• ben yeni bir arabayla yola çıkmak nasıl bir duygu çok merak ediyorum. böyle arabadan her an bir götlük beklemeden, yolda kalma korkusu olmadan dağ bayır yol yapmak nasıl bir şey hiç bilmiyorum.
  • bir çocuk oyununun, henüz televizyon bile yokken, nasıl olup da ülkenin farklı şehirlerindeki çocuklar tarafından bilinip, oynanmış olduğu.
  • neden yil sonlarinda, ozellikle de 31 aralikta seneye gorusuruz diye abuk bir espri yapiyoruz da, ay sonlarinda gelecek ay gorusuruz diye bir espri yapmiyoruz hic ?
  • başlıkların altına 1999-2000'lerde ilk entry'leri girip ortadan kaybolan tipleri hep merak ettim lan.
    şimdilerde nerededirler,ne yapmaktadırlar falan.
    çok kaliteli bir nesilmiş kanımca, zira entry'leri çok efendi.
  • kediler manyakca davranmaya baslayip, yerlerde komando gibin surunmeye basladiklarinda; sinek minek olmayan bir noktayi istikrarli bir sekilde takip ettiklerinde; bosluga tisladiklarinda ne goruyorlar, ne hissediyorlar? hele de 5 kedi bunu ayni anda yapiyorsa altima sicmali miyim?
  • bazen 4-6 bira üzerine de 5-6 votka içiyorsun da hiçbir şey olmuyor bazen de 2 birayla dünya dönmeye başlıyor ya. neye göre karar veriliyor, bunun arkasındaki mekanizma nedir çok merak ediyorum. böyle dengesiz canlılar olmayı ne zaman bırakacağız?
  • adnan oktar gerçek mi? amına kadar merak ediyorum bunu. valla.
  • ic yuzeyi tamamen aynayla kapli bir kurenin icinde bir isik yaksak, sonra bu isigi sondursek ne olur? isik sonsuza dek kurenin icinde hapis mi kalir?
  • kartal tibet yönetmenliğindeki 1984 yapımı şabaniye filminde, kartal tibet ile kemal sunal'ın, sahilde birbirine koştuğu sahnede ne kadar eğlendiklerini çok merak ediyorum: motor

"yılları durduracak
    güneşi doğduracak
    dünyamı dolduracak
    bir sevgi istiyorum."

hiç şüphesiz ki, şabaniye kadar zarif olamazdım ama kartal tibet'in kollarının arasına şabaniye'den daha hızlı koşardım. değil usain bolt, bold pilot gelse geçemezdi beni. vallahi dörtnala yardırırdım da adam korkup kaçabilirdi, o ayrı...
hesabın var mı? giriş yap