aynı isimde "metallica (albüm)" başlığı da var
  • bu albümdeki davul tonları şu ana kadar duyduğum en temiz, en güçlü, en mükemmel davul tonlarıdır. enter sandman'ın girişindeki o davullar, yarar da geçer. çok güzeldir çook.
  • 'son' metallica albümü..
  • "cliff burton ölmeyip dave mustaine de ayrılmasaydı (ya da atılmasaydı), bugün nasıl bir grup olurdu acaba?" diye merak ettiren grup. büyük ihtimalle dört egoyu da aynı anda kaldıramazdı.
  • her zaman tartisma konusu olan bir grup. bir taraf sever, diger taraf onceden iyiydi simdi kotu havasinda. yapilan elestirilere bakildigindaysa artik kaliplasmis bi sekilde load ve reload albumlerinin basarisizligi ve ikinci olarak da piyasa olmalari gosterilir nedense. bu soylemlerin hep ayni kalip halinde olmasi bana gore inandiriciligini da kaybettirmektedir. hatta ya bu adamlar harbiden load ve reloadi dinledi de mi boyle elestiriyo yoksa baskasindan duyduklarini kendi gorusleri gibi mi bildiriyo suphesi yaratir bende. kaldi ki load ve reload da da guzel sarkilar mevcuttur. anlamadigim herkesin zevk anlayisi farklidir felsefesi neden burada calismiyo da, bir allahin kulu da load ve reloadi begenmiyor. bu oldukca kafami kurcalayan bi durum.
    ikinci olarak piyasa olmalarina gelince dunyada para kazanmayan bir sekilde reklam yapmayan tek bi grup var mi ki. bazen bir siyasi gorusun bildirilmesi bile(ornekleri vardir)reklam mahiyetine girmez mi, ya da bu baglamda bu tarzda bi hareket belli bir kesime yonelik yapilmis olsa da piyasa olmayi saglamaz mi. onu da anlamak oldukca zor geliyo. ha piyasa olmanin icinde cok para kazanmak geliosa (ki napster davasi nedeniyle para canavari ilan edilmislerdir);1 si yine para kazanmadan bu isi yapan bi grup var mi,rahatsiz olunan digerlerinin 1 kazanirken metallicanin 5 mi kazanmasidir, emek hirsizligina karsi cikmalarinin yanlis olan tarafi nedir. piyasa olmakdan kasit cok taninmaksa yine soruyorum bunun kotu olan yani nedir ve yine butun bu elestirilere ragmen grubun tamamen ozgun ve beklenilenden cok farkli bir st anger albumunu yapmis olmasi grubun kimseye yaranma cabasinda olmadigini gostermez mi.piyasa olmak kaygisindaki bi grup boyle bi riski goze alir mi.
    ha unutmadan metallica nin infaz edildigi yeni konular da vardir. ilk basta jamesin* sesinin detone oldugu ve grubun eskisi kadar iyi calamadigi gibi. ses konusunda bi haklilik payi olabilir ama unutmamali ki bu adamlar da yaslanabiliyo,iyi calmama konusuna gelince bunu soyleyenlerin st angeri dinledigine inanasim gelmiyo,cunku orda bana hic de oyle gelmedi.
    sunu da acikca itiraf etmek gerekir ki,oyle bir sevdirmislerdir ki kendilerini yaptiklari is kotu bile olsa sevenlerinde(benim gibi), onlar naparsa guzeldir seklinde bi onyargi olusmasını saglamıslardır. belki de bunlari yazarken bu onyarginin da etkisindeyim.
    ama gercek olan bisi varsa efsane olmayi sonuna kadar hakedip de bu kadar acimasizca elestirilen baska bir grup yoktur.
  • ortaokul yıllarında tanıdığım bir dönem resmen misyonerliğini yaptığım grup. her ne kadar son dönemde yaptıkları hoşumuza gitmese de hala adlarını anıyor olmak güzel bi şey. bir kuşağın müzik zevki oluşumunda ciddi katkısı vardır bu insanların. ileride çocuklarıma; ben, gençlik yıllarımda bu adamları dinliyordum diyebileceğim. ne mutlu bana.
  • koskoca efsanenin bu kadar gerilemesi koyuyor insana, başkası olsa fena değil diyeceğin şarkı metallica'nın eski haliyle kıyaslayınca çukursa, suç kendi efsanesine limon sıkan grupta olsa gerek.
  • some kind of monster adli yeni filmleri 9 temmuz'da new york ve san francisco'da gosterime girecek olan grup.
  • mobilya üreticisi olan bellona firmasının bir kanepe modeline verdiği isim.
  • son zamanlarda ilginc bir sekilde load ve reload albumleriyle dalga gecmeye baslayan grup. zaten konserlerinde de cok az parca caliyorlar bu albumlerinden. en cok slither, bad seed ve prince charming le dalga geciliyor. iyiye isaret sanirim.
hesabın var mı? giriş yap