• maydanozun tadini sevmeyen, damagina yapisip kalmasina ifrit olan, hatta ve hatta yemegin tadini bozduguna inananlardan olusan topluluk. bu tipler gittigi misafirliklerdeki maydonozlu yemeklerden uzak dururlar, tariflerdeki maydanoz kisimlarini cikararak uygularlar ve maydanozlu kofteden pek haz almayabilirler, fekat mercimek kofte de maydanozsuz olmaz ki kardesim.
  • genelde yemeğin yapım aşamısında kandırılmaya çalışılanlardır.

(bkz: #4158271)
  • severim ama aramam.
  • oğlum nasıl insansınız?

maydanoz sevilmez mi...

lahmacun sipariş ederken falan sorarlar bunlar "maydanoz var mı içinde" diye.

iyi de arkadaşım, sevmezsin anlarım da... yani zor bir iş bu. bir maydanozdan en fazla ne kadar kaçabilirsin ki?

eskiden sırf maydanozu koparıp koparıp yerdim. uzun zaman oldu bak yapmayalı.

konu diş arasına kaçması ise, istediğin kadar ye, sonra kullan diş ipini... zaten düzenli kullanınca, diş araları temiz ve açık olduğu için, o kadar da kaçmıyor.
  • hayatları boyunca maydonoz denilen acaip faydalı ottan uzak duran insanlardır. benim hayatıma da birkaç tane bu cins varlık girmiştir. bu insanlar, pidenin içinden maydonoz ayıklar, çantasından cımbız çıkartıp o nefis tantuninin içinden küçücük maydonoz tanelerini ayıklar, salatanın içinden maydonoz yapraklarını kenara ayırır...

ancak ben gördüm ki bu maydonozdan kaçan insanoğullarına doğanın bir cezası mıdır nedir her daim karşılarına çıkar.

yine böyle bir insanın doğumgünü için pasta aldık. kestaneli. yaklaşık on kişilik. mumlar yakıldı, üflendi vs. pastayı kestik, dilim dilim servis yaptık. maydonoz düşmanı arkadaşın pasta diliminden bir sap maydonoz çıktı. neden o? neden benim pastamdan değil de onun pastasından? eh unutmamak gerekir ki: keçinin sevmediği ot burnunun dibinde bitermiş.

not: bir kavonoz maydonozdaki c vitamini, bir kilo portakalınkine eşmiş..
  • yıllarca, aa neden yemiyorsun, çok sağlıklı aslında gibi manasız ikazlara maruz kalmış zavallı insandır,
    şahsen lahmacun dışında hiç birşeyin içinde tahammül edemiyorum, bir de en sevdiğim yemeğin içinde falan çıkınca nasıl bir hayal kırıklığına sebep olur anlatamam, zaten bu acıyı 'tadın' istemem
  • yemeğin tadını bozduğunu düşünür.
  • maydanozu kocaman doğranmışsa veya hiç doğranmamışsa sevmeyen insanlar olabilirler.
hesabın var mı? giriş yap