şükela:  tümü | bugün
 • kanada'nın harvard'ı da derler bu güzide kurum için.
  ayrıca everett ulysses mcgill vardır ki o da o brother where art thou'da george clooney'nin canlandırdığı karakterdir.
  ayrıca diğer şekilbaz kanada üniversitelerinin bazıları için (bkz: queens), (bkz: york).
 • ogrenci kabul etme prosedurunu haber falan vermeyi gerek gormeden alakasız bir zamanda degistiren artist bir okul.uluslararası ogrenciler icin %70 lise ortalaması+575 toefl istiyorlar.master icinse universite dip. notunuz %85+600 toefl olmalı.dunya sıralamasında tip acısından ilk 10nun icinde yer alan,guzel bir kampusu olan,kanada'nın quebec eyaletinde bulunan montreal'de yer alan universite.
 • akseptans için toefl sınavından 550 almış olmanın yettiği okul; master ve doktora için de geçerli.

  edit: aciklama geregi hissediyorum: degil mc gill'e, ortalama kalitedeki bir universiteye bile ilan ettikleri taban toefl puaniyla girmek son derece zordur. hani bir zamanlar eski usul oss'de ikinci sinava girebilmek icin sadece 105 puan almanin yettigi gibi.
 • rivayete gore zengin yahudicocuklari icin acilmis bir universite.hakikaten de yahudilerin ezici bir cogunlugu vardir orada.
 • herhangi bir essay, recommendation, extracurricular activity dökümü istemeyen, çok arzularsanız bir counselor evaluation yollayabildiğiniz, kabullerini neredeyse tamamen lisede okuduğunuz programın zorluğuna (bkz: ib) (bkz: ap) ve burdan aldığınız notlara (bkz: gpa) göre yapan kanadanın en prestijli okulu. ortasına yerleştiği şehir montreal de mütemadiyen dünyanın yaşanabilecek en güzel şehirleri sıralamasında üstlerde görülen güzide bir yerdir ki bu da okulu cazip kılan önemli etmenlerden.

  şahsen benim gönlümde leonard cohen'i bünyesinden mezun etmesiyle taht kurmuştur bu şahane kurum.
 • montrealdeki metro duraklarindan biri
 • montreal'deki en çok binaya sahip enstitü. şehirdeki başka hiç bir kurum ya da kuruluş mcgill'inki kadar çok binası yok. zaten kampüsü çevreleyen bir sınır ya da çit olmadığı için insanın ikide bir karşısına çıkan mcgill binaları ne büyükmüş lawn burası hiç bitmiyor mu sorularını sorduruyor. ancak bir süre sonra alışıyor insan o kadar da büyük gelmiyor. tabi bu bir tek downtown kampüsü bir de neredeyse bunun kadar büyük olan bir macdonald kampüsü vardır ki bu üniversitenin henüz gidip görmedim ama o da baya büyükmüş diyorlar.
 • bir suser'i transfer etmis olan kurum.
  (bkz: hayirli ugurlu olsun)