• geçenlerde karşılaştım, mal aldıkları firmalara saçma sapan bir şekilde ödemelerini gerçekleştiriyorlar.

mesela aldıkları faturanın ödemesi 90 günde yapılacak olsun ve fatura ayın 5'inde kesilsin, 90 gün, yani 3 ay sonra ayın 5'ine geldiğinde ödeme yapmıyor paşalar, diyor ki bizim ödeme zamanımız ayın 25 i ve 30 u arası. la paşacığım, sorsan dünya dindarı bunlar, sahibesi falan malum zaten, ama bayağı bayağı para işletiyorlar işte, ha bir de haber vermek gerekiyormuş ki ödeme yapabilsinler, yoksa gene ödemiyor yani, 30'unu geçti mi tarih, hoooop öbür ayın 25'i, illa zamanı geldi ödeme yapın diyeceksin, neden diye sorunca da sistemleri ve yoğunlukları yüzündenmiş. peh. ufacık bir hastane bile daha iyi çalışıyor yani koca medipol'den.

ama çok işlekler yani, sürekli bir sirkülasyon var, para kırıyorlar, su akarken küp dolduruyorlar. doldursunlar.
  • nakşibendi tarikatının iskenderpaşa dergahına ve dolayısıyla akp'ye yakınlığıyla bilinen bir hastane. zaten kanal 7'de zırt pırt çıkan reklamlardan da az çok anlayabiliriz bunu.

kaymak: radikal
  • yıllar önce, bir ticari iş yapmıştık bu hastaneye, ankara'dan katılıyorduk yarışmaya, bu hastanede abdurrahman dilipak ile karşılaşmıştım. o zaman aklımdan geçirdim, "millet istanbul'da manken görür, bizim karşılaştıgımıza bak" . ankara'dan gelen çocuk işte..

üniversitesi de açılıyormuş, oradan şey ettirdim.
  • hükümet torpiline sahip hastane. yollara trafik tabelalarına bile reklamlarını yerleştiriyorlar.
  • bu hastanenin aciline düşerseniz umarım sizinle erkek hemşireler ilgilenir. gerçekten son derece sabırlı, sevecen ve güleryüzlüdürler. benim gibi iğne, doktor, hastane korkunuz falan varsa duacı olursunuz. bayan hemşirelerden çok daha ikna edici, sabırlı olduklarını söyleyebilirim. bir tanesinin (sadece konuşarak ikna yöntemiyle) beş yaşındaki çocuğa gık dedirtmeden penisilin iğnesi yaptığına şahit olmuştum.
  • sahibi bilinmeyen gizemli şirketler bütünü
  • başbakan erdoğan'ın ikinci ameliyatının gerçekleştiği hastane. başbakanın rahmetli annesi de aynı hastanede vefat etmişti hatırlarsanız.
  • şu an bünyesinde birşeyler olan ama ne olduğu anlaşılamayan hastane, önüne çıkan tüm yollar tutulu, yürüyerek geçtim, en az üç s500 saydım, biri askeri plakalıydı. hastane ziyareti desem, ambulanslar, kamera falan gördüm sanki.

ertesi sabah editi: başbakan recep tayyip erdoğan'ın annesi yatmaktaymış. başbakan ve oğlu ziyarete gelmişler.
  • apandisiti patlamış bir çocuğa şeker hastası teşhisi koyabilen(o da toplamda 8 saat süren testler sonucunda) değerli doktorları(genel cerrrah, dahiliye...vs), onlara yardımcı olan çok saygıdeğer(!) hemşireleri bulunan, çocuğun ağrıları ve kusması geçmeyince e hadi siz başka hastaneye gidin bizden bu kadar diyen, üstelik durumun acil olduğu belli olmasına ragmen ne bir alternatif hastane öneren ne de bir ambulans hizmeti sağlayan ticarethane yuvası.
  • iş başvurusu yapıp görüşmelerinizi sürdürmeye ömrünüz yetmez o kadar bekletiyorlar yani. tahammül etme imkanınız kalmıyor.
hesabın var mı? giriş yap