambo like dah crazy diye laflar atiilr, sarki basladigi gibi eglenceli biter. ayrica (bkz: papa loves mambo)
  • emile graudreaultun yonettigi, 2004 yapimi homoseksuel camiada gecen romantik komedi filmi

angelo, ailesiyle yasayan, bir seyahat acentasi cagri merkezinde calisan, inanilmaz tatli, gay bir italyandir. cocukluk kankasiyla, bir anda haydi seviselim tadinda gecen bir kampin ardindan, ayni evde yasamaya baslar. olayin aileye kanka kisvesi altinda yutturulmasi bir sure sonra kendisini 'aman da ne yapiyorum ben, kac yasina geldik her sey hala gizli, gayim ben gay' seklinde her seyi aciklamaya sevkedecek bir kimlik bunalimina sokar.

hicbir psikiyatriste ikinci kez gitmeyen, oral seks konusunda asmis, ariza kizkardesi, orf ve adetlerini italya'da birakmak yerine kanada'ya da getirmis ailesi de ayri birer tat, dokudur.

muzikleri civil civil, tum sahneleri gozalabildigine renkli, suratta yayilmis bir gulumseme birakan bir film olmakla birlikte, gay camiaya ne yaparsak yapalim satar onermesini de ilk gunden kapinin onunde elele tutusmus gaylerin heyecanla beklemesiyle ispatlamistir.
  • muhtesem bir film. klasik romantik/komedi, homoseksuel ya da italyanlarla ilgili film kaliplarindan uzak cok eglenceli bir film. ozellikle angelo'nun annesi ve babasi arasinda gecen diyaloglar muhtesemdi. arada filmin tanistirdigi renkli yan karakterler de superdi.

nino paventi: how'd you get in here? the door was locked, the alarm system was on...
    lina paventi: nino, i'm sicilian.
  • gecenin bu saatinde bile insanın içini kıpır kıpır eden şarkı. rosemary clooney'den dinleyiniz.
  • cake boss adlı programın tanıtım reklamında çalan şarkı. bir ara hey misbon kahveli karamelli şeklinde missbon adlı şekerin reklamında da vardı.
  • italyanlar mı yunanlılar'mı daha komik derseniz, ben bu filmi seçiyorum. my big fat greek weddinge göre daha eğlenceli, daha iyi oyunculara sahip
  • (bkz: paul sorvino)

(bkz: luke kirby)
hesabın var mı? giriş yap