• doğumgünü çocukluğu statüsünü ekranlara taşımış ex-yazar, daimi arkadaş. büyüdü vallahi ben de gördüm.
  • hannah arendt'i anlattigi filmi yakinda sinemalarda olacak feminist yonetmen. filmi merakla bekliyorum ben, cok merakla.
  • 12 yaşından beri tanıdığım ve birlikte gülmek, ağlamak, dertleşmek, dedikodu yapmak, uyumak, aşık olmak, sinemaya gitmek, konser vermek, ders dinlemek, tdp'ye katılmak, ders vermek, kıskanmak, imrenmek, interrail yapmak, aç kalmak, örümcek aramak, sinekler tarafından kovalanmak, tren kaçırmak, ankara, bodrum, avrupa yollarını aşındırmak gibi pek çok aktiviteyi gerçekleştirdiğim aziz dostum. 20 yaşımızı bulmadan bunları yaşayabildiğimiz ve paylaşabildiğimiz, birbirimizin hayatında rol oynayabildiğimiz için gurur duymamı sağlayan şahsiyet.
  • güzel yüzlü minyon kişi. "o minicik ellerle nasıl viyola çalınır?" sorusunun cevabı. düşünmeyi bilenlerden. eleştirmen, ama en acımasız eleştirileri kendini hedef alan. planlı, programlı...
    içim burulduğunda arayabildiğim az sayıda insandan biri. kötü bir haber alıp telefona sarıldığımda "buradayım, istediğin zaman ara beni, hatta ben geleyim yanına, veya sen gel, saat kaç olursa olsun..." diyen kötü gün dostu. anlaşılmanın verdiği huzur.
    çocukluğumla ve ergenliğimle ilgili aklıma gelen kayda değer her anıda doğrudan veya dolaylı olarak rol oynamış kişi... "iyi ki var" dedirten nadir insanlardan.
  • munazaraci olmamasina ragmen munazarayi taniyan, hatta bir turk munazaracinin duygularini cok iyi analiz etmis olan, ve bu sayede tanismis oldugum nesildas yazar..
  • akranlarının yıllar ileriside olan, pek naif, pek kibar insan. cumhuriyet teyze nitelemesine katılmakla beraber, istanbul hanımefendisi açılımını da getirmek istiyorum.
  • "him him him" diye gelip "miy miy miy" diye giden sakin insan. gülerken bile seviyeli gülen, maksimum 4 dişini göstererek tarzını belli eden viola kişisi. bunun haricinde kendisi ileride kızıl kabarık saçlı, altın zincirli gözlükleri olan cumhuriyet teyze olabilecek bir yüz yapısına sahip, ammavelakin bunu henüz kabullenememiş görünüyor. ayrıca kendisi iki yüz metreden görülebilen bir "izmirliyim" aurasına sahiptir.
  • okulda* nerede birisi "ama siz ciyciyciy!" şeklinde birine çemkiriyorsa kafamı çevirmeden kendisi olduğunu tahmin ediyorum, son bir aydır falan yanılmadım. sürekli çantası ve "ölsün mikroplar!" diye saldıracak yer arayan gözleri ile kendisi hakikaten doğramacı heykeli gibi bir bilkent sembolüdür kafamda. şüphesiz ki servis şöförleri de acı içerisinde bu fikrimi paylaşıyorlar.
  • siyah elbisesiyle dalgali saçlariyla 10 haziran 2005 bilkent film müzikleri konserinin 50'lerden kalma bir hava içinde müzik eylemistir, güzel etmistir. her nekadar onunla resit olma öncesi içki içerlerin zulmüne ugramisligi varsa da nihayetin de artik o da cemiyette pismistir, yasal-sosyal-varolussal haklarina tamamen sahip bir tam ehliyetli olmustur. bir de önceki entrylerden anlasiliyor ki, çigdem, andaç, gevrek, kordon mu burasi kardesimlere garip bakmayacak bir insanmis. ankara'da bulunan bir izmirli daha ne istesindir, $ukeladir.
hesabın var mı? giriş yap