• sıkıntılıdır. diğer insanlar bir minili kızı bir de sizin kızı kesip kesmediğinizi kontrol eder.

(bkz: başı önünde yürümek)
  • bakmasanızda baktı derler fıkrasını akla getirmiştir;

--- spoiler ---

sandalcının birinin ünü tüm istanbul'a "çapkın" diye yayılır.. eeee!.. söylenti o ki, sandalına binen hiçbir kadının elinden kurtulma şansı yoktur. bunu duyan zamanın biraz da feministi, dişli bir kadın: — olur mu canım öyle şey. ben bindiğim gibi inerim. o hırsla gider bulur sandalı ve biner: — çek göksu'ya! çekmeye başlamış sandalcı, kürekleri.. kadın da sandalcıyı incelemeye almış tabii.. sandalcı kadına hiç bakmadan kürek çekerken, kendi kendine de mırıldanıyormuş.. — derler, derler, derler! bir, üç, beş.. kadın dayanamamış: — ne derler be adam? ne derler? sandalcı kadına bakmış, bıyığını burmuş ve gülmüş: — valla güzelim, sen bu kayığa bindin ya! vermesen de, verdi derler!
    --- spoiler ---
  • lan mini eteklinin arkasından merdiven çıkmayı geç metrobüste bile kız önüme gelince götümü dönüyorum ki bir cazgırlığa kurban gitmeyeyim.

burası türkiye abi. bana dokundu falan der. bir otobüs dayak yersin vallaha...
  • hızlanıp kızı geçtikten sonra, arkadan gelenlerin kızı kesip kesmediğinin kontrol edildiği durum.

sanırım kendini tehlikeli bölge dışına atan herkes aynısını yapıyor.
  • hiç rahatsız olunmaması gereken durum. bakmak isteyen bakar, istemeyen bakmaz, bakmayanın erkekliğinden, bakanın öküzlüğünden şüphe eden de malın önde gidenidir.
    medeni bir toplumdaysak ve nasıl ki bir kadın mini etek giyme özgürlüğüne sahipse bir erkek de istediği yere bakma özgürlüğüne sahiptir.
    buradaki tek ince nüans, özgür biri gibi mi yoksa öküz gibi mi bakıldığıdır.
    yalnız benim düşüncem benden önce yazan yazarların düşüncesinden biraz farklı.
    anladığım kadarıyla yazarlar mini eteklinin arkasında olduklarında tedirgin olmuşlar -acaba bakıp bakmadığımı kontrol ediyorlar mı- diye.
    bence tam tersi durum söz konusu.
    türk toplumumuz henüz medeni olamadıkları için o minilinin arkasında olmayan erkeklerin çoğu olan erkeğe sanki kıskançlık ve haset içinde bakıyorlarmış gibi bir izlenime kapılıyorum ben.
    -ulan herifteki şansa bak minilinin arkasına denk gelmiş

gibi...
    bizim az gelişmiş toplumumuzdan ancak bu kadarı bekleniyor çünkü.

edit: yanlız-->yalnız (3 yazar birden uyarmış sağolsunlar) *
    edit2: bir arkadaş da -özgür biri gibi- sözüme takılmış. demek istediğim dışarıdan bakıldığında özgür bir bireyin gayri ihtiyarı bakışları ile öküzün trene bakmasını kıyaslamaya çalıştım o sözle.
  • güneşe bakmak gibidir. bakamazsın ama bakmak için çaba sarf edersin.bakınca da gözler kımış kımış olup ulan şimdi yakalanacağız deyip kafayı çevirirsin.
  • geçen oldukça mini ve pileli etek giyen bir hanıma denk geldim. yere bakmaktan yürüyen merdivende az kalsın düşüyordum.

(bkz: insanlık kazanacak)

edit: imla
  • eve gidip hemen yatsam diye düşünecek kadar yorgun olmanıza rağmen sizi merdivenin solundan yürütecek durumdur.
  • hanımefendi iş yerinde patronun oğluna ya da avm'de taylan'a bacakları gösterecek diye merdivende ben mi tribe gireceğim mk, göte kısa bir bakıştan sonra o sağ ben selamet.
  • giyen giysin kimseye karışmıyorum karışmam da ama kimse de bana "erkek, hanım kızımızın rahat etmesi için geçmesini bekleyebilir yada önünden hızlıca geçer sağından geçer solundan sollar" gibi abuk subuk önermelerle de bana karışamaz, kadın giyecek derdini biz çekicez oldu aq
hesabın var mı? giriş yap