şükela:  tümü | bugün soru sor
 • devamli kornaya basan, tum gun ayni hat ustunde gidip gelen, ani fren yapip gaza basan, magirus hastasi, trafik katili, kirmizi isiklari ve seritleri sallamayan ve tum bu meziyetlerine arabesk sevgisi ve hayvan adam olabilme ozelliklerini ekleyen humanoid
 • bir magirus'a 40 kişi tepiştirebilen, sonra da bu kitle ile e-5'de makas atarak madalyayı hak eden şoför tipi...
 • bunyesinde tum mal davranislari ve got tavirlari harmanlamis, eger ileride iktidari ele gecirebilirsem mesleki yasamlarina sabun olarak devam edecek kitlenin uyesi.
 • minibus imal eden ya da alip satan insan.
  minibus kullanani icin (bkz: minibus soforu)
 • "butun bir gun,genellikle,kendini,yorgun ve ordan oraya kosturmak zorundayım bin tane vasıta degistiriyorum olarak ifade eden binlerce musteri insanla muhattap olan,bi yandan da angut trafigi cekmek zorunda olan ve ayrıca para bozmakla ugrasan" ancak bu durumda insan olmak konusunda gösterdikleri herhangi bir gayrete rastlanmamış varlıklardır.

  çok zor bir iş yaptıklarını, zor koşullarda çalıştıklarını kabul ediyorum ama bu durum onlara trafiği terörize etme, insanların hakkını hiçe sayarak gaspetme, illegal lobi güçlerini kullanarak aynı hatlarda onlara rakip olabilecek otobüs, metro gibi ulaşım alternatiflerinin bulunmasını engelleme, yolcularına insan değil hayvan ve eşya muamelesi yapma....gibi haklar tanımamaktadır. lütfen sapla samanı birbirine karıştırmayalım.
 • hiçbir zaman parası olmayan bir yolcuyu geri çevirdiğine rastlamadığım ayrıca eksik para gönderenlere "varsa 20 kuruş daha gönderin" şeklinde hitap edip para gelmezse asla laf etmeyen insanlardır.
 • minibüsçüler renk körüdür. yeşil ışıkta dururlar. *
  aslında kırmızı yanınca da durmayı sürdürürler. canları isteyince devam ederler.
  minibüsçüler renk körü değildir.
 • minibüsçü kişiler araçtaki araçtaki sıkışıklık, hız veya yolcuları sarsma konusunda araçtaki yolcuların birinden posta yemesinin akabinde diğer yolculara çok iyi davranırlar. ayrıca insanların neden yaptığını bir türlü anlayamadığım minibüsçüye yağcılık tavırları da bu zamanlarda ortaya çıkar. örnek mizansen yaratalım:

  - şöför bey sarsıyorsun biraz yavaş git. sen bizi şey mi sandın?
  - yavaş gidiyoruz işte. şey sandım ben sizi
  - cambaz mı sandın sen bizi?
  - abla bak stresliyiz sabahtan akşama kadar direksiyon başında
  - sadece siz streslisiniz sanki.
  işte burada yağcı müşteriler baş göstermeye başlar:
  - tamam hanımefendi uzatmayın, idare edin.
  - kaptan sağda inecek var (kaptan oldu bir anda)
  - indireyim beyefendi (yok artık! hatta indireyim sir thomas)
  - hayırlı işler kaptan (teşekkür edip yanaklarından öp bir de)
  - sağolun efendim

  şu kavgayı baştan yapsaydınız da şampanya içerek gitseydik onca yolu be güzel kardeşim.

  bunun dışında tam tersi eğer aracın dışında birine sinirlenirse minibüsçü, durum yolcular için daha da vahimleşir. sinirini gaz pedalından çıkartan minibüsçü hızlandıkça vücudu serotonin salgılar salgılar salgılar.