• üst büdüt: kızı savunmaya çalışan duyarcılara ithafen;

yok kanser hastasıymış, yok şöyleymiş, böyleymiş diye bik bik ötmeyin. ne olursa olsun, bu bir insana iftira atma hakkını vermez. umumi bir yerde, bir kadının sizi işaret edip ortada hiçbir sebep yokken tacizci diye bağırdığını hayal edin. emin olun yok yere öldüresiye dayak yersiniz. bu çok ağır bir ithamdır. kimsenin entry'lerini favladı diye birisine tacizci deme hakkı yoktur.

çıkıp hatasını kabullensin, doğru olanı yapıp arkadaştan özür dilesin, biz de susalım. ama hatalı olduğunu bile bile kendini savunma, hatta acındırma çabası işe yaramaz üzgünüm.

(bkz: #103054910)

entrylerini favlayan çaylağa tacizci diyen, nasıl bir iç dünyası olduğunu merak ettiğim yazar.

çaylak sana mesaj atmamış, seninle birebir diyaloğa girmemiş. ona mesaj atıp taciz eden de sensin. hayır arkadaşın entry'lerine de baktım, sapık falan değil gayet sözlüğün yarısından daha iyi bir yazar. sözlüğün özelliği bu canım benim. isteyen istediğini favlar. rahatsız mı oldun? engellersin olur biter. hayır anlamadığım zaten fav alınca bildirim falan da gelmiyor bir insan böyle bir şeyden nasıl rahatsız olabilir? o zaman kapat hesabını git arkadaş. ne güzel ya istediğinize, istediğiniz gibi tacizci diyebiliyorsunuz.

sanırım olay şu şekilde gelişti, bu hanımefendinin sevgilisi olan barzo düzenli olarak benim yavuklumu kim favlamış diye bakıyor. bahsi geçen çaylak arkadaşı görünce sinir krizine giriyor. sebep? sevgilisini favlamış. nasıl yapabilir böyle bişi? hayırdır olm sen kimin sevgilisini favlıyorsun?

neyse sevgilin böyle bir şeyi kıskanacak kadar özgüvensiz, senin de insanlara direk tacizci yakıştırması yapabilecek kadar salak olduğun için tencere kapak diyorum başka bir şey demiyorum.

büdüt: bu arada profil fotoğrafı varmış yeni fark ettim. muhtemelen kendi fotoğrafı. melahat, enişte kızmasın bak, hani onun belki sözlük özelliklerinden falan haberi yoktur ama bizden kaçmaz. bence kaldır bak mazallah bir fava bu kadar olay yaptınız, öyle bir şeyde başımıza ne gelir bilmiyorum.
  • "sevgilimle favori sebebiyle kavga ettim, bu sebeple rica ettim. kezbanlikla ilgisi yok."

demiş usta kezban, kezbanların atası, kezban kral, kezbanception.
  • muhtemel ruh hastası...
    ben benim entrylerimi favlayanlara 1 kere bakmış değilim. insanlar ne kafalar yaşıyormuş?
    işin acıklı tarafı ise esas taciz eden kendisi... farkında değil.

edit:
    sevgilisi önce açıklama yapmış, sonra haklı utancından hesabı kayıp edip yürümüş...
    abicim, okursan... bu kızdan ayrıl. açıklamanı da okudum mesajdan. bu kadar kavgalı ilişkinin var olmasına gerek yok. ver yolunu gitsin. uğraşma, değmez.
  • -keser sapı!
    - efendim
    - anlatsana nasıl yedin melahat ablamızı?
    - ayıptır ya!
    - nazlanma be keser sapı!
    - geçen akşam tam yatıyodum, bildirim geldi. açtım, melahat entry girmiş.
    - eee sonra?
    - eee?
    - üst soy bilgisine entry kasmis.
    - gecenin o saatinde?
    - o saatinde. evde yalnızım, melehat da gecelikle. her tarafı meydanda. müthiş bişey.
    - besbelli, karı sözlükte adam arıyor.
    - hafif de sarhoş.
    - oh oh daha tatlı olur, daha tatlı olur.
    - baktım hava basıyo, tuttum saçlarından çektim içeri. sonra cart!
    - cart ne?
    - entrysini favladım. sonra açarsın eski entryleri hepsine fav.
    - çırılçıplak mı?
    - herhalde!
    - sonra?
    - mesela yani!
  • (bkz: #75525216)

“vivaldi dinleyecek imkanı olmak” kavramının yaratıcısı, sosyolog yazar. internetin icadından haberi olunca ne yorumlar yapacak acaba. bayılıyorum böyle entelektüellerin güncel olayları yorumlamasını merakla beklemeye.

“yazdığın şey yanlış, here’s why: ...” şeklinde bir açıklama yapıyorsun, “ben iki lisans bitirdim ilgilenmiyorom okumadam!!!” gibi bir cevap veriyor :) ilgilenmiyorum diyor diyor cevap veriyor.

kendisinin sahip olduğu diplomaların birkaç katına sahip, bugün saygı görmek için ise bunlara ihtiyacı olmayan biri olarak kendisine samimi tavsiyem, diplomasıyla ve okuduğu okulla değil, sonrasında verdiği ürünle, hakkında çıkan yazılarla (if available), aldığı ödüllerle (if available), camiasında elde ettiği uluslararası reputation ile (if available) övünmesi. diploma ile, okunan bölüm ile övünülmeyeceğini bilmeyecek kadar toy henüz. gidip nick altımda “kale almadığından” bahsettiği mesajımda da bunu anlatmaya çalışmıştım, değilse “iki diplomam var benim!” lafına tek bir linkle cevap verip utandırabilirdim de. burada dursun bu.

yoksa böyle bilmeden etmeden olmayacak adama diplomanla hava atmaya kalkarsan çok güldürürsün kendine, çok bozarlar seni annem.

edit: “ilgilenmiyorum diyor diyor cevap veriyor” demiştim, aradan kaç gün geçmiş hala cevap veriyor :)
    evladım benim sana bir şey kanıtlamak gibi bir yükümlülüğüm yok, bir kere bunda anlaşalım. inanırsın inanmazsın o sana kalmış, ama benim cv’me sahip bir insana “benim iki tane lisans diplomam var ve çok zor bölümde okuyorum!” dersen ben “canım ya...” der güler geçerim. haklı olduğuma ikna ol diye kimliğimi açık edecek de değilim. bana ne yahu ister ol, ister olma.
    vivaldi konusuna gelince de; demek istediğin şeyi ben aslında anlıyorum ama bir türlü diyemiyorsun. doğru formüle edemiyorsun bile. ben zorlayınca da böyle hızını alamayıp dönüp dönüp laf salatası yapmaya devam ediyorsun. diyebilsen de yanlışsın gerçi. tabi ki de vivaldi dinlemenin imkanla da, ülke gerçeğiyle de pek ilgisi yok. her vivaldi dinleyen paşa soyundan geldiği için bilmiyor vivaldi’yi, bir şeyi keşfetmen için elinde bütün olanaklar var, merak edip youtube’a “vivaldi” yazman yeterli. bunun için internet bağlantısı ve internet kullanabilen bir cihazdan öte bir imkana ihtiyacın yok. nasıl kütüphaneye gidip bir yazarı merak edip alıp okuyabilirsen, vivaldi’yi de bu kimmiş deyip “açıp” dinleyebilirsin, evet. meraka, öğrenme isteğine bakar, hangi soydan geldiğine, hangi coğrafyada yaşadığına değil. söylediğinin yanlışlığının kanıtı mantıksızlığından da öte, ampirik olarak yanlış olduğunu görüyor olmamız. senin haberin yok belli ki ama türkiye’de baya bir insan vivaldi’yi biliyor, nasıl mı biliyor, “açıyor dinliyor” da öyle biliyor. bu kadar basit evet. klasik müziği türkiye’de hiç dinlenmeyen ya da sadece beyaz türklerin dinlediği bir şey sanıyorsan asıl senin bu toplumdan haberin yok. aç dinle biraz gerginliğini alır. gerginsin.

edit: oksfort yazmama takılmış takıla takıla. n’apalım, iki lisans bitirsem oksfort yazmayı öğrenirdim ama...
  • volatiliteriter faylayınca iyi, garibim 45 dk araliksiz keser sapi favlayınca auuuv!
  • sözlükte keser sapı nickli yazar tarafından bağırta bağırta favlanmış yazar. şimdi gavat sevgilisi düşünsün.
  • duyar kasaturası küfürbaz bir ekşisözlük kullanıcısı.
  • çaylak virali yapan vasat yazar.
    bakınız.
  • muhtemelen çok ciddi sorunları olan bir adamla birlikte olan yazar. tartışmayı hayal etsenize:

m: melahat
    s: sevgilisi beyefendi

s: 45 dk araliksiz keser sapi diye bir adam entrylerini beğenmiş, kim bu adam?
    m: canım nereden bileyim, adamın teki işte.
    s: neler yazıyorsan artık böyle tipler beğeniyor.
    m: ne yazacağım be, gir kendin bak işte.
    s: o adam beğenilerini kaldıracak! ben kimseye kendim için "sevgilisinin entrylerini elin adamları beğeniyormuş" dedirtmem!

gülse birsel dizisinden alınmış bir sahne gibi, üstelik avrupa yakası da değil, jet sosyete. bir tutam şive ekledin mi birebir aynısı.
hesabın var mı? giriş yap