• odtü'nün, dayatılmış ve ortaokuldaki türkçe derslerinden öteye gidemeyen türkçe dersini bir üniversite dersine dönüştürebilen, sizi her ders düşüncelere sürükleyen, şaşırtan, ufkunuzu açan genç ve güzel hocası. başkaları büyük-küçük ünlü uyumu dinlerken sizin derslerde kafka'yı konuştuğunuz gerçeği, meryem hocanın grubuna düştüğünüz için şanslıların şanslısı hissettirir.
  • istanbul aşığı, ankaralı. şimdi böyle deyince de kızar, biliyorum ama çocukların ona ihtiyacı var, o açıdan..
  • kendisine bir aralar platoniğimsi duygular besliyordum. tam evlenilecek kadın tipinde bir kadındır meryem hoca. yani bir dönem boyunca bu izlenimi edinmiştim. kendisi güzel,muhafazakar ve kafa dengi biri olduğu konusunda beni ikna etmiştir. yine türkçe dersi alacak olsam, kendisinden alırdım. 2 sene önce bilkent'te doktora ya da master yapıyordu. 2 senelik zaman zarfında ne yaptı bilmiyorum ama geleceği parlak gözüküyordu.
  • (bkz: muhteşem kal)
  • daha iki kere dersine girdim; ama baya baya sevdim kendisini. çok tatlı, şeker bir hocaymış, dersi de çok eğlenceli geçeceğe benziyor. türk dili bölümündeki hocalar olur da meryem hoca'nın sınıfını değiştirirse valla yürürüz kapılarına, hiç şüpheleri olmasın. şu iki dersten sonra keşke ileri dönemlerde de türkçe dersim olsaydı dedim resmen.
  • "turk101 aldım yetmedi, hadi bi de 102 alayım" dedirten hoca.tadından yenmez vallahi.
  • iki ya da üç sene evvel kendisinden türkçe derslerini almıştım; kendi bölümümdeki derslere gitmezken, kendisinin derslerini kaçırmazdım; zira başka türkçe sınıflarında zarf tümleci vb. gibi şeyler yapılabilirken, kendisinin dersinde camus, kafka vb. tartışabilirdik. ayrıca klasik türk kızının anti teziydi adeta; güzel, anlayışlı, kültürlü, hoşsohbet.
  • konuşan, konuşturan türk dili hocası. hem güzelliği hem de konuşmalarının niteliği kendisini dinlenilesi kılar. mühendisseniz eğer, hafif bi önyargıya yahut nükteli cümlelere maruz bırakır. ama düşündüğü çeşit bir mühendis olmadığınızı göstermenize izin verir. ben gösteremedim o ayrı.
  • cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan için “allah çocuklarımın ömründen alsın, size versin” demiş bir kişi.

bahsi geçen ifadeyi içeren video klibi için: politikaloji/twitter
  • cocuklarinin omrunun kisa olmasini isteyen biri.
    allah kimseye boyle anne vermesin.
hesabın var mı? giriş yap