• hünkar beğendisi toplam 3 adet kuşbaşı etten oluşuyordu. 3 adet. diyeceklerim bu kadar your honor.
  • benden geçer not alan firma. hem de gayet başarılı bir notla.

yer dikilitaş/beşiktaş, sipariş 12:47, geliş:13:47
    tam 1 saat. söz verdiklerinden fazla. (45 dakika yazıyordu)
    ama ben istanbul'da iyice abartmadıktan sonra süreye takılmam. makuldür.

gelenler lezzetti ve olabildiğince sıcaktı. 19.45 tl'lik sipariş için gayet güzel yemeklerdi. porsiyonların biraz küçük olduğu doğru ama ona da çok takılmadım. yemek/lezzet tarafındaki tek eksik gelen ekmeğin neredeyse bayat olması. ciabatta mı ne, ısırınca hani diş izinde beyazlıklar kalır ya, bayat başlangıcını müjdeler, onlar vardı.

her şeye rağmen fiyat/performans çok iyiydi. başarılarınızın devamını dilerim.

gelelim öneriye, ben boş yazı sevmem. dahil olduğum her sistem için iyileştirme yönünde kafa yorarım ve buldum.

şimdi sevgili meal box, o twitter hesabını yöneten birader, bak sen de oku, bülent başgan bak sen de dinle;

çöp torbası.
    (bkz: çöp torbası)

evet evet çöp torbası.

her siparişin içine zaten hacmi neredeyse mota mot aynı olan gönderinize uygun boyutlu, böyle icabında ağzı sıkmalı bir çöp torbası göndereceksiniz. çöp torbası da paketinizdeki her şey gibi kaliteli olacak. hani şu endüstriyel kalınlıkta olanlardan, öyle dandik zar gibi değil. rengi siyah beyaz olacak. kurumsal renkleriniz. üzerine meal box yazıp yazmamak size kalmış. migros gibi düşünüp yazmamayı da tercih edebilirsiniz. onu pazarlama/marka/imaj vs. işlerine bakan çocuklar tartışsın...

çünkü,

şimdi sen yola nasıl çıktın?
    ulan eve ev yemeği getiren, bunu gerçekten lezzetli yapan biri yok deyip çıktın.
    evde oturulur.
    karın acıkır.
    meal box'tan yemek söylenir. (das kapital)
    yemek gelir. alışıldık şekilde güzel bir yemek yenir.
    içeriden örtü, peçete bile alınmaz, beraber gelen kaliteli kaşık, çatal, kolonyalı mendil falan şahane. kolonyalı mendil açılmış, içinden çıkarılmış, parmaklar teker teker temizleniyor. kolonyalı mendil de kaliteli, kokusu güzel, boyutu büyük, eli de temizliyor güzelce. sağ elin serçe parmağını da temizliyorsun....

ta taaaam, bitti. etrafa bak. çevir kafanı bak. o şık meal box kutusu ambalajı, paketi, torbası, kapağı, menüsü... etrafı çöp ettik. sen ettin meal box, tıpkı anne gibi, sen dağıttıysan sen toplayacaksın, kaçmak yok.

hani o çatal, bıçak vesaire çıkan paket var ya, oradan bir de çöp torbası çıkacak. boyutu, sizin gönderiye göre hesaplanmış, kalın kaliteli olacak. büyükten başlarım ben, kılım, önce iri büyük kutunuz, sonra alüminyım ana yemek tabağınız, sonra yan yemek plastikleri... tek tek atacağım çöp torbanıza. sonra ekmeğin poşetlerini, en son da çatal bıçakları atacam. ağzını bağlayacak, gidip atacam arkadaş.

not:

1) fatura (kağıt atık)
    2) 1 torba (içinde tatlı, çatal kaşık broşür vs. konan küçük torba)
    3) meal box ana kutusu (karton atık, büyükçene)
    4) 1 adet alüminyom elipsoid (google'dan bakma, şimdi uydurdum)
    5) 2 adet kare plastik ambalaj. (yan yemeklerinkiler)
    6) 1 adet kare plastik ambalaj opsiyonel. (var ise tatlınınki) 1 adet de kapağı, bunun kapağı geçirme biliyorsunuz.
    7) 1 adet kullanılmış kağıt mendil
    8) 4 adet plastik zerzevat. (çatal, kaşık, 2 bıçak)
    9) 1 adet kullanılmış kolonyalı mendil. 1 adet ambalajı.
    10) 2 adet ekmek ambalajı
    11) 1 adet çatal bıçak paketinin ambalajı
    12) içeceğin peti ve kapağı

toplayalım. minimum 20 parça çöp.

artabilir.

1) kolonyalı mendilin ağzını tam yırtıp çıkarırsa, kolonyalı mendil ambalaj parçası +1
    2) 1 ana 2 yan yemeğin tepe saydam plastiklerini tamamen yırtarak açarsa +3
    3) buzdolabı magnetini de atmayı yeğleyebilirim. +1
    4) broşürünüzü de atmayı yeğleyebilirim. +1

etti mi sana 26 parça çöp. toplayıverelim. hadi bakalım, vizyonsa vizyon, 3 kuruşa acımayın.

şu anda konseptiniz eksik.
    dinledin, hazırladın, getirdin, doyurdun,
    e ortalığı toplamadın?
  • yeni açılmış, ısıtılıp yenebilen taze gurma lezzetler sunan bir site. fiyatların gayet pahalı olduğunu belirtmeden geçemeyeceğim. o fiyatlarla orta lüx bir restorana gidilip, güzel bir ortamda mikrodalga fırından çıkmamış yemekler yenilebilir. örnek olarak "hünkarbeğendi, bulgur pilavı ve taze fasülye"nin 21.5 lira, "4 adet kuru biber dolması, pınar yoğurt ve mini sebze ızgara"nın 18.5 lira olması şaşırtıcı. hayır yani bunlar da soğuk soğuk geliyor plastik kaplarda. ben ısıtıyorum falan.

güzel bir fikir olsa da, bu fiyatlarla olmaz.

https://www.mealbox.com.tr/
  • aylık abonelik yaptırdığımız ve tek kelimeyle bizi rezil duruma düşüren firma kendileri. iş yerinde yemek olayıyla uğraşmak çoğu zaman sıkıntı olduğundan, bari haftanın 3 günü buradan yemeğimiz düzenli olarak gelsin de rahat edelim dedik, bir aylık ödemeyi de en başında peşin olarak aldılar maşallah. fakat web sitelerinde 11.00 - 11.30 arasında görünen teslimat zamanı (aylık üyelikler için bu şekilde) asla gerçekleşmedi. bakın mesela şu an saat 13.08, yemeğimiz gelmedi, müşteri hizmetlerini arayıp anlatıyoruz ve hiçbir çözüm üretmiyorlar. her gün saat 14 civarı ancak gelebiliyorlar ama burası bir iş yeri, bizim de uymamız gereken zamanlamalar var ve tamamen işin içine etmiş durumdalar. ay sonu itibariyle bir daha yüzlerine bakmayacağımız kesin ama başkalarını da uyarmak boynumun borcu diye düşündüm, kusura bakmasınlar artık. kesinlikle sağlam bir altyapıları yok, yetiştiremiyorlar, verdikleri zamanlamalara uyamıyorlar ve bu konuda bir uyarıda dahi bulunmayı beceremeyen saçmasapan bir müşteri hizmetleri sistemine sahipler. iyi girişimleri her zaman desteklemiş biri olarak mealbox'ın şu an itibariyle koca bir balon olduğunu söylemek zorundayım.
  • az önce ikinci kez sipariş verdim. ilkinde joker indirimi vardı, bunda da indirimli menü buldum. yoksa düşünmezdim çünkü pahalı.

bugünkü menümüz 20 liraya patatesli tavuk rosto + zeytinyağlı sarma + yoğurt. uygun.

yemeksepeti'nde servis süresi 45 dk diyordu ama o kadar sürmedi. yemekler sıcaktı. buranın sunum şekli de güzel zaten tertemiz pırıl pırıl.

ya sevgili meal box, biraz önce isminizi geçirdiğim entry'yi anında favlamanızdan alıyorum ki buralara bakıyorsunuz. o halde buna da bakın: çok tatlısınız tamam, yemekleriniz benim dışarıdan sipariş vererek yediğim en güzel ev yemekleri o da tamam, ama her defasında 20+ lira verilemez. tamam mesela bugünkü menünüz fena değildi ama yemeği değiştirmek istesek şuna 2 lira ekle buna 3 lira koy... yok yoğurt istiyorsan 1.5 lira çıkar...

yani diyorum ki, iyisiniz ama sürdürülebilir değilsiniz. ofise mikrodalga alsam, yemeğimi evde yapar getirir burada yerim. ki düşünmüyor da değilim, çünkü sık kullanıldığında "uğraştığına değmez" denecek bir maliyet değil sizinki.

ha elinize sağlık tabii o ayrı.
  • müşteri memnuniyeti konusunda yine oldukça hassas bir firma daha(!)

bugün verdiğimiz sipariş gecikince (1 saat olduğunda geciktiğini varsayıyorum) müşteri hizmetlerini aradım. ilgili arkadaş cihangir şubesinden bilgi alacağını söyledi, bir süre hatta kalmamı istedi. çağrıyı geri aldığında siparişin kuryede olduğunu, en geç 10 dakika içinde bize ulaşacağını iletti. gecikmeyi de hava koşullarına bağladı. 10 dakika geçtikten sonra tekrar aradım, yaklaşık 7 dakika hatta bekledikten sonra ilgili arkadaş cihangir şubeye ulaşamadığını iletti.

1- ilk aradığımda telefonu açan arkadaş yalan söylüyor, müşteriyi başından savmak için 10 dakika içinde geleceğini söylüyor.
    2- cihangir şubedeki arkadaş çağrı merkezine yalan/yanlış bilgi veriyor.

neresinden bakarsanız bakın ortada bir yalan var. cihangir şubeniz ile ofisin arası yürüyerek 2 dakika mesafe. vermiş olduğumuz sipariş de pilav üstü döner. kuzu çevirmiyorsunuz orada saatlerce. eğer yoğunluk varsa;

1- yeterli personel çalıştırmıyorsunuz.
    2- iş planlaması yapamıyorsunuz, gerçekleştiremeyeceğiniz vaatlerde bulunuyorsunuz.

bir de sipariş bu yaşananlardan 10 dakika sonra geliyor. gelen kuryeye siparişi almak istemediğimizi söylüyoruz, medeni bir insan gibi sebebini açıklamak istiyoruz, dinlemiyor, karşısındaki insan konuşurken basıp gidiyor.

bir marka oluşturuyorsunuz, fiyatlarınız pazar ortalamasının bir tık da olsa üzerinde. yemek harici ne satıyorsunuz? marka, hijyen, hizmet. o bir tık fazla fiyatı da bunlara alıyorsunuz. karşılığını veriyor musunuz peki? kesinlikle hayır.

bir çok sebeple sunmuş olduğunuz hizmet gecikebilir, makul karşılanabilir. ama karşınızdaki insanlara yalan yanlış bilgiler verip, gazını alıp insanları aptal yerine koymaktan vazgeçin. para kazanmak bir işletme olarak ilk önceliğiniz olabilir ama biraz da ahlaki değerleriniz olsun.

sonradan gelen edit; şikayetin yazılabileceği bir platform olmadığı için facebook sayfalarında kendi postlarının altında durumu belirttik. şikayetimizi nasıl size açıkça belirtebiliriz diye sorduğumuzda, internet sitelerinde yer alan müşteri yorumları bölümünden iletebileceğimizi söylediler.

bahsettikleri alandan sadece kendilerine e-posta iletebiliyorsunuz ve sadece olumlu yorumları bu sayfada yayına alıyorlar. yıl 2016, kafa 1950. "şikayetinizi bize, memnuniyetinizi dostlarınıza anlatınız"

olur!
  • siparisinizin ucretini saat 17.00'ye kadar yatirmadiginiz takdirde 2 gun sonra degil 3 gun sonra gonderen tatli yemekci. çok tatlı bi çağrı merkezi var gerçekten, siz onların iletişim kopukluğu nedeniyle söylenirken, sizi mute'a alıp "susun, deli konuşuyor, konuş deli" muamelesi yapıyorlar. sağ olsunlar. güleyim mi ağlayım mı bilemedim. bir de "beni mute'a aldığınız iyi oldu diyorum" "evet" diyor asjdhasf. çok tatlısın ^^ sonuç: ödemeyi saat 17:00'ye kadar yapmam gerektiği söylenmediği ve ben ödemeyi saat 18:00'de yaptığım için şu an açım, web sitesinde de böyle bir uyarı göremedim. sabahın sekizinden bu saate kadar yemek gelecek diye bekliyorum, ben de az gerizekalı olmadığım için aramak 10'a yaklaşırken aklıma geldi, o ayrı mevzu.
  • abonelik düşünen sayın sözlük yazarları ve okurları için olası yemek servisleri aşağıdaki gibidir;

afiyet olsun
  • tel şehriyeli arpa şehriye pilavı gibi acayip yemekleri olan firma.
  • eski tadı tuzu kalmayan, popüler olduktan sonra kalitesini düşüren bu nedenle de çok yakında zamanın ötesinde kalacak olan yemekçi.
hesabın var mı? giriş yap