• bir doğum kontrol hapı. su anki fiyatı 3,56 ytl. diğerlerinden önemli bir farkı olup olmadığını bilmiyorum ancak kullananların çoğunda sinir, stres ve baş ağrısı yapabiliyor.
  • bu laneti "hayattan ve her şeyden bir anda soğutan şeyler"e mi yazsam diye düşündüm bir an. ama herhangi bir şeye mantıklı karar verebilecek durumda olmadığımdan fazla da düşünmeye gerek yok aslında.

mide bulantısı mı istersin, yok ben sinirden dişlerimi sıkıp kırmak istiyorum mu dersin, ota boka atarlanmak mı istersin, hanımefendi çizginden kayıp ot ve boku cümle içinde kullanmak mı istersin... bunları istiyorsan kullan sözlükçü, devam et aferin. neyse ki bitti, 1-2 güne etkisinden kurtulmayı umuyorum ben.

bari diane 35 gibi meme büyütse. insan asabiyim ama memelerim büyüdü diye sus payı verir sevgilisine falan, o da yok anasını satayım. aha anasını satayım da dedim, püü!
  • yaz dedik, tatil dedik, gelenin gidenin gününü bilelim, ona göre tatilde rezil olmayalım dedik. gittik bi eczaneye. tutuştudular elimize. başladık.
    işte o akşama edilen lanetin hikayesidir bu.

ay ben sevişmiyorum ki niye doğum kontrol hapı kullanayım, ya da kullandığımı neden itiraf edeyim düşüncesinde yazmaktan çekinen kızlarımızın derdi olmuş ve olabilecek bu ilaç ağzıma çok afedersiniz sıçtı efenim.

başlanılan ilk günü müteakiben ilacı aldıktan ortalama 1,5 saat sonra bir baş ağısı başladı. yaz malum, klimalı ortamlarda çalışıyoruz, yaşıyoruz. klima dedim, kuruttu ortamı başım ağrıyor dedim. tüm ofise 2 gün ter döktürdüm. baş ağrımın sebebi kendisi değilmiş.

tüm gün bilgisayar başındayım gözlerimden başım ağrıyor dedim. lensleri attım bir kenara, birkaç gün gözlükle çalıştım. geçmedi başımın ağrısı. herhalde miyopum ilerledi deyip, göz doktoruna gittim. neyse ki değişmemiş numaram, yine elim boş, başım ağrılı döndüm.

sonra, bir aydınlanma yaşadım annemin ışığında. kendisi vakti zamanında benzerinden bir ilaç kullandığında yükselen tansiyonu ve kesilmeyen baş ağrısı ve nerdeyse şuurunu kaybetme halinden hastanelik olduğu günü hatırlattı. dedi ki başının ağrısı bu naneden.

aydınlandım be sözlük. önce aldığım ağrı kesicileri değiştirdim. majezikti, arvelesti vücuduma yüklenmeyi bıraktım. ağrıdan duramadığım zaman -zaten bir başlayınca durulacak kıvama gelmek saatler alıyor - sedergine, aspirin plus c gibi hafif ilaçlar aldım. ilacı aldığım saati değiştirdim, uyumadan önce içmeye başladım. son çeyreğine geçince baş ağrısı da azaldı, sanıyorum.

ben, birkaç yıl öncesine kadar yıllarca migren ağrısı çektim. nörolog nörolog gezip bu ağrıya çözüm aradım, arada sinüzit/rinit vs. gibi hastalıklarım olduğunu da öğrendim ama 10 gün içinde hiç insanlıktan çıkmadım sözlük.

teşekkürler bayer, teşekkürler microgynon.
  • bir zamanlar doktor tarafından kist tedavisi için verilmiş olan, kisti başarıyla yok edip, yerine nur topu gibi kalıcı migren hediye eden doğum kontrol hapı.
  • her ay ki 3 gunluk kivranmayi ve o lanet agrilari dusununce, yarattigi bas agrisi cok da fifi oluyor. bende oldu mu bas agrisi bilmiyorum. o regl agrilari gecince hayat bayram oluyor.
  • çok süper bir doğum kontrol hapıdır, şahsımda hiçbir kötü yan etkisi olmamıştır. buradan, doğum kontrol haplarının etkileri her bünyede farklı iken, sırf kendisinde baş ağrısı, mide bulantısı vb. yaptı diye piyasadan toplatılmasını isteyenlere el sallıyorum.
  • adet düzensizliği dolayısıyla doktor (kasap) tarafından tavsiye edilen ve bacağımın ağzına sıçan ilaç.
    zaten varis vardı, bir de romatizma ağrısına benzer bir ağrı daha çıktı.
    ama başka yan etkisi yok. atılabilir her gün bir tane.
  • butun yeni ve eski nesil dogum kontrol haplarini denemis biri olarak "simdiye kadar neredeydin sen?" diye sormak istiyorum. sifir yan etki. bilakis cildim guzellesti ve zayifladim. dkh'dan yuzu gulmeyen arkadaslara tavsiye ediyorum, her hap herkeste ayni etkiyi gostermiyor ama bi denesinler.
  • benim sadece iştahımı açtı şimdilik. umarım başka sorun çıkarmaz.
  • 40 lira olmuş olan doğum kontrol ilacı
hesabın var mı? giriş yap