şükela:  tümü | bugün
 • fleetwood mac davulcusu... kürdan bacaklidir ve hiperaktivite-anormalite karisimi bir tablo çizer...
 • dev gibi adam.
 • çöp gibi bacakları ve kolları olan, çok uzun boylu fleetwood mac davulcusu, aynı zamanda pek sevgili stevie nicks'in, rumours albüm kapağındaki dans eşi ve yine kendisinin kısa bir süre için de olsa sevgilisi.

  fleetwood mac'teki "çarpık" gönül ilişkileri kısaca bahsedilecek bir konu değil fakat mick fleetwood ile stevie nicks'in arasındaki özel ilişkiye kısaca değinebiliriz. birbirlerinin oldukça yakın arkadaşı olan nicks ve fleetwood, nicks'in buckingham ile ayrılığından bir süre sonra, fleetwood hala evliyken tüm dünyadan ve grup arkadaşlarından bile gizleyebildikleri bir maceraya girişmişler. bunun için hiçbir zaman pişmanlık da hissetmemişler, gurur da duymamışlar. stevie nicks o dönemi şöyle anlatıyormuş:

  "başka bir kadının mutsuzluğu üzerine bir mutluluk kuramayacağınıza dair tüm inanışlar doğru olsa gerek, mick'in eşi hepimizin arkadaşıydı, mick de benim arkadaşımdı, bu tıpkı bir partide herkes uyuduktan sonra en son uyanık kalmak ve çok sarhoş olduğunuz için olacakların kaçınılmazlığını bile bile bir süre inkar ederek aynı yatakta gülüşerek oturmak gibiydi. hep birlikte bir şarkı dinlerken mick'in eşi şarkının onların ilişkisini anlattığını düşünüyordu, ben mick'e bakıyordum, olanlar heyecan verici ve unutulmaz fakat bir o kadar da yanlıştı. kısa süreceğini bile bile kendimizden başka birilerini daha mutsuz ettiğimiz ve işleri karıştırdığımız için hiçbir zaman hoşnut olmadım ama mick'i de ilişkimiz bittikten sonra da çok sevmeye devam ettim, o her zaman benim için çok özel."

  mick fleetwood ise o dönemi, aklımda kaldığınca çevirdiğim yukarıdaki alıntının da yer aldığı otobiyografisinde kendi ağzıyla şöyle anlatıyormuş:

  "stevie'ye aşık olmamak mümkün değildi ve onun da bana karşı hislerinin olduğunu fark etmek beni bir dönem dünyanın en güçlü insanı yapmıştı. aklımız hem mutluluktan hem de suçluluktan başımızda değildi ve gizli buluşmalarımızın birinde, stevie'nin bir kız arkadaşıyla birlikte bir adada kiraladığı yazlığa uçarken kendimi çok heyecanlı ve aynı anda çok huzurlu hissediyordum, orada olacağımızı kimse bilmiyordu... ben kendimi o kadar huzurlu hissederken stevie ve arkadaşı o kadar çok asit kullanmışlardı ve sarhoşlardı ki beni yanlış havaalanında bekliyorlardı, ilişkimizi en iyi özetleyen an sanırım buydu."
 • ingiltere’de yazılı olmayan anayasa’nın değişmez bir maddesi vardır. ingiltere’de meşhur olmak için eric clapton ile bağın olması gerek. kendisi de eric baba’nın kayınçosudur.
 • muppet show karakteri animal için esin kaynağı olduğu söylenen, 1947 doğumlu ve halen esin kaynağı olduğu karakter gibi performansı olan baterist.
hesabın var mı? giriş yap