şükela:  tümü | bugün sorunsallar (6)
12211 entry daha
  • chp'de cumhurbaşkanlığı seçiminde oy vereceğim tek kişidir. imamoğlu ve kk gibi selo sevicilere oy vermem. kusura bakmayın, cumhurbaşkanı yetkisinin bu kadar geniş olduğu bir dönemde kk ve imamoğlu'na güvenemem ama mansur yavaş'a seve seve oy veririm. gördüğüm kadarıyla vatansever atatürkçü bir insan. ve selo seviciliği de yapmıyor, araştırıp gördüğüm kadarıyla. efendi, saygılı ve işinde gücünde görünüyor sadece. zafer partisi mansur yavaş'ı aday gösterince ağlıyorlar, selahattin demirtaş imamoğlu'nu aday gösterince çıt yok. ulan sırf hdp istiyor diye imamoğlu'nu aday gösterirseniz gidip rte'ye atacağım oyumu. sırf inadına. akp'yi de mevcut chp'yi de anayasanın ilk 4 maddesi için tehlikeli görüyorum.

tanju özcan'ı da severim ama o doğru bir seçenek olmaz gibi görünüyor cumhurbaşkanlığı için. mansur yavaş, daha doğru bir seçenek olur.
  • ona oy vermem, buna oy vermem narsistleri var. tum turkiyeyi komple mutlu edecek ararsaniz bulamazsiniz. bir taraf 20senedir cikan onca rezillige ragmen oyunu degistirmez.
    bir tarafta bu narsistler o olmaz, bu yeterince devrimci degil, bu yeterince milliyetci degil diye, kin nefret kusuyor.
    senin sekuler hayatin icin son sans. gidip gene egonla ona verme sunu kabul etme... 10seneye iran-pakistan tarzi birsey oldugunda da bu hastalar hala ayni kafada sayiklar.
  • an itibariyle kendisi disinda bir aday cikarsa götümü kaldirip oy vermeye bile gitmem. kusura bakmayin.
  • bir umudumuz sende, anlıyor musun?
  • bu adamın hdp'den o kadar oy alması gerekmiyor aslında. ki öyle bir hesap da yok. devlet işi hdp'ye bırakmayacak. bu adam rte'den kopan herkesin düşündüğü baktığı bir isim. tek tereddüt chp etiketi. o da seçim öncesinde aday gösterildikten sonra 6lı masa, artı zafer, artı muarrem partisi desteği ve cumhur tabanından bir iki sesle çözülecek mevzu. zaten tüm bu sağ desteğe rağmen chp tabanından oy almak sorun, yani olay tersine. chp'li olması da burada devreye giriyor.

bu ülkede derin devlet diye bir şey vardır. (bkz: mit) hesabını yapar. bu adama ankarada kedilerin trafoya saldırdığı gece bir şey söylendi, o da aldığı seçimi gökçek'e bıraktı gitti. sonrası 15 temmuz...

bu arada imamoğluna nagehan kitlendi ve 2028e ertelendi. kılışdar dalgasında, muhtar yardımcılığı gibi komiklikler yapıyor, oyalanıyor filan.

(bkz: seni cumhurbaşkanı yapacağız)
  • ankara'da sokak hayvanları için kısırlaştırma seferberliği başlatan başkan, sevdiğim tek siyasetçi, gönlümün cumhurbaşkanı.

https://www.instagram.com/…ge-/?igshid=mdjmnzvkmjy=
  • ak parti'den başka partiye şu ana kadar oy vermedim. yaşım üç döneme yetti, üçünde de verdim, yalan yok, kıvıracak değilim.

gel gelelim ekonomik buhran ve sığınmacı sorunundan ötürü ak parti'ye bu seçim oy vermeyeceğim.

mansur yavaş'a tereddütsüz oy veririm. kemal kılıçdaroğlu ya da ekram imamoğlu'na verirken tereddüt ederim. çünkü mansur yavaş da daha çok devlet adamı karakteri var.

anlayacağınız neden aday olamadığını sadece muhalif seçmen değil ak parti'den kopan merkez sağ seçmeni de anlamıyor. ben anlamıyorum.

ha kürt seçmen vermez demeyin kalbinizi kırarım, ana tarafım kürt ve dayılarım aday olsa koşarak verecekler. tüm türkiye'nin onayladığı adamın cumhurbaşkanı adayı olmaması büyük saçmalık.

hesabın var mı? giriş yap