• mezeleri süper görünüyor, ofisçe gidecektik ama maalesef içki servisi yokmuş.

http://instagram.com/mezedaki
  • şu ana kadar entry girilmemesine şaşırdığım istanbul bebek'teki enfes mezeci.

kazara yemeksepeti ile keşfettim. dışardan sebze ve türevleri yiyen bir insan değilim, öncelikle anneme sonra da kendime ayıp etmemek için.

ama ev lezzetine bu kadar yakın, itinalı ve özenli bir yer uzun zamandır görmemiştim.

bizzat ziyaret edemedim ama ege ve rum mutfağı için denenmeli diyorum sadece.

ve tatlı olarak kremalı börek yenmeli. enginar ise, şu ana kadar yediklerim enginarsa, bu başka bişey.
  • istanbul rum mutfağının en nadide değerlerinden olan meze kültürünü hakkıyla yaşatan, meri simyonidis’in sahibi olduğu enfes mekan, keşfedilmeyi bekleyen çöldeki vaha. şimdilerde online alışveriş imkanı da sunulmuş, çok da harika olmuş. istanbullu her ölümlü, bu mezeleri tatmalı..
  • online olarak da meze sipariş edebileceğiniz bir yer. motokuryeyle gönderiyorlar, birkaç saat içinde elinizde oluyor. her yerde bulamayacağınız ender yapılan mezeleri var. örnek olarak eski bir ermeni mezesi olan topik menülerinde mevcut, bu yapımı hayli zor, lezzeti çok katmanlı mezeyi her yerde bulmak mümkün olmuyor. tarama da yapıyorlar, bunu da en son beyoğlu balık pazarında bulabilmiştim. saganaki başka bir örnek. böyle bir imkan olması sevindirici.
hesabın var mı? giriş yap