• metrocity migros'ta oldukça rahat yapılabilen eylem. kimse dönüp bakmayacak, napıyosunuz kardeşim? diye sormayacaktır lakin 5 kişi arabaya çıkıp etiler'e kadar trafikte çılgın ataraktan gitmek, arabayla duygusal bağ kurup evin önüne motor kilidiyle bağlamak, sahiplenmek falan aşırı tepkilerle karşılaşmanıza yol açabilir.

muhtemel tepkilere karşı edit: araba ertesi gün en yakın migros'a teslim edilmiştir*
  • belediyeye ait bankı çalmak kadar marjinal bir eylemdir.

(bkz: öğrenci evi)
  • küçük çaplı yerel marketler gerçekleştirebiliyor bu eylemi. yüklü alışveriş yapan bir müşteri iğnelercesine:
    - o kadar sizden alıyoruz markette bi alışveriş arabanız bile yok. ondan sonra niye insanlar migrosa gidiyor dersiniz.

ertesi gün gökten zembille inmişcesine iki tane migros yazılı alışveriş arabası belirir yurdum hipermarketinin önünde.
  • ataşehir ve civarında şunu görürdüm bir zamanlar: ev kadınları alışverişlerini yapıyorlar, taksiyle gidilmeyecek kadar yakındaki fakat torbaları taşıyamayacak kadar uzaktaki evlerine bu arabalarla gidiyorlardı. işleri bitince de sağa sola bırakıyorlardı. migros bir ara bu arabaları toplasın diye elemanlarını site site gezdirmeye başlamıştı. derken şu kilidini demir bir lira ile açtığınız, işiniz bitince de arabayı yerine geri koyup bir liranızı geri aldığınız alışveriş arabaları dönemi başladı. komik ama bir liranın hesabı, yukarıda anlattığım davranışı şak diye kesti.
  • kitap fuarı başlamadan evvel organize bir suç olarak gerçekleştirmek istediğim eylemdir.
    fuara gidersiniz şunu alayım, bunu da alayım derken eliniz kolunuz dolar, taşıyamaz olursunuz. daha gezmek istediğiniz onlarca stand varken taşıma kapasitenizi doldurduğunuzdan dolaşmayı bırakırsınız.
    oysa en azından fuar süresince misal 1 ytl karşılığı alışveriş arabası kiralasalar, alınan kitaplar içine
    konsa elde kahve bardakları ile keyifli keyifli gezilse yeni kitaplar keşfedilse, imza kuyruklarında huzurla beklense, yazarlarla rahat rahat sohbet edilebilse...hem organize suçlara da mahal verilmese..
  • migros'tan değil de kipa'dan çalmak olayını bizzat gördüm. izmir forum mağazası öğrenci köyü'ne yakınlığı sebebiyle kipa'nın hemen her gün 160 küsur tl'lik alışveriş arabası kipa'nın önünden yürütülüp öğrenci köyü öğrencilerinin kız arkadaşlarını bindirip sağa sola ''böö'' diye bağırtarak dolandırmaları için hizmet veriyor bu arabalar.
  • önce herşey alınan ıvır zıvırları park yerine kadar alışveriş arabasıyla çıkarmakla başlar..sonra madem buraya kadar çıkardım neden yolun karşısındaki minibüs durağına kadar da götürmeyim sorusu ister istemez gelir akla, güvenlik görevlisi kontrol edilir, etraftaki duyarlı vatandaşçıklar kolaçan edilir, ortalık sakinse alışveriş arabası durağa götürülür ve minibüs beklenir. minibüs gelince yüzsüzlüğün boyutu şoför amcaya "abi arabayı da alır mısın minibüse?" diye sormaya kadar vardırılır ve şoför amca "getir getir" der demez araba kucaklanıp minibüse atılır ve suç mahali derhal terk edilir.
  • carrefourun 1 ytl -depozit- karsiliginda verdigi sepetler ile cozum buldugu masum suc.
  • az önce artık bunun mümkün olmadığına şahit oldum.adam doldurmuş market arabasını otoparktaki arabasının yanına götürmeye çalışırken birden tekerleri kitlendi dkdkkdkdkdk binadan belli mesafe uzaklaştırınca tekerler kilitleniyomuş.valla yurdum insanı zorla inovasyon yaptırıyo
  • öğrencilik zamanında gerçekleştirilen eylem. 10-15 kişi olarak gidilen yılbaşı alışverişinden dönüşte "bunları biz nasıl taşıyacağız?" sorusunun cevabı olmuştur. bir araba da kesmemiştir. iki araba birden çalınıp, makul bir şekilde birisi sizin birisi bizim mantığıyla paylaşılmıştır. sonuç: arabalar kirli çamaşır sepeti görevi görmüştür.
hesabın var mı? giriş yap