• bu hafta yapılacak critical mass meril çiğdem durmuş anısına yapılacak...

[https://www.facebook.com/…39112580/577373905638620/ https://www.facebook.com/…39112580/577373905638620/]
  • ankara'da arkadaşımız anısına "bisiklete özgürlük turu" adı altında bir anma gerçekleştirilecek. isteyenler facebook'ta belirtilen rotadan bisikletleriyle katılabilirler ya da akşama doğru kızılay güvenpark'ta destek vermek için bulunabilirler.

hayatının baharında yitip giden sıcacık, eğlence dolu ve örnek gösterilen bir insandı.
  • bir iş çıkışı servisle eve dönerken beysukentin oralarda bir kaza gördük.
    bir bisiklet ve otomobil...
    bisiklet bir yere fırlamıştı ama sürücüsü ortada yoktu.
    sonra ambulansı farkettim; daha sonra da ambulans görevlilerinin sakin hareketlerini.
    ölüm olduğunu o zaman düşündüm.
    yaralı olsa bir gayret olurdu herkeste.

kaza olan yolu bir görseniz o kadar tenha ve rahat ki böyle bir kazanın olmasının mantıklı bir açıklaması yok.

üzücü.
  • cumartesi günü istanbul'da da kendisi için bisikletliye saygı turu düzenlenmiştir.
    istanbul'da yapılan turun basında yer almamasının en büyük sebebi de dha'ya ahmakça tepki gösteren 2 dingildir.
  • haberi görünce nasıl üzüldüm anlatamam.. kaderin oyunu gibi meril'i "kentsel ulaşım planlama" dersinde tanımıştım. daha o ikinci sınıftayken aldığı, şehir planlama bölümü için zorunlu olan, meril için seçmeli olan bir derste...

o kadar üzgünüm, o kadar utanıyorum ki... kentsel ulaşımın kurbanı oldu meril. kanımıza işlemiş olan "kural tanımama" kültürümüzün kurbanı oldu.

mekanı cennet olsun... bu acıya dayanmanın bir yolu var mıdır bilmiyorum ama allah ailesine sabır versin...
  • geçen sene erkek arkadaşı vasıtasıyla tanışıp öyle ayaküstü bir muhabbet ettiğim insan. o bir iki dakikada bile hissetmiştim kendisinden yayılan pozitif enerjiyi ve iyiliğini. arkadaşlarımdan ölüm haberini aldığımda sanki bana çok yakın olan birini kaybetmiş gibi hissettim onunla tanıştığımda ne düşündüğümü hatırladığımda.

allah ailesine ve sevenlerine sabır versin.
  • radikal ve (sanırım) milliyet dışında ne yazık ki medyanın ilgisini çekmemiştir. kendisini şahsi olarak tanımasam da bu kadar seveni olan bir insanın yitip gitmesi insanlık adına, daha üçüncü sınıfta dönem birinciliğinin akademik yayını bulunan, (yaşasaydı) dördüncü sınıfta hocalarının doktora konusu emanet edebilecek kadar güvendiği bir insanın kaybı ülke adına kayıptır. medyanın bir zahmet gözünü açmasını gerektirecek kadar büyük bir kayıptır.
  • kaza görüntülerini izleyince içime bir yumru oturdu. bir insanın bu kadar sudan bir sebeple ölmesi gerçekten yazık. insanların sürücü koltuğuna oturduklarında yapacakları her sorumsuzluğun birilerinin hayatına mal olabileceğini anlaması için daha kaç kişinin ölmesi gerekiyor? kırmızı ışıkta geçme, aşırı hız... bu kaza falan değil, düpedüz cinayet.
  • amcası tarafından kaza anı görüntüleri ortaya çıkarılmıştır.. biz şimdi ne yapalım, nasıl avunalım.. canımız merilimizi kırmızı ışıkta durmayan birisi öldürdü, cinayet bu..

http://www.youtube.com/…kfj0rgnbso&feature=youtu.be
  • kazada sürücünün asli kusurlu olmasına rağmen sigorta şirketi ölü meril çiğdemden tamir masraflarının yarısını talep etmiştir. gg olur riskiyle şirketi burada paylaşmayacağım ama isteyene özelden yazarım.
hesabın var mı? giriş yap