• kesinlikle ses yalıtımıdır. adam yukarıda musluğu açıyor ve musluğun gıcırtısı aşağıya geliyor. hayır müteahhite bunu söylesen "abi senin kulaklar çok iyi duyuyor he " diye dalga geçer ama yaptığı ince duvarlardan utanmaz.
  • insanların birbirine karşı saygısız olmalarıdır. örneğin;

* tüm arabalarını otoparka koymaya çalışmaları, yer bulamadıklarında ise gelip senin arabanın arkasına park etmeleri
    * çocuklarının deli gibi evde koşup, top oynamaları
    * poşeti delik çöpleri sabahtan kapının önüne koymaları
    * aidat paralarını ödememeleri
    * kapının önündeki onlarca çift ayakkabı
    * asansör beklerken bağıra bağıra konuşup, tüm apartmana konuşmaları dinletmeleri
    * bazı insanların karşılaşınca "merhaba" bile deme kapasitelerinin olmamaları
    * asansör kendine aitmiş gibi saatlerce kapısını tutmaları vs. vs.
  • kesinlikle ses yalıtımı.

barınma denen en temel ihtiyacı gidermenin gereklerinden olan şu duvarlar özel hayatımızı "özel" tutamıyor. yazık bizim toplumumuza. bölmelere tıkılmış damızlık hayvan gibiyiz.
  • ses yalıtımıdır efendim. adam tonla para vermiş ama üst kattaki ossurunca duyuluyor.
  • bekar olmaktır efenim.

kısmen genç ve bekarsanız freddy krueger'ın dublörü olabiliteniz olsa bile tüm dikkatleri üzerinize çekersiniz. bundan kaçınmak için için ölü taklidi yapmanız bile işe yaramaz.

apartman kekoları kezban eşlerini sizden kıskandıkları için apartman yönetimine asansöre yalnız binmemeniz konusunda şikayette bulunabilir mesela sanki burda onların çarpuk çurpuk karılarına tenezzül edecek ırz düşmanı var.

neyse taşındım allahtan kan çıkmadan.

gelen mesajlar üzerine edit: - olay yaşanmıştır.
    - sığ herifler yöneticiye ''karımız- kızımızın bekar bir adamla kapalı bir ortamda olmasını istemiyoruz.'' demişler. dervişin fikri neyse zikri de odur hesabı işte anlayın.
    - yönetici de sözde tutucu ev sahibimdi bu olaydan sonra beni evden atmakla tehdit etmişti. sonradan kadın başka bir adamla kaçtı.(bkz: karma)
  • havalandırma sorunu. havalandırma ve baca sistemi yetersiz veya hiç yok. 30 yıl öncesinin apartmanları bile bu konuda çok daha ileride. bu projelere onay veren yapı denetimci ve belediyecilere bir kaç lafım var.
  • 1) apartmanın bir dairesini alıp sırra kadem basan, tapudan kimlik bilgisini almaya gittiğinizde savcılık emri istenen, mahkemeye vermek için birkaç bin lira da avukata vermek gereken yusuf adlı kişi.
    2) aidatları ve hatta merkezi sistem yakıt parasını zamanında ödemeyen dağ ayıları.
    3) garaj girişine aracını bırakan orospu çocukları. (bkz: #72936890)
    not: yusuf yarın çıksa gelse 4500 tl birikmiş yakıt ve aidat borcu var. ama ibnelik edip ödemiyorum derse ne yapılır çok da bilemiyorum.
    edit: bittin olm yusuf sen, ekşide avukatlar var.
    not: @lok teşekkür ederim.
    @oldu ben kalkayim artik teşekkür ederim.
  • istanbulda son 10 yılda yapılan evlerde balkon yok çıldırmamak için kendimi zor tutuyorum. bizleri buna mahkum eden düzenin ...
  • ses, gurultu, ses, gurultu. dunyanin en luks, en tarz dairesi olsa da ses izolasyonu yoksa benim gozumde sifirdir. mahremiyet, ozel hayat diyorsun yan komsunun kusma sesini duyuyorsun. bizi bu hayata mahkum eden sistemin, kapitalizmin ve modernlesmenin icine ediyim. manastira kapaticam kendimi sonunda.
  • modern apartmanların en büyük sorunu şudur... aslında bu durumdaki bütün apartmanların en büyük sorunudur bu ama hadi eski apartmanlar için diyorsun ki, eskidir, bilinçsizliktir, henüz farkındalık gelişmemiştir falan...

ulan adam yeni apartman yapıyor, asansör koyuyor içine, binmek için 15 basamak çıkman gerekiyor.

engelli, bebek arabalı, yaşlı, hasta hak getire.

sene 2018.
hesabın var mı? giriş yap