• vefat etmiş tiyatrocu. kulaklar sesini arayacak.
  • türk tiyatrosunun tarihinden önemli bir kayıp olan sanatçı.

dormen tiyatrosu'nun ilklerinden biriydi.

haldun dormen'in üç ciltlik anılarındaki en geniş (tam 99 sayfada adı geçiyordu) dizin maddelerinden biriydi.

lütfen filmleriyle değil oyunlarıyla hatırlayın. ben de yirmi küsur yıl önce bir ansiklopediye yazdığım biyografisiyle avunayım.
  • bu dünyadan göçüp giden muhteşem insanlardan biri daha. muhteşem bir ses, muhteşem bir oyuncu, duru bir dünya bakışına sahipti metin abi. hoşçakalsın.
  • artık dolarımıza ve markımıza en yüksek faizi alamayacağız :(

mekanı cennet olsun.
  • 45 yıllık kariyerinde rol aldığı 38 filmin 12'si 1971 yılında çevrilmiş. gereksiz bilgi yoktur.
  • istanbul üniversitesi hukuk fakültesi,
    iktisat fakültesi gazetecilik enstitüsü,
    edebiyat fakültesi sanat tarihi

eğitimleri alıp oyunculuk yapmış, 1934 doğumlu beyefendi adam.
    örnek teşkil eder, konuşmayı dahi beceremeyen oyunculara.

17 entry ile tanım bulabilmiş bugüne kadar, ölümüyle göklere sığdırılamaz pek çok seveni var bir hava esecek, bu ne kadar pisliğe gömüldüğümüze ayrıca kanıttır.
    nihat doğan tivitlerinden bu ve benzeri adamlara yapacak bir şey kalmıyor piyasada, bize de yazacak bir şey.
  • niyeyse her gördüğümde bana vakt-i zamanındaki chp - shp birleşmesini hatırlatan oyuncu. hala da ne deniz baykal'ın %4'lük partisiyle shp'yi yutuşunu, ne de levent kırca'nın komik olmaya yaklaşmayı dahi başaramayan programıyla bu adamı yutuşunu tam olarak anlayabilmiş değilim.
  • benzersiz bir kuşağın bir üyesi daha uçtu gitti.
    dilerim anılarını, hayatını bir biçimde kitaplaştırsalar da yeni nesillere bir şey kalsın.
    çok kıymetli insanlar teker teker gidiyor,
    gidecekler ömürünü tüketen gidiyor elbet fakat...
    ne desen boş.
  • vefat haberi ile beni çok çok üzmüş tiyatrocu.
    allah rahmet eylesin...

sesini ve eşi nevra serezli ile olan büyük askını unutmayacağız.
  • ses tonu mukemmel olan erkeklerden biri.
hesabın var mı? giriş yap