• neden yayınlanmadığını kimse anlamamış, gayet basit, hemen söyleyeyim.

--- spoiler ---

disiplin talimatnamesine göre hazırlık maçlarında pozisyon gereği görülen kartlar cezayı gerektirmezken, disiplin suçları sebebiyle görülen kırmızı kartlar, hakemin raporunda yaşananları belirtmesi halinde takip eden maçlarda ilgili futbolcunun ceza almasına sebep olur. disiplin suçu gerektiren hareketlerin de rapora yazılması gerekir.
    --- spoiler ---

antremanları bile drone’la kaydediyoruz diyen galatasaray’ın bu maçla ilgili tek kare yayınlamamasının sebebi bu. hem oyuncu hem hakem açısından çeşitli sıkıntılar doğuracak bir olay yaşanmış, bu şekilde kapatmaya çalışıyorlar ama sosyal medyayı hesaba katmıyorlar. kapatmaya çalıştıkça insanlar daha çok üstüne gidiyor. olay bu.
  • olayı boşverin de aklıma bir hikaye geldi

adamın biri ( x kişisi ) sahibi olduğu halı sahada bir maçta biri ile tartışıyor , sonra bir kafa atıyor eleman ölüyor ... kafa atan eleman ve avanesi diğer herkesi korkutup konusmamasını sağlıyor ...

ama bir tanesi diyor ki ben olayı gördüm x. kişisi y kişisine kafa attı ve y kişisi öldü ... kamera kayıtları da var halı sahanın diyor .... olayı görmeyenler bilmeyenler de diyor ki böyle bir iddia var, bir tane olayı gören şahit var halı saha sahibi görüntüleri yayınlamalı ....

halı saha sahibi de diyor ki , evet itişme oldu ama ben kafa atmadım adam kendi kendine öldü ... ben görüntü yayınlamam , bana kafa attı diyen olayı ispatlasın diyor ....

böyle bir hikaye yazsak nasıl bir karar verilir ....
  • up'lanması gereken başlık, tüm galatasaraylı kardeşlerime ricamdır bu olayı sürekli gündemde tutalım.

tokadı yediği iddia edilen: "tokat yemedim"
    tokadı yediği iddia edilenin babası: "oğlum tokat yemedi"
    tokadı yediği iddia edilenin hocası: "oyuncum tokat yemedi"
    tokadı attığı iddia edilen oyuncunun takımı: "oyuncumuz tokat atmadı"
    tokatı ne atan ne yiyen şikeci tinerci ezikler: "hadi hadi yemişsindir şapşik seniii"

o görüntüler inşallah sonsuza kadar çıkmaz ortaya da kudum kudum kudurursunuz başka bir şey istemiyorum, sabah akşam gündemde tutun bu iftirayı, öyle şişirin öyle şişirin ki olur da bir gün görüntüler ortaya çıkarsa patlayan bomba yeri yerinden oynatsın, müthiş keyif alıyorum bu işten*.
  • vallahi ben fenerbahçeliyim ama hiç merak da etmiyorum , çok da şeyimde.
    marcao ceza alsa ne olacak , almasa ne ?
    marcao ceza aldı diye şampiyon olacaksak hiç olmayalım daha iyi.
    marcao kim ? marcao oynuyor diye galatasaray mı şampiyon olacak ?
  • bu konuda herhangi bir polemik yapılmasına gerek yok. kayıtlar yayınlanır, gördüğünüz gibi ufak bir arbede veyahut tartışma olmuştur denir ve konu kapanır. ancak olayı gizledikçe ne oldu, sakız gibi büyüdü olay. her geçen saniye bu spekülasyonlara görüntülü cevap verilmemesi de olayın tuzu biberi oldu.

yalan haber yapmak kolay doğru, çamur at izi kalsın mantığı da çok yanlış ona da katılıyorum ancak bu olay çok kolay bir şekilde yalanlanabilirdi. demeçlik bir durum yok, koyacaksın görüntüleri bitecek.

o yüzden kimse "o bu ifadeyi verdi, bu şunu söyledi" demesin. zaten milyonların yüzüne baka baka sürekli yalan söyleniyor arkadaşlar, ben artık kimseye inanmıyorum. görüntüleri izlemek ve öyle kararımı vermek istiyorum. aksi ispatlanması çok kolay olan bu mevzu ispatlanmadığı sürece benim gözümde bir şeylerin döndüğü gerçektir.
  • cidden anlaşılmayan olay. eğer bir şey olmadıysa, yayınladığın an gerçekler ortaya çıkar ve bütün dedikoduları anında kesersin. yayınlamadığın sürece insanlar çıkıp bunun hakkında konuşur. olayı kapatmaya çalışıyorlar diye laf eder.

yayınla gitsin işte aq, çok mu zor? sanki cia ajanları ile mit ajanları maç yapmış, kimse adamları tanımasın, kimlikleri ortaya çıkmasın diye yayınlamıyorsun.

bunu kapla mapla falan kapatamazsınız sevgili gsliler. en başta sizin çıkıp, yayınlayın amk, yayınlayın ki gerçekler ortaya çıksın, oyuncumuzun böyle bir şey yapmadığını cümle alem görsün demeniz lazım. kap map diyerek suyu bulandırmaya çalışmanız, bu olayın olduğunu zaten kabul etmişsiniz demektir.
  • galatasaray bu hafta puan kaybederse it sürüsü havlamayı keser.
  • dünya kupasının finalinde dünyanın top beşindeki adam kafayı attı ve cezasını aldı. kimse ahlaksızca bir şeyleri saklamadı. jailson'da tokat attığında cezasını çekmişti. konu meselenin milli meseleye çevrilmesi değil olayın sümenaltı edilmesidir.

görüntülerin yayınlanmama sebebi de olayın yaşandığının kanıtıdır. eğer olay yaşanmamış olsaydı o görüntüler çoktan basına verilmişti.
  • bu işin çözümü küfretmek, rakip takım taraftarıan farklı lakaplar takmak değildir. haklılığından eminsen görüntüler yayınlanır, herkes çenesini kapatır. kendi adıma konuşuyorum, yapmadığım bir şeyle suçlansam suçsuzluğumu kanıtlamak için olayın görüntülerinin yayınlanmasını isterim, yayınlansın ki kimse ağzını açamasın, bu kadar basit. hayır amacınız diğer takım taraftarlarına düşmanlıksa bile yayınlanması işinize gelir "alın işte, iftiracısınız" diye koz geçer elinize.
  • up
hesabın var mı? giriş yap