• belediyecilik virali. hep aynı şeyi oynuyormuşsun gibi görünse de farklı haritalarla ve görevlerle çeşitlilik sağlanmış. hızlı tren, aktarma gibi özellikler renk katmış. sesleri huzur verici. pıt, pıt sakinleştiriyor. 800 kişiye kadar falan rahatlamak için oynanabilir. sonrası ağır stres.

edit: 30 saat sonunda %100 achievement'la tamamladım. uzun vadede zorlayıcı görevler oynanır kılıyor oyunu. zaman zaman sinir krizi geçirtse de başarım solda belirdiğinde bir huzur kaplıyor insanı*.
  • origin access üyelerine 3 gün sonra ücretsiz olacak oyun.
  • keyifli minimal oyun. isteyenler firefox veya opera ile ücretsiz olarak deneyebiliyor. demosu bile sarıyor.

oyunla ilgili bir ipucu (tip) : oyunda mümkün olduğu kadar aynısı tipte yapmayın. ard arda 3 kare olması sürekli o bölgede birikmeye sebep olacak.
  • 12 lira karşılığında bir kadir topbaş, bir melih gökçek olabilmenizi sağlayan oyun.

zamana dikkat edin ama, oynarken hızlanıyor.
  • fiyatı geçici olarak %80 indirime girince aldığım, sarmış oyun.
  • efsane bi oyun. yani böyle minicik minicik şekiller falan ama insanın vaktini fena alıyor.
  • keçiören metrosuyla beni benden alan oyun.
  • bu oyun 2 yıldır wishlistimde duruyor, he bugün he yarın diye diye almadım, wishlistte üst sıraya çıktı aşağı indi, indirimler geldi geçti, bir sürü oyunlar aldım bunu almadım. geçen kış indiriminde almaya değer bişey bulamayınca dedim hadi bunu alayım, aldım. 5 saat oyun sürem var, oldukça keyifli, tüm haritaları açtıktan sonra ( çok zor değil ) biraz anlamsızlaştı ama yine 15 gündür her gün açıp 10 dakika da olsa oynuyorum, çok dinlendirici huzur verici bir oyun, yolcular inip binerken vs bing bong yumuşak sesler geliyor, ses tasarımı iyi, kulaklık takıp oynuyorum ve rahatlıyorum kısacası, ama dediğim gibi daily challengelar hariç belli bir süre sonra yapacak şey azalmış oluyor bir süre sonra, tahminimce max. 1 ay daha oynarım.

sonradan gelen edit : evet 1 aydan fazla oynadım hehe, daily challenge'da 1. bile oldum hatta, ama nasıl oldum dakika dakika bekledim ilk oynayan ben oldum, yine de sırf ondan değil en iyi oyunumu oynadım, taktik hiç line açmamak sanırım, en yüksek skorlarımı hep sadece başlangıçtaki 3 hattı kullanarak elde ettim. 3 tane ring yapıyorum, birbirleriyle 1-2 durakta kesişiyorlar yeni istasyon geldikçe ekliyorum. tabi zor modda olmaz bu normal mod olması lazım hehe.
  • oyunu dün aldım müptelası oldum çok iyi yapmış adamlar. indirime girmişti birde 3,5 tl ye aldım ve hakikaten fazlasını hak ediyor da. yalnız oyun da taktik var mı yada püf nokta, genelde 700-800 civarı yolcu taşıdıktan sonra oyun bitiyor duraktaki yoğunluklardan.

çok fazla hat mı yapmalıyız yoksa onun yerine vagon mu almayız genelde ikisinden birini tercih ediyoruz oyunda. hattı çok uzatırsak bu sefer de başı ve sonu çok kopuk oluyor vagon yetişmiyor. çok hat olunca da kesişme noktalarında fazla yoğunluk oluyor. kafamda deli sorular.
    yeşillendirilirsem çok iyi olur.

edit:imla
  • melih gokcek simulator oyunu. ankara maalesef oynanabilen sehirler arasinda degil ama istanbul'da oynarken sadistik zevkler aliyorum resmen. ekseriyetle 3-4 metro hattinin kesisimini tek istasyona veriyorum (kizilay) boylece a noktasindan b noktasina gitmek isteyen yolcunun en az uc aktarma yapmasi gerekiyor.
hesabın var mı? giriş yap