şükela:  tümü | bugün sorunsallar (4)
8853 entry daha
  • benim başkanım. mhp oyları da gözönüne alınırsa ilk turda cumhurbaşkanı da olacak başkanım.
  • masasında kızılelma,topal osman ve murat ağırel'in kitapları, arkasında atatürk ve kemal kılıçdaroğlu'nun tabloları. bi de bu adama chp'yi kullanıyor, seçilir seçilmez istifa edecek demişti bazı ak troller. utanıyor musunuz kendinizden ? siz vefadan ne anlarsınız gerçi. bütün belediye başkanlarınızı toplasak bir mansur yavaş etmez. bu da size dert olsun..

tanım: chp'nin medar-ı iftiharı.

var bir hayalim... chp-iyi parti-saadet partisi-deva partisi iktidarı.. güçlendirilmiş parlementer sistem. cumhurbaşkanı mansur yavaş, başbakan ekrem imamoğlu, ekonomi bakanı ali babacan, tbmm başkanı meral akşener.. amin..
  • mevcut şartlar altında ülke için yegane halaskar kendisiyken, ikinci bir kişiyi aramaya gerek yok zannımca.

sadece başkente değil tüm ülkeye umut ve huzur ol başkanım.
  • çok cahil gördüm, ama bu sözlükte gördüklerimi ilk kez görüyorum.

adam hayalini yazmış ve eklemiş; cumhurbaşkanı mansur yavaş, başbakan ekrem imamoğlu, ekonomi bakanı ali babacan..

global dünyanın sayılı entelektüellerinden biri olan ali babacan'ı, ergenliğini üzerinden atamamış lise çağındaki ideolojik saplantıların esiri 70 yaşındaki dinozor mansur'un kabinesinde bakan olarak düşünüyor. ali babacan'ın yerinde olsam hakaret davası açarım.

edit: varoşları kayla almıyorum haydi naş naş.
  • iyi insan, iyi başkan, iyi lider.
  • hahaha, lan adam global dünyanın sayılı entelektüellerinden demiş ali babacan için.
    senin inandığın ahşap putu çıra ile yakayım.
    amk aktroll'ü!

deep-cehalet notu: ulan tayyip'le ekonomiye bakarken iyi ama mansur'la bakınca mı kötü!!
    ali'yi sevdiğimden değil, cahili siktiğimden yazdım.

tanımı da girelim: saygıdeğer insan ve siyasetçi.
  • there's a huge gap between being a mayor and being a president. just because he is good at one (or if our people think he is), doesn't necessarily mean that he will do fine with the other too. the presidency is an authority directly in the middle of politics, and we have no much evidence that mansur yavaş can do it properly. we only know that he is an ülkücü. what else? should we just give him the fate of the whole country just because he is an ülkücü? isn't it a dumb idea enough? i think ekrem imamoğlu is much more ahead of him in politics.

ıf people think that he is a good mayor, the most appropriate authority for him is the ministry of transportation or the ministry of interior. but not the presidency.
  • ders çalışma müziği listesi hazırlamış, instagram hesabından paylaşmış. bu kadar da olmaz. ya o yollara ektiğiniz rengarenk güller nedir? kucağına alıp sevdiği siyam kedisini de hatırlatmak isterim. bu kadar medeni bir ülke mi burası sayın başkan?

şaka bir yana, gerçekten büyükşehir belediyesinin bize bir gram faydası dokunmuyor. varsa yoksa keçiören ve muadili yerlere hizmet gidiyor. çankaya her zamanki gibi üvey evlat.
  • artık spotifydan da takip ettiğim başkan. senin için tiktok bile indiririm başkanım. *

ders çalışma müziği listesine kadar düşünen koca yürek.
  • insanların niçin cumhurbaşkanı adayı olarak gördüğünü anlamadığımdır. tabii ki sevilebilir, ancak niye her sevdiğimizi cumhurbaşkanı yapıyoruz? arkadaşlar, frigyalılar döneminden beri gözlüklü bir bıyıklı gülümsemesiyle kalplerimizi ısıtmaktadır. ben de ankara'yı seviyorum. ankara da iyi bir yöneticiye hasret. ve iyi bir yöneticiyi hak ediyor.

bence işini iyi yaptığı ve halkın sorunlarına çözüm ürettiği sürece mansur yavaş'ın şu anki görevine devam etmesi yeterlidir.
9 entry daha